Strešné okno - montáž

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomassala
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomassala »

PEPO64 vidím si to nečítal poriadne!
Strešné výklopne otváracie okno-je dorábané okno a to NEMÁ ODTOKOVÉ KANÁLIKY!!Viď obrázok!
http://www.claimex.sk/so_stratos100.htm

A šíber je Original Od Výroby montované výklopne a zasúvacie okno poháňané buď mechanicky (staršie auta) alebo elektronicky servomotorom (novšie auta)Pri šíberu sú ODTOKOVÉ KANÁLIKY!!!
Viď na video!
http://www.youtube.com/watch?v=lXfs0wcVd9Y
alebo ešte jeden link:
http://www.youtube.com/watch?v=XH1unNbE_pI
alex07
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18.05.2010 19:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alex07 »

Romadur napísal:@braga
Prečo by malo byť iba výklopné a nie zasúvateľné? Našiel som na nete také, ktoré je aj zasúvateľné
http://webastoshowroom.com/08Mitsu_Lancer_730.html
Na svojom aute som strešné okno nemal, ale jazdil som v aute so strešným a dosť sa mi to páči, menej prievanu pri tom keď som ho mal otvorené, a pritom stále čerstvý vzduch, a pri vyklopení na diaľnici to bolo oveľa menej hlučné ako otvorené okno. Len ma zaujímalo či dorábaný šíber hučí viac ako origo
@ivko
Len by som chcel vedieť, či s tým zatekaním máš presne ty skúsenosti. Myslím si, že ak sa izolácia urobí dobre tak nemá prečo začať zatekať.. samozrejme, po roku dvoch troch treba možno vymeniť tesniace gumy alebo niečo podobné kvôli únave materiálu, ale tak s tým rátam.
Áno, niekomu sa to páči a niekomu nie, a ľuďom, ktorí nevedia uznať to že každý má iný vkus hovorím obmedzenci :)
@vlady
Klimatizáciu používať viem, nie je to o teple, aj keď som si nastavil teplotu v aute na 28 stupňov a fúkanie na čelné, tak mi prekážala, neprekáža mi totiž to že by na mňa fúkal studený vzduch, ale to že to vzduch vysúša a ako alergika+astmatika ma to dráždi do kašla a strašne mi to vysúša dutiny. Preto uprednostňujem otvorené okno, z čoho som mal ale už zopár krát prechladnuté rameno, preto chcem šíber.

Poprosím raz a ak by sa dalo prosím moderátorov ak sa o toto fórum ešte niekto stará a existuje tu niečo ako pravidlá, aby mazali spam.. Ak sa vyjadrujete mimo mojich otázok, svoje pripomienky si prosím nechajte pre seba. Nie som na ne zvedavý, alebo si vytvorte inú tému "pripomienky k strešnému oknu", a tam si ich píšte koľko chcete, ale tu sa zdržte spamu. Tým neútočím na nikoho kto sa tu už vyjadril ;)
na dialnici otvorit stresne okno?dvaja sa neporozpravate,ak jazdis sam,ok.
sklipo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.07.2012 23:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sklipo »

stresne okno je perfektna vec. mali by vyrabat vsetky auta so sibermi! a ten co vravi ze je to zbytocnost, nech si skusi v lete pozicat auto so siberom a ist len tak na vylet. ked jazdis len po smradlavom meste, jasne ze ti siber netreba. ale na dlsie cesty je to super. ked auto tak so siberom.
vladl650
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.12.2014 11:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladl650 »

Či sa auto strešným oknom skrášlí alebo oškaredie je vec názoru.Strešné okno som mal na dvoch autách. Na jednom bolo už pri kúpe, na druhom som si ho sám montoval, pretože som mal s tým dobrú skúsenosť.Problémy neboli žiadne, a tiež ma strašili, že to bude zatekať. Možno, keby mi to montovali "odborníci".Mal som mierne otvorené aj v zime, lebo bolo lepšie prúdenie vzduchu,aj bez ventilátora a nerosili sa okná. V lete bolo v aute príjemne. Vtedy som ešte fajčil, o odsávaní dymu ani nehovorím. V terajšom aute ho nemám, lebo som počúval takých mudrlantov, že načo ti to bude, keď máš klímu.Tú som použil za 9 rokov asi 3x.Zato som mal 2x zápal stredného ucha z prievanu. Teraz už ho robiť nebudem, lebo sa to neoplatí. V ďalšom aute bude a klíma može ísť do -šak viete kam. Takže choď do toho ,nebudeš ľutovať.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Odkedy som mal 1. auto so šíbrom, odvtedy sa snažím kupovať len také. Ja jednom mám 2 a je to super. Klímu používam len ak je vonku skutočné peklo nad 30° aj to nie vždy. Při parkovaní na slnku ich nechám vyklopené a nie je tam potom taký hnusný hic. Počas jazdy je to skvelé. A páči sa mi to. Mám 2 sklené, výklopno odsúvacie ;-) A majú samozrejme odtokové kanáliky ;-)
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Ak to niekto chce,tak nech si to dá aj na 2 dňové auto. Ak je dobrá firma a vie ako sa to má,tak prečo by mal byť problém? Strešné okno je super! Mne nič nepíska,netečie. Mám originál a dokonca počas jazdy v daždi ho môžem mať otvorené a do auta nenaprší.
Všetci vždy každému dávajú zbytočné rady. Pýtal sa na skúsenosť a nie na to,prečo je to podľa niekoho blbosť.
Ak niečo chceš,nájdi si firmu,pozri ako robia,spýtaj sa toho,komu už spravili a potom sa rozhodni.
Ak si už od napísania témy nerozhodol inak.
sturdzik98
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.06.2020 20:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sturdzik98 »

Ja osobne milujeeem strešné okno mam ho 20 rokou na svojom golfe a je to uzasne, nikdy mi nezatekalo ja mam take že sa vie naklapat sklo aj zasunúť do strechy a ktomu hluku ziadny nieje ked je okno zavrete ani neviem ze niake mam a ked ho otvorim prefukuje v aute ako v kabriolete mam aj klimu ale je tam ublne zbytočna.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Strešné okno - montáž

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Robí ešte niekto vôbec na Slovensku strešné okná do áut?
Všetky výsledky ukazujú, že už nikto.. :3c90:

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných