dovolene zmeny vozidla

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jauzneviem
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.08.2009 19:12
Zdieľať na Facebook

dovolene zmeny vozidla

Príspevok od používateľa jauzneviem »

Dobrý deň chcel by som sa vás spýtať čo mate nejaké skúsenosti s úpravou aut ... chcel by som vedieť čo je povolene k čomu treba certifikát a k čomu nie ... napríklad zmena farby vozidla či sa to dá aj bez vybavovania nových papieru rozšírenie blatnikou veľkosť kolies a podobne veci .... ak by ste mi vedeli poradiť alebo aspoň napísali link kde by som mohol nájsť zákon legislatívu kde by to bolo napísané lebo nejak sa mi to nedarí vygooglovat
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zmena farby je podmienená prehliadkou na KO, zmena rozmerov kolies je podmienená certifikátom od výrobcu vozidla/diskov s následným zapísaním do TP, a pod rozšírením blatníkov sa dá myslieť všeličo, od vytiahnutia valcovačkou až po navarenie lemov z iného auta, na to netreba nič, tam majitel potrestá sám seba že znehodnotí samotné auto, ako dalšie príslušenstvo myslíš športový výfuk, volant atd atd...

Mám silnú obavu že si sa ešte neopálil a preto hladáš spôsob ako to urobiť, narvať kopec prachov do auta, ktoré po daných úpravách stratí na hodnote a časom ostane z neho nepredajný vrak
Ked chceš do niečoho sypať peniaze tak do niečoho čo má "potencial"

Tak že treba začať poriadnym autom na začiatok, v konečnom dôsledku to víde za menej a bude to poriadne, z ho-v-na sa bič upliesť len tak lahko nedá

Kludne to môže byť nejaký Focus ST, či staršia Impreza WRX
Naposledy upravil/-a ivko1 v 23.06.2013 23:34, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Počkaj tých 5 rokov kým budeš môcť dostať vodičák a možno ťa to prejde...
jauzneviem
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.08.2009 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jauzneviem »

strata casu tu ..... clovek sa na nieco pytat pre informovanost a pre taky vseobecny prehlat a takuto odpoved dostane ale dakujem no....
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Dalsi co sa hned ofuci, ked nedostane odpoved a pochvalu, ktoru si vysnival? Ivko ti odpovedal rozumne a k veci, Cico po svojom, ale myslinku to malo.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

zapisy ako farba a disky rieši veľa ľudí kedže je to už bežné v dnešnej dobe.
Nepíšeš aké auto chceš upravovať a hlavne na čo ho chceš použiť, či na každodenné jazdenie, sútaže o kráse, alebo nejaké šprinty.

Ako bolo povedané neriešil by som výkonovo slabé auta.
Ak pohladáš niečo pekné a silné tak polku vecí nemusíš riešiť a môžeš investovať napr. do motora a bŕzd.
Vyberaj s rozumom lebo úpravy ta môžu výsť veľa eur a nakoniec efekt bude minimálny.
Asi pred mesiacom som videl kompletne upravene punto jtd za pár eur(asi 2-3t€) ale bolo ozaj pekne som si len pomyslel že koľko do toho musel naliať lowe a snahy aby to tak vypadalo a pritom pýtal možno o 1000€ viac ako za seriovku.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak nejak, zmena farby = vyhodené peniaze do luftu

Disky kupuje takmer každý, ale to čo nebýva v TP zvyčajne už zapísané, to tam dosť často ani nepatrí, ale sú aj výnimky, ja som tiež dopisoval 16", ktoré inak to isté vozidlo s tým istým motorom pri inom stupni výbavy mohlo mať

No a ked sa začne špekulovať nad zvýšením výkonu ...

Fakt je lepšie kúpiť také auto , kde si človek dokúpi napríklad len disky a zvyšné veci nemusí riešiť.
Trebárs ako spomenutá WRX, nafúknuté blatníky to má od výroby, miesto štandartných sedačiek to má športovejšie, zo zvukom robiť nič netreba lebo v serii je dokonalý, netreba lepiť na kapotu nejaké atrapy nasávača, lebo aj ten už má rovno z výroby, netreba kupovať ani športový volant, lebo v sérii to má kožený MOMO a výkon upravovať tiež netreba tých 160kW čo má v sérii je voči bežným autám habadej

Jediný nedostatok čo to asi bude mať bude stále málo benzínu v nádrži :d :D
Naposledy upravil/-a ivko1 v 24.06.2013 22:30, upravené celkom 2 krát.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

ono to nie je take jednoduche,ako to vyzera...Kompletny tuning zacina v hraniciach 10 tisic a na SK nie je nikto,kto by ti ho kvalitne vykonal.Bodykit zozenies v PL v hraniciach 500-1000 eur,ale praskaju a lamu sa.V Nemecku je cena aj s montazou velmi vysoka dorovnavajuc hodnote auta.Tiez ma zaujima,co chces vykonat a s akou znackou...
1jefry
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.04.2010 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1jefry »

ja sa chcem spytat ci mozem odlepit z karoserie oznacenie auta a znak lebo mi to tam neladi kvoli tuningu.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kludne môžeš
uwa0940229553
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.11.2021 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: dovolene zmeny vozidla

Príspevok od používateľa uwa0940229553 »

mám Audi A6 2008 a chcel by som si dať zadne a predné svetlá z modelu 2012 dá sa to?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: dovolene zmeny vozidla

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nakolko to je tvoj prvý príspevok vo fore, tak by som ho pre istotu odmenil BAN-om konta
Dôvod ani nebudem písať, každému príčetnému čo vie spočítať viac ako 1+1 to musí byť hned jasné
Napísať odpoveď

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní