Podvodník s dielmi na Bazoši

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
smejo
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 20.10.2010 11:38
Zdieľať na Facebook

Podvodník s dielmi na Bazoši

Príspevok od používateľa smejo »

Ahojte,

chcel by som upozorniť na podvodníka na Bazoši. Nemá zverejnené žiadne inzeráty, ale reaguje len na inzeráty s dopytom na nejaké diely.
Dáte si inzerát, že chcete kúpiť nejaký diel a on vám napíše, že taký presne má. Pošle fotku nejakého pekného auta, z ktorého to akože je. Ak sa ho spýtate, odkiaľ je, vždy napíše niečo úplne odveci z opačného konca Slovenska. Ak dáte dopyt z Bratislavy, napíše, že je zo Sniny. Ak dáte dopyt z východu, napíše, že je zo Senice.
Ak náhodou zareagujete, že to viete vziať aj osobne, tak už neodpíše. Ak napíšete, že je to ďaleko, tak sa ochotne ponúkne, že to pošle kuriérom, ale kvôli nepreberačom dobierok neposiela na dobierku.
Dokonca známemu aj poslal akože nejaký vypísaný príjmový doklad. Ak mu pošlete peniaze tak sa, samozrejme, odmlčí.
Ja som našťastie nič neposlal, ale podľa hodnotení telefónneho čísla nie každý bol takto prezieravý - https://www.vyhladavaniecisla.sk/cislo/0915549077

Tel. kontakt (neuvádza ho hneď): 0915549077
email: vclookke@gmail.com

Keď som googlil email, tak som nič (okrem jednej FB stránky) nenašiel, preto to píšem sem, aby si to potenciálny "kupujúci" mohol nájsť...
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Podvodník s dielmi na Bazoši

Príspevok od používateľa db69 »

mne sa tiež ozval ked som potreboval dojazdovku na KIU. Splietal dosť vela a hlavne od veci . Ale pointa bola že chcel 100€ a cez eshop som to mal za 130€ .
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Podvodník s dielmi na Bazoši

Príspevok od používateľa tatkotom »

Tých podvodov atd pribúda a bude pribúdať prakticky vo všetkom a všade. Je dobré naučiť sa overovať, porovnávať, hľadať info o všetkom. Naletel som - raz veľmi dávno na prácu na doma pre moju pani, stálo nás to vtedajších 1700 korún no odvtedy nikdy viac. Bolo to drahé školné, no trvalé.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Podvodník s dielmi na Bazoši

Príspevok od používateľa autolaik »

K tej praci.. to si aj ja pamatam,tesne po revolucii. Inzerat z aviza za 100 korun o dobre platenej praci na doma. Prisla obalka s listkom "podaj si taky isty inzerat ako ja"
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Podvodník s dielmi na Bazoši

Príspevok od používateľa tatkotom »

Boli aj lepšie - ccheš schudnúť? - Nežer. To moje bolo cez internet. Dokonale prepracované webové stránky, všetko logické, všetko na seba perfektne naväzovalo. Až následne mi došlo, že chýbal RELEVANTNÝ kontakt a tie, čo boli - boli falošné.
Za roky som si vypestoval akýsi šiesty zmysel a dnes prakticky okamžite vetrím ak je niečo podfuk. Nemám problém uhradiť vopred slovenskému/českému internetovému obchodu niekoľko sto eur no mám veľký objednať čokoľvek i na dobierku bez poriadneho overenia si kde má konkrétny obchod sídlo, kde má hostovaný web, kam smeruje telefonický kontakt, aké skúsenosti s ním majú iní (nie čo si sami podvrhnú na stránkach) atd.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Podvodník s dielmi na Bazoši

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...s tou strankou mam velmi dobre skusenosti,zatial nelutujem a to som objednaval snad tisicku poloziek /od zajtra sa to moze zmenit,som len človek/.Diely ,suciastky nikdy nekupujem,objednavam zasadne cez AS,aj ked je to omnoho drahsie.Ale rad kupujem na auto doplnky,gadžety,prkotiny...
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Podvodník s dielmi na Bazoši

Príspevok od používateľa martincichy »

Aj súkromne aj firemne nakupujem, tak, že ako prvé hľadám sídlo spoločnosti a pozerám na orsr. Následne finstat. Pokiaľ vidím, že firma má dlhy a nedoplatky, koniec výberu. Následne si cez google street view pozriem, ako firma vyzerá. Recenzie na nete nakoniec.

Takto preverujem na firme aj obchodných partnerov. Keď si niekto odo mňa niečo objedná a vidím na finstate, že firma nie je v poriadku - dohadujem platbu vopred. Praktizujem to natvrdo posledné 4 roky a chvalabohu, odvtedy nie sú problémy náhodného charakteru.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Podvodník s dielmi na Bazoši

Príspevok od používateľa db69 »

martincichy napísal: 22.02.2024 16:38 Aj súkromne aj firemne nakupujem, tak, že ako prvé hľadám sídlo spoločnosti a pozerám na orsr. Následne finstat. Pokiaľ vidím, že firma má dlhy a nedoplatky, koniec výberu. Následne si cez google street view pozriem, ako firma vyzerá. Recenzie na nete nakoniec.

Takto preverujem na firme aj obchodných partnerov. Keď si niekto odo mňa niečo objedná a vidím na finstate, že firma nie je v poriadku - dohadujem platbu vopred. Praktizujem to natvrdo posledné 4 roky a chvalabohu, odvtedy nie sú problémy náhodného charakteru.
mna ked si preverovala komerčná poistovna a aj tel.operator ,tak mi volali ze v 2017 som ukončil živnosť podla živnostenského registra,takže nemám narok na vyplatenie "marodky" ked že som prakticky nezamestnaný 🤦‍♂️ a tento rok že som vymazaný z obchodného registra. A ja debil od 1997 stale platím odvody a dane.Celá pointa je v tom že živnostenský list som v živote nemal.Po novom som SPFO.teda bol som! asi ! lebo sa to stále mení
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 106 neregistrovaných