VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
Potreboval by som poradiť ohľadom jednej veci.
Pred dvomi týždňami mi menili rozvody aj s el.vodnou pumpou na vw passat B8 1,6TDI 88kw.
Mechanik mi po výmene povedal, že mi vymenil aj chladiacu kvapalinu, nakoľko bola hrdzavej farby a nechcel ju tam nechať, ale odporúča mi aj túto novú ešte raz vymeniť a prepláchnuť systém..Pôvodne som tam mal tú "podarenú" G13..teraz mi tam on nalial G12..
Dnes som pozeral farbu aj ten novej G12/má asi 1000km/ a už mala opäť takú zakalenú farbu s prímesou hrdzavej farby čo je aj pochopiteľné, kedže nespravil preplach.
Ponovom tam chcem dať G12EVO a samozrejme aj prepláchnuť systém. Pozeral som nejaké čističe chladiaceho systému a v návode je napísané, že sa to má naliať, nechať bežať motor 20 minut a potom vypustiť, prepláchnuť vodou a následne naliať novu kvapalinu. Chcem sa spýtať či by som mohol naliať ten čistič a spraviť zopár km, nech to poriadne prejde okruhom, pretože nejako neverím tomu, že ked bude auto namieste na volnobehu, tak to bude mať nejaký osoh.
A ešte ak by mi niekto poradil, nakoľko to nikde neviem nájsť ani v návode a ani na nete, že kolko chladiacej cca ide do môjho auta, nie je problém kúpiť 10 litrov ,ale zas sa mi niekde ke mi zostanú 3 litre to niekde opatrovať, pretože to neminiem ani za 5 rokov..
díky moc za názory a radu.
tuninka
Príspevky: 899
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa tuninka »

8 litrov
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa herin »

Díky moc za info...
tuninka
Príspevky: 899
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa tuninka »

keby to bolo na mne, tak by som tam nič čistiace nedával, len by som vypustil to čo tam je teraz a dal tam nové, veď toto je v podstate preplach, lebo ti menili chladiacu nedávno, len bez ďalších chemikálií, ale je to tvoje auto, tak rob podľa seba
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa seven549 »

ale ved ta kvapalina sa meni na farbu blata a vytvaraju sa nanosy bahna v systeme vzdy ak jej prejde doba spotreby.kedysi to bolo 2-3 roky dnesne auta maju 5-10 rokov podla toho co je to za auto a aku ma napln.fordy maju oranzovu zivotnost 10 rokov po 9 uz straca svou farbu a meni sa na spinu + straca bod mrznutia napr -38 je nove auto 10 rocne bude mozno tak -8.pokial je system nikdy nesahnuty funkcny.

ja osobne by som tiez ziadne chemie tam nelial.ale dal len destilku +2 litre nemrznucej koli mazivosti pojazdil 100km a znova vypustil ale ak uz ta voda bude spinava po dvoch takych vyplachoch destilkou tak uz je tam nieco chytene nieco sa rozpada.

ale to vie uz len sam gazda ako sa staral ako to uzival a co tam lial.

dnesne auta maju pomocne el pumpy,vodou chladene turba,egr,intercooler,motorovy olej, vsetke tie komponenty mozu tie chemie poskodit.jo a automat prevodovka olej je tiez chladeny vodou.a netreba zabudat na pridavne kurenie webasto a pod.zalezi od modelu auta.
Naposledy upravil/-a seven549 v 16.02.2024 19:49, upravené celkom 1 krát.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa herin »

No kedze sa nespravil preplach,tak uz aj tato nova nema taku farbu ako by mala mat..urcite to chapem kedze z tej povodnej tam urcite nieco zostalo a teda tato nova cista to ciastocne "preplachla" a zaspinila sa..
Tak mozem tam podla vas s tym cisticom spravit par km a potom to vypustit? Alebo radsej nie a mam to teda nechat s tym povrcat na volnobeh a vypustit tak ako je v navode?
tuninka
Príspevky: 899
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa tuninka »

povedzme že si mal 100% špinavú, vypustila sa, napustila sa nová a povedzme že máš teraz pomer špiny 30%, vypustíš a dáš novú a pomer špiny bude trebárs len 10%.... to je oveľa, oveľa lepšie ako predtým..... dáš chémiu, pojazdíš vypustíš a budeš mať trebárs už len 5% špiny plus 5% chémie, ktorá tam zostane, ktorá nevieš čo robí, čo rozpúšťa, čo rozožiera.... osobne by som ja chémiu nedal, ale je to na tebe. Ak necháš bežať na voľnobehu 20 minút, alebo pojazdíš 10 minút medzi 1700-2000 otáčok, tak je to asi to isté.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa herin »

Oki..dik za rady
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Dobrý deň ked mám skúsenosti z 20 áut co som čistil po vode g13 Je potrebné robit na aute 10 - 15 hodín práce a poznať chémie a postúpi a opakovať ich kym to neje čisté . Toto platí pre auta co uz kúria iba na ľavú stranu . Ak ma auto adblue je to ešte náročnejšie.

Veľa šťastia z jedením 30 minútovým preplachom!!!
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

das Auto :40bd:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa seven549 »

to nieje o aute ale vacsinou ----- jaky gazda - taka mazda
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ano. G13 je o gazdovi. :::
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate je o gazdovi,pretože G13 je asi najkvalitnejšia nemrzka zo všetkých dostupných.Bez prispenia majiteľa sa nič také a podobné nikdy nestane.Už fakt že problém sa vyskytne na mizivom promile z počtu by mal byť dôvodom zvažovať a hladať odpoveď na otázku prečo tisícom nie a jednému áno.Prečo jednému pri 100 tis km,inému pri 300 tis a ďalšiemu vôbec.Je bežné že aj vynikajúce výrobky majú 99% dobrých vlastností a jedniu takú,že ak jej dáme šancu (vytvoríme podmienky) tak sa aj prejaví. Každý pes,iná ves.Rozdiel je vždy v gazdovi,tým netreba nikoho označovať za dobrého či zlého,ale ľudia sú rôzny,z rôznymi záujmami aj schopnostami selektovať alebo venovať pozornosť užitočnému spektru informácií.
Platí ...správne a dobré veci nikoho nezaujímajú,alebo teda minimum ľudí.
A o tom to je,páčiť sa nemusí.
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa fzubaty »

Aha. Ale toto uz zavana niecim inym.

Majitel koncernu VW by mal byt aj konstrukter, inzinier, mechanik a neviem este co, aby mu auto ako tak fungovalo.

Myslis to vazne?
Používateľov profilový obrázok
cicmanec842
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 07.07.2023 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat b8 - výmena chladiacej a preplach chlad. systému

Príspevok od používateľa cicmanec842 »

Bohužiaľ áno. On pri svojej zaslepenosti koncernom nie je schopný priznať, že tvorba šlemov v chladiacej kvapaline nie je chyba majiteľa, ale výrobcu. :::
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 96 neregistrovaných