Kúpa vozidla v leasingu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
malicekmaros
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.03.2024 08:45
Zdieľať na Facebook

Kúpa vozidla v leasingu

Príspevok od používateľa malicekmaros »

Ahojte, hľadám som na fóre podobne problémy ale nenašiel som všetky odpovede na moje otázky.

Takže idem kupovať jazdenku, predávajúci je podnikateľ a samozrejme vozidlo je v leasingu. Čo ma zaujíma je prepis vozidla, aké dokumenty presne potrebujem, nakoľko sa auto bude prepisovať z lízingovej spoločnosti nie na držiteľa ale na mňa ako tretiu osobu. Leasing sa vyplatí aby bol ukončený, ja nebudem v tom leasingu pokračovať.

Samozrejme základné veci ako PZP, občiansky a tak to viem. Ide mi hlavne o splnomocnenie(nakoľko to budem prepisovať ja) a iné potrebné dokumenty, či stačí splnomocnenie od leasingovej spoločnosti na zmenu majiteľa a výpis z obchodného registra alebo tam je nejaký medzi krok, lebo na túto moju konkrétnu situáciu som nenašiel odpoveď, nakoľko, ako som spomínal sa ide meniť majiteľ aj držiteľ vozidla na úplne inú osobu ako je v leasingovej zmluve.

Ďakujem pekne za odpovede.
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla v leasingu

Príspevok od používateľa fzubaty »

Auto je majetkom leasingovej spolocnosti!!

S tou musis jednat o kupe.
LPerina
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 18.08.2009 21:14
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla v leasingu

Príspevok od používateľa LPerina »

Jednoducho si to predstavuješ...
máš dve možnosti:
1. najprv pôvodný majiteľ musí vyplatiť/doplatiť leasing, následne mú leasingovka dá splnomocnenie na zmenu MAJITEĽA a až potom ti ho on môže predať - už klasický predaj...
2. dohodneš sa z leasingovkou, že ty budeš pokračovať v leasingu, tá ti dá splnomocnenie na zmenu DRŽITEĽA vozidla a potom až môžeš doplatiť ty leasing a auto následne prepíšeš so splnomocnením ako v bode jedna na seba..
a ako napísal fzubatý - jednáš s leasingovkou ona vozidlo vlastní, ona musí so všetkým súhlasiť
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla v leasingu

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Auto nemôžeš prepísať.
Až po uhradení poslednej splátky.

Hlavne si over u leasingovky výšku splátok a ci je posledna za 1 euro, alebo za 15.000... :42f8:
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla v leasingu

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

fzubaty napísal: 17.03.2024 08:58 Auto je majetkom leasingovej spolocnosti!!

S tou musis jednat o kupe.
Veľmi správna poznámka.
Takže všetko potrebné sa dozvieš V LEASINGOVKE!!
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla v leasingu

Príspevok od používateľa jozoD. »

Veď nech si to auto súčasný držiteľ vyplatí, leasingová spoločnosť mu dá splnomocnenie na prepis, potom už môžte robiť čo chcete.
No hlavne mu nedávaj peniaze dopredu na vyplatenie auta z leasingu.
To už bezpečnejšie je prevziať samotný leasing...kde Ti pekne povedia/ukážu koľko treba vyplatiť, a aká je ,,odkupná" cena auta....a zadministruješ si to celé potom sám.
citroenc3v6
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 16.10.2013 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla v leasingu

Príspevok od používateľa citroenc3v6 »

.
Naposledy upravil/-a citroenc3v6 v 12.04.2024 08:06, upravené celkom 1 krát.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa vozidla v leasingu

Príspevok od používateľa jozoD. »

...ako nebýva to zas problém tieto leasingové autá.
Akonáhle majiteľ auto vyplatí...dostáva splnomocnenie od leasingovky...a môže auto prepisovať.
A ak ma pamäť neklame, tak jednou návštevou to vie rovno prepísať aj na inú osobu (nemusí to dávať najskor na seba).
Akurát, že veľa týchto borcov nemáva peniaze na vyplatenie...a spolieha na peniaze kupujúceho.
Tam už môže vzniknúť veľmi veľa zádrhelov, a to by som fakt riskoval len pri nejakom výnimočnom aute.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 89 neregistrovaných