Výhľad cez zadné sklo VS. Legislatíva EU

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Výhľad cez zadné sklo VS. Legislatíva EU

Príspevok od používateľa jozoD. »

Chlapci, riešili ste prosím niekto v reálnom živote s políciou mimo SR zhoršený/znemožnený výhľad cez zadné okno/sklo?

Môžem trvale umiestniť z vnútornej strany na okno zadných výklopných dverí úložný ,,vak"?
Jedná sa o VAN.

Naša legislatíva nič nehovorí o výhľade ,,dozadu" v spojitosti so zadným oknom.
Len teda, že na to slúžia vonkajšie spätné zrkadlá.
Ani v technických preukazoch sa napríklad nenachádza zmienka, že či máš nejaké zadné okno...ani pri pickupoch..ani pri dodavkach.
Pri osobákoch môžeš mať nadrbaný náklad až po strop a nikto nič proti tomu nemá.


Slovensko moc neriešim...tu to vyargumentujem...ale nevyznám sa v EU...a ani zvyšku Európy.
db69
Príspevky: 918
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Výhľad cez zadné sklo VS. Legislatíva EU

Príspevok od používateľa db69 »

z vnútra to nemôže nikomu vadiť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Výhľad cez zadné sklo VS. Legislatíva EU

Príspevok od používateľa seven549 »

slovensko je bananland tak ako taliansko francuzko belgicko madarsko cely balkan rumuni bulhari je to jeden styl.neriesi sa kopec veci v starych autach vsetko v kufri lieta aj rezervne koleso co by malo byt upevnene no je to kazdemu jedno.

ale v germanskych krajinach je to problem.

vsetka batozina co je v kabine auta umiestnena musi byt aj pevne uchytena aj obycajny turisticky velky batoh ak je na zadnom sedadle ja zapinam z bezpecnostnym pasom.ako cloveka.

ma to nieco doseba ak treba prudko brzdit nenarazi mi do operadla.

domaci co tak radi vozia veci v kufri napr psa macky hoci v klietke alebo nemaju v autach zadne plato napr kombiky alebo van,vsetke auta su vybavene mrezou za zadnymi sedadlami.

kolega mal tiez pokutu za to ze mal polozene veci na zadnom plate a nevidel dozadu cez spatne zrkadlo.na dialnici zastaveny civilnym autom.nic sa nedialo mal cierne folie ale az presli pred neho videli z predu ze v zadu to ma nalozene az po strop.

teraz posledny polrok nemci rakusaci svicari akoby vyliezli do ulic.dost zastavuju a kontroluju auta na dialnici aj o 3 rano.najcastejsie vany a dodavky.ale aj bezne auta.aj take ako skoda fabia ak je to nalozene.automaticky je tam vela batoziny alebo plna posadka auta.

a vedia aj o vzduchovych mechoch ze kombiky sa daju zdvihnut.kamiony tiez.

co som videl v tv relacii bezne ukazuju co sa na cestach deje achtungkontrolle sa to vola vedia to urcit pocas jazdy podla zatazenia pneu.slovaciska zastavili na kamione nemal strop stiahnuty dole.tiez pocas jazdy im to ukazalo na kamere.nieco im to tam v autach meria pokuta 70 euro lebo sofer si ma po nakladke znizit strop navesu.

nove auta su vybavene skenermi v predu v zadu a po stranach ktore skenuju spz.a ak je nieco na dannu spz tak to auto tiez zastavia a riesia.

oci cloveka nahradzuju technikou.

svicarska hranica kazda ma uz davno skener spz a skener tvare sofera hoci na hranici niet ani nohy hranicna policia vie o kazdom aute ktore prejde a vyjde z krajiny.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 89 neregistrovaných