Kamióny

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tatkotom
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa tatkotom »

Mozno.
A kamionaci vrdia obut hodne zjazdene pneu (s mensim obvodom) pred "kalibraciou".
Nove maju vacsi obvod.
Vysledok vies.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa oco13 »

Inak k tej rýchlosti - 90% jazdím naozaj pod limit aj dosť, kvoli spotrebe. Raz za čas zaspím a potom idem tak aby som to stíhal s tým, že "hádam tam nebudú" :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa christiane »

martincichy napísal: 26.01.2024 06:09

Predchádzať zprava je zakázané. Ak je v obci viac pruhov, vodič jazdiaci v ľavom pruhu je povinný uvoľniť tento pruh rýchlejšie jazdiacim vozidlám (bez ohľadu na to, či prekračujú maximálnu povolenú rýchlosť.
Co som sa ucil ja tak v obci a v meste sa nepovazuje rychlejsi alebo pomalsi pruh.Alebo ze by sa to uz zmenilo???
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa christiane »

A v obci alebo meste sa nepovazuje za predchadzanie ak vozidla v jednom jazdnom pruhu idu rychlejsie ako v druhom jazdnom pruhu
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa christiane »

(5) Ak by vozidlá idúce v obci súčasne vo všetkých jazdných pruhoch bránili v jazde rýchlejšie idúcemu vozidlu, vodič, ktorý jazdí v ľavom jazdnom pruhu, je povinný ho čo najskôr uvoľniť; to neplatí, ak vodič používa ľavý jazdný pruh na obchádzanie, odbočovanie, otáčanie alebo predchádzanie.

(9) V obci sa nepovažuje za predchádzanie, keď vozidlá v jednom jazdnom pruhu idú rýchlejšie ako v inom jazdnom pruhu.

https://www.lewik.org/term/3448/jazda-v ... -premavka/
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa db69 »

tatkotom napísal: 26.01.2024 14:58 Mozno.
A kamionaci vrdia obut hodne zjazdene pneu (s mensim obvodom) pred "kalibraciou".
Nove maju vacsi obvod.
Vysledok vies.
toto bývalo, pri cajchovaní tachografu Ti označia rozmery pneu a aj hlbku dezenu.Toto všetko je zapísané v protokole plus tlak v pneu.Na stk to kontrolujú fotia a merajú.(tachograf každe 2 roky ,STK ročne) .pri zjazdenej pneu a novej je rozdiel -+3km/h.Tú rýchlosť si dávaju niektorý upravovať cez počítač. ideš 100 a ukazuje TI 90 a tolko Ti aj napíše do karty/ na krúžok.Lebo inak to nemá zmysel. Zastaví ta policajt napr v AT tam je pre LKW mimo obce 70, a na krúžku /karte máš 89.Pokuta 30€ aj bez radaru
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa christiane »

db69 napísal: 26.01.2024 17:48 Ti označia rozmery pneu a aj hlbku dezenu.
Len tak som si spomenul na garazmajstra ked som kedysi jazdi vo firme pri Bernolakove,neaky španiely.Kolesa hladke ako moja hlava ,v januari ,aj ked zimne ale prve co kontroloval po prichode ci nie je odmontovana vysielacka ktora vtedy mohla stat 40 € :40bd:
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa biker610i »

db69 napísal: 26.01.2024 17:48
tatkotom napísal: 26.01.2024 14:58 Mozno.
A kamionaci vrdia obut hodne zjazdene pneu (s mensim obvodom) pred "kalibraciou".
Nove maju vacsi obvod.
Vysledok vies.
toto bývalo, pri cajchovaní tachografu Ti označia rozmery pneu a aj hlbku dezenu.Toto všetko je zapísané v protokole plus tlak v pneu.Na stk to kontrolujú fotia a merajú.(tachograf každe 2 roky ,STK ročne) .pri zjazdenej pneu a novej je rozdiel -+3km/h.Tú rýchlosť si dávaju niektorý upravovať cez počítač. ideš 100 a ukazuje TI 90 a tolko Ti aj napíše do karty/ na krúžok.Lebo inak to nemá zmysel. Zastaví ta policajt napr v AT tam je pre LKW mimo obce 70, a na krúžku /karte máš 89.Pokuta 30€ aj bez radaru
Aj v dnešnej dobe sa to da mozno nie všade . Minulý rok v Španielsku som dal ociachovat tacho na dost zjazdenych pneu s prerezanym dezenom a o mesiac som dostal nove pneu scania sla o 4 km/h rychlejsie
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa biker610i »

oco13 napísal: 26.01.2024 14:33 Hej pozrel som sa z okna a ajhla Slovensko. lol Takže po slovensky - dostatočne drzý vodič si zo súvisleého prúdu spravi kludne zips.
Inak aj k rýchlostiam kamionov , vraj majú obmedzovače. Ja som jedného dobehol a zrazu som ho nevedel predbehnúť, narovinke prášil 109. Merané čínskym GPS - takže asi číňania majú iné kilometre. :40bd:
ano v kamionoch su obmedzovace väčšinou su nastavene na 85-90km/h scania ma od výroby nastaveny na 89km/h. A ked vytiahnes 10tu poistku tak vyradi obmedzovac a moze ist co motor vladze. Na starych scaniach r.v. Cca 2003-2005 tam na obmedzovac bola prva poistka
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
tatkotom
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa tatkotom »

Zišlo by sa kolegom vedieť ako to odrbabrať na Mercedes Sprinter so zadnou dvojmontážou.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa autolaik »

...vyradis poistku a obabres obmedzovac. Este poprosim vysvetlit ako okabatis zapis o prekroceni rychlosti na "karte vodica" Ci potom mesiac si obryzas nechty aby ta neskontrolovali?

Inak,a to som cumel ako puk ked som bol v Rumunsku, na dialnici sa tam premavalo x kamionov ,a to relativne noveho roku vyroby co sli vysoko nad limit 90, nebol problem ja 110 na tacho a kamion ma predbieha... Pri kamerach,meranych usekoch brzda a dalej zase plyn. Normalne by ma zaujimalo ako oni osalia zapis. Ci to si dovolia len ti co jazdia len vnutrostatne v Rumunsku a tam to policajti relativne toleruju? Naozaj nechapem.
Naposledy upravil/-a autolaik v 31.01.2024 12:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa db69 »

"Aj v dnešnej dobe sa to da mozno nie všade . Minulý rok v Španielsku som dal ociachovat tacho na dost zjazdenych pneu s prerezanym dezenom a o mesiac som dostal nove pneu scania sla o 4 km/h rychlejsie " mne aj Rakúska ÖAMTC robila STK a merali dezén podla protokolu.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa db69 »

autolaik napísal: 31.01.2024 12:24 ...vyradis poistku a obabres obmedzovac. Este poprosim vysvetlit ako okabatis zapis o prekroceni rychlosti na "karte vodica" Ci potom mesiac si obryzas nechty aby ta neskontrolovali?

Inak,a to som cumel ako puk ked som bol v Rumunsku, na dialnici sa tam premavalo x kamionov ,a to relativne noveho roku vyroby co sli vysoko nad limit 90, nebol problem ja 110 na tacho a kamion ma predbieha... Pri kamerach,meranych usekoch brzda a dalej zase plyn. Normalne by ma zaujimalo ako oni osalia zapis. Ci to si dovolia len ti co jazdia len vnutrostatne v Rumunsku a tam to policajti relativne toleruju? Naozaj nechapem.
ked nejazdia von tak fajn.Písal som to vyžšie.prekalibrovať rychlomer v PC. ideš 120 a ukazuje a zapisuje 90.Chalana čo zobrali po mne dostal pokutu za tachograf na mieste 650€ a poštou mu príde ešte spávne konanie +-3500€ šofér a firma -+4000€.Kamarát má 20 kamionov,a ten si dal urobiť úpravu tachografu.Je to drahé ale vráti sa to hned lebo kamion a šofer môže jazdiť kolko chce.čo vymyslí človek to môže a dokáže človek aje...ť.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa oco13 »

Už som to tu spomínal - oknárska firma v ZM si osadila do všetkých aut GPS - kvoli daňovákom- elektronická kniha jazd. Vedlajším efektom bolo, že mi každú chvílu zvonil telefon od šefa - spomal lebo ťa starý doebe. Bol som mladší a aktívnejší, nado mňa nebolo a tak som raz na paske našiel - 150evri. Huhuhu - a užaj som to utekal reklamovať. Choď si to vyreklamovať starému (majitelovi)). Došiel som, čo to má byť hento toto - a dozvedel som sa - firma je jeho aj autá sú teda jeho a ja mu ich prekračovaním MPR ničím. Takže to mám ako pokutu za poškodzovanie jeho majetku. A boli sme povyprávaní a zrazu nebol problém jazdiť na hranici MPR.
Teraz s odstupom rokov by som privítal GPS do všetkých aut a pokuty softvérovo, bez zásahu človeka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kamióny

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 napísal: 31.01.2024 13:00
Teraz s odstupom rokov by som privítal GPS do všetkých aut a pokuty softvérovo, bez zásahu človeka.
aj to bude. A emisné dane bude každý platiť podla ročnej spotreby .teraz to Nemci zavádzajú na kamiony.Oco a čo pokuty za preťažovanie ? (vozíka)

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 87 neregistrovaných