Prihlásenie auta v rakúsku

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Odkiaľ vie rakúske gestapo, či tam bývaš v podnájme? Niekde sa to eviduje a oni si to skontrolujú v evidencii, alebo ako?
Inak šnicli ma ešte ani raz nekontrolovali od revolúcie - pokiaľ som teda nešiel rýchlo a nenamerali ma... Inak ani raz. Pravda ale je, že tam nechodievam v časoch, kedy sa chodí do práce a už vôbec nie denne.

Druhá vec je, že susedia sú schopní úradom natrieť suseda, v tomto sú Esterajcheri praštení, to je pravda.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa wilz »

db69 napísal: 24.02.2024 18:24 už si zažil tie ich kontroly smerom na SK hraničné prechody ? Fízli stoja na každom možnom mieste od Hainburgu po hranice asi 10 hliadok. žiadne SK auto neprejde bez kontroly.
To sa ti snívalo ?

Ja tam jazdím 2 x denne a smerom na Slovensko som stretol stojaceho policajta naposledy pred 2 -3-rokmi, keď stáli na konci Wolfsthalu a dokonca ma zastavili, lebo som zatrúbil na nejakého idiota, ktorý tam predo mnou odbočil doľava na pumpu. Som im povedal že som sa s ním rozlúčil, lebo od Hainburgu išiel nerovnomerne, chvíľu pomaly, chvíľu rýchlejšie. Uznal ten policajt, že tak sa jazdiť nemá, len podotkol že z toho zatrúbenia si aj tak poučenie nevzal, čo uznávam že je pravda.
Ale aj inak celkovo, v Rakúsku sa policajti na ceste vyskytujú pomerne málo, ešte tak v Štajersku, ale tu v okolí nie.

A k tým ŠPZ-kám – pred možno 10 rokmi robili rakúšania veľký pohon na slovákov, čo robili v Rakúsku a mali slovenské ŠPZ. Teraz pozerám, že skoro všetci slováci, čo pokúpili domy v Kittsee, majú na autách slovenské značky. Nemám dôvod zisťovať ako to presne je, ale asi to bude tak, ako si to napísal medzi tými štyrmi možnosťami, takže asi to je bez problémov možné, keď zaplatíš všetky poplatky a dane čo požadujú.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa db69 »

vykopanafosilia napísal: 24.02.2024 20:36 Odkiaľ vie rakúske gestapo, či tam bývaš v podnájme? Niekde sa to eviduje a oni si to skontrolujú v evidencii, alebo ako?
Inak šnicli ma ešte ani raz nekontrolovali od revolúcie - pokiaľ som teda nešiel rýchlo a nenamerali ma... Inak ani raz. Pravda ale je, že tam nechodievam v časoch, kedy sa chodí do práce a už vôbec nie denne.

Druhá vec je, že susedia sú schopní úradom natrieť suseda, v tomto sú Esterajcheri praštení, to je pravda.
Naposledy tak chytili babu Slovenku čo tam býva x rokov .Dali jej termin dokedy si to musí vybaviť .Ked nestihne tak jej to zrátajú spätne.Ostala tam bývať aj ked už odišla do dôchodku.Inak neviem či sa to netýka aj ked máš len prechodný pobyt.Tento problém vznikol že vraj ked Rakušaci žijuci pri DE prepisovali auta na Nemecké značky aby ušetrili . niekde som to čítal.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa db69 »

wilz napísal: 24.02.2024 20:46
db69 napísal: 24.02.2024 18:24 už si zažil tie ich kontroly smerom na SK hraničné prechody ? Fízli stoja na každom možnom mieste od Hainburgu po hranice asi 10 hliadok. žiadne SK auto neprejde bez kontroly.
To sa ti snívalo ?

Ja tam jazdím 2 x denne a smerom na Slovensko som stretol stojaceho policajta naposledy pred 2 -3-rokmi, keď stáli na konci Wolfsthalu a dokonca ma zastavili, lebo som zatrúbil na nejakého idiota, ktorý tam predo mnou odbočil doľava na pumpu. Som im povedal že som sa s ním rozlúčil, lebo od Hainburgu išiel nerovnomerne, chvíľu pomaly, chvíľu rýchlejšie. Uznal ten policajt, že tak sa jazdiť nemá, len podotkol že z toho zatrúbenia si aj tak poučenie nevzal, čo uznávam že je pravda.
Ale aj inak celkovo, v Rakúsku sa policajti na ceste vyskytujú pomerne málo, ešte tak v Štajersku, ale tu v okolí nie.

A k tým ŠPZ-kám – pred možno 10 rokmi robili rakúšania veľký pohon na slovákov, čo robili v Rakúsku a mali slovenské ŠPZ. Teraz pozerám, že skoro všetci slováci, čo pokúpili domy v Kittsee, majú na autách slovenské značky. Nemám dôvod zisťovať ako to presne je, ale asi to bude tak, ako si to napísal medzi tými štyrmi možnosťami, takže asi to je bez problémov možné, keď zaplatíš všetky poplatky a dane čo požadujú.
si predstav že nesnívalo.Najprv som myslel niekoho hladajú,potom mi chalan čo tam robí povedal o čo ide. Naposledy minulý týžden.Ja tam fizlov stretavam pravidelne a skoro vždy na tých istý miestach.Ale niekedy ma prekvapia a namerajú.Prvé vyhovorky Slovakov boli že autá nie su ich,patria lizingovke . Tak potom prišli s verziou že stačí ked budú platiť tie ich poplatky
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa wilz »

No keď ich stretávaš pravidelne, tak možno tam na teba čakávajú.
Ja chodím do Kittsee, niekedy aj Hainburgu tam a späť každý deň ráno a na obed, plus často Wien a inde po Rakúsku a nikdy nikde žiaden rakúsky policajt
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

vykopanafosilia napísal: 24.02.2024 20:36 Odkiaľ vie rakúske gestapo, či tam bývaš v podnájme? Niekde sa to eviduje a oni si to skontrolujú v evidencii, alebo ako?
Inak šnicli ma ešte ani raz nekontrolovali od revolúcie - pokiaľ som teda nešiel rýchlo a nenamerali ma... Inak ani raz. Pravda ale je, že tam nechodievam v časoch, kedy sa chodí do práce a už vôbec nie denne.

Druhá vec je, že susedia sú schopní úradom natrieť suseda, v tomto sú Esterajcheri praštení, to je pravda.
BONZAZI su aj SVAJCARI co natru suseda svajciara za zly odpad v kosi. :..: :41c2: :d :D :40bd:
david1250dt
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.02.2024 01:48
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa david1250dt »

vykopanafosilia napísal: 24.02.2024 20:36 Odkiaľ vie rakúske gestapo, či tam bývaš v podnájme? Niekde sa to eviduje a oni si to skontrolujú v evidencii, alebo ako?
Inak šnicli ma ešte ani raz nekontrolovali od revolúcie - pokiaľ som teda nešiel rýchlo a nenamerali ma... Inak ani raz. Pravda ale je, že tam nechodievam v časoch, kedy sa chodí do práce a už vôbec nie denne.

Druhá vec je, že susedia sú schopní úradom natrieť suseda, v tomto sú Esterajcheri praštení, to je pravda.
Tak určite je to všetko zaevidované , ja len nechcem riskovať to že ma niekde čapnú alebo ma niekto zo susedou natrie a potom mi to daju všetko zacvakať , radčšej to pekne nahlásim , lepšie ako prepísať značky .
tatkotom
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa tatkotom »

Múdro - problémom a nie len s autami je lepšie predchádzať, než ich riešiť.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa db69 »

wilz napísal: 24.02.2024 21:32 No keď ich stretávaš pravidelne, tak možno tam na teba čakávajú.
Ja chodím do Kittsee, niekedy aj Hainburgu tam a späť každý deň ráno a na obed, plus často Wien a inde po Rakúsku a nikdy nikde žiaden rakúsky policajt
keby čakali na mna tak ma zastavia 🤦‍♂️.Keď si niečo ešte nevidel alebo nezažil ,neznamená to že to neexistuje ! Zastavujú OSOBAKY s SK ečv.Niektorí to oje..jú tak že jazdia na dodávkach. A určite to nerobia ráno alebo na obed. Robia to ked idú Slovaci po týždni/mesiaci domov.Majú to už odsledované. Si myslíš že "serú ženo"
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa wilz »

Vôbec si nemyslím že žerú seno, práve naopak, vážne myslím že sú na dosť lepšej úrovni než tí naši.
Ja som reagoval len na to, čo si napísal že ako čakávajú niekde od Hainburgu po hranice na slovenské autá. To určite nie je pravda.
Chodievam do Rakúska aj v inom čase ako ráno a na obed, v podstate skoro celý môj jazdný výkon je v Rakúsku, takže keby to bolo tak ako si napísal, tak by som jednoducho niekde toho rakúskeho policajta musel vidieť !
Ale prisámvačku naozaj sa popri cestách vyskytujú minimálne. Ešte aj posledné 2 pokuty čo som niekedy pred 3 rokmi dostal, boli obidve rovnakým spôsobom za rýchlosť, keď za mnou išlo bežné, neoznačené auto s dvomi policajtmi.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa db69 »

wilz napísal: 25.02.2024 16:12 Vôbec si nemyslím že žerú seno, práve naopak, vážne myslím že sú na dosť lepšej úrovni než tí naši.
Ja som reagoval len na to, čo si napísal že ako čakávajú niekde od Hainburgu po hranice na slovenské autá. To určite nie je pravda.
Chodievam do Rakúska aj v inom čase ako ráno a na obed, v podstate skoro celý môj jazdný výkon je v Rakúsku, takže keby to bolo tak ako si napísal, tak by som jednoducho niekde toho rakúskeho policajta musel vidieť !
Ale prisámvačku naozaj sa popri cestách vyskytujú minimálne. Ešte aj posledné 2 pokuty čo som niekedy pred 3 rokmi dostal, boli obidve rovnakým spôsobom za rýchlosť, keď za mnou išlo bežné, neoznačené auto s dvomi policajtmi.
Ok. ja Ti to neberiem.Mne je uplne jedno či mi veríš alebo nie. Ale toto platí"Keď si niečo ešte nevidel alebo nezažil ,neznamená to že to neexistuje !" nerobia to pravidelne ale nárazovo.Máš o tom aj články v novinách.https://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&s ... oka-pokuta alebo https://index.sme.sk/c/6989582/v-rakusk ... -dane.html
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa wilz »

veď to máš odkazy na 11 a 13 ročné články, dnes už určite nie je situácia taká istá ako vtedy.

Ale neviem čo sa zdúvaš, zadávateľovi si správne napísal 4 možnosti ako riešiť jeho problém, jedna z nich je možnosť si ponechať Sk značky, takže máš splnené.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa db69 »

wilz napísal: 25.02.2024 17:00 veď to máš odkazy na 11 a 13 ročné články, dnes už určite nie je situácia taká istá ako vtedy.

Ale neviem čo sa zdúvaš, zadávateľovi si správne napísal 4 možnosti ako riešiť jeho problém, jedna z nich je možnosť si ponechať Sk značky, takže máš splnené.
ano. situácia sa zmenila.Ale k horšiemu.Rakušaci chcu stale aby platili ,na tom sa nezmenilo nič. Akurát maju lepšie možnosti ako to skontrolovať.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa seven549 »

rakusaci su bonzaci tak isto aj nemci a svicari.nabonzuju suseda za cokolvek.urady a policia to riesia.a ono to nieje zle.lebo kazdy kontroluje kazdeho tym padom je tam poriadok.

to bolo aj u nas pred 1989.ci azda kazdy zabudol????


a ze je to komunizmus?ano je.ale zapadne krajiny to nevedia,nepoznaju co je to komunizmus.

oni poznaju az to co je u nas po 1989.sloboda bordelu.napr potrebujem stavebne povolenie lebo dom mi uz stoji.a tu je obalka pre vas

db69-------tie clanky od slovenskych novinarov co si prelozili z google prekladacom netreba brat vazne.take info maju aj svicari dokonca na ich oficialnej stranke BAG bundesamt pre rakusakov a nemcov.auto musite prepisat do 12 mesiacov alebo ze vo svicarsku je povinne svietit cez den a bla bla bla bla bla bla.

svietit cez den v nemecky hovoriacich krajinach je len dobrovolne a auto nemusi nikto prepisat ani za 50rokov ak nechce.musi to clovek spravit ale len ak sa tam prestahoval navzdy.a to znamena odhlasit sa vo svojej krajine z pobytu.lepsie povedane odovzdat obciansky preukaz.

odovzdanim obcianky stracas aj svoju nehnutelnost.uz nemas nic.
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlásenie auta v rakúsku

Príspevok od používateľa julko242424 »

ahoj.ked potrebujes info rad ti poradim v sukromnej sprave.ako vidim tieto bludy radsej tu pisat nic nebudem.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jozef108 a 114 neregistrovaných