index hmotnosti na pneu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
ivankristof
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10.09.2019 16:41
Zdieľať na Facebook

index hmotnosti na pneu

Príspevok od používateľa ivankristof »

Ahojte,
je problem, ak jedno koleso bude mat index hmotnosti 91 a druhe 94?
Dnes som dostal defekt a hladam na nete rovnaku pneumatiku ako mam aktualne obutu, vsetko sedi okrem indexu hmotnosti, ten je vyssi.

Dakujem za rady.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: index hmotnosti na pneu

Príspevok od používateľa jozoD. »

Tuším stále platí, že: Čo je v techničáku, to je ,,sväté"!
...a tiež, že máš mať na náprave identické pneu.

Netuším či je vyhláška stanovená tak, že vyššie hodnoty sú OK.

Neviem akú odpoveď čakáš, ale...no...nikto nepozerá na index nosnosti...až kým si to niekto nevšimne :D
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: index hmotnosti na pneu

Príspevok od používateľa seven549 »

kup obe nove pneumatiky a to jazdene si nechaj do rezervy.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: index hmotnosti na pneu

Príspevok od používateľa wilz »

Píšu ti správne obidvaja nado mnou,
na jednej náprave by mali byť rovnaké pneumatiky a nie je od veci kúpiť dve iné rovnaké a mať teda pre ďalší defekt jednu k dispozícii.
Ale z obyčajného praktického hľadiska tam kľudne obuj tú pneumatiku s indexom hmotnosti 94, reálne je to z technického hľadiska minimálny rozdiel a nevšimne si to nikto okrem teba nikdy, až do času keď vymeníš všetky pneumatiky na nové. A keby si to pri nejakej kontrole čírou náhodou aj niekto všimol, nemyslím že by to bol dôvod na akúkoľvek sankciu, no a tiež je vyšší index nosnosti akceptovaný ako vyhovujúci, na rozdiel od nižšieho, ktorý sa berie ako diskvalifikačný.
Ani z technického hľadiska by sa to nemalo postihnuteľným spôsobom prejaviť na jazdných vlastnostiach ani na bezpečnosti jazdy.
Ale zrejme ani hĺbka dezénu nebude rovnaká akú mala tá pneumatika s defektom, takže by som tú pneumatiku dal radšej na zadnú nápravu, tam má každá odlišnosť menší vplyv na všetko.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Re: index hmotnosti na pneu

Príspevok od používateľa pacho17 »

no neviem, z legislatívneho hľadiska asi nebude problém, ale keď je väčšia nosnosť, tak ta pneumatika musí byť pevnejšia, a určite bude aj ťažšia. Taktiež bočnica zrejme bude menej poddajná. Tiež je otázka hlbky dezénu. Pokiaľ využívaš auto len okolo komína, tak by som to neriešil, ale keď robíš dlhšie štreky a na dialnici, asi by som radšej kúpil dve rovnaké, a staru dal do rezervy.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: index hmotnosti na pneu

Príspevok od používateľa oco13 »

Nejako nerozumiem - ak dostanem defekt 1.12. o 18tej tak 2.12. o 8:00 otvárajú pneuservis , kde mi gumu zalepia. Dovtedy hádam vydržím aj na rezerve. Či uniklo mi niečo?
Ak to nie je defekt ale prieraz gumy s tým že je KO, tak kúpim dve rovnaké a tú čo mi ostala dám ako rezervu.
Tu sa spomína ale defekt. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: index hmotnosti na pneu

Príspevok od používateľa seven549 »

no treba to brat tak ze ludia nepisu vsetko,predpoklada sa ze po defekte tu pneu poskodilo tak ze musi ist nova.a asi lacna matadorka.a moze byt aj to ze ine cislo hmostnosti je aj iny index rychlosti.
preto za mna,ak mne nesedi jeden udaj tak treba dve vzdy kupit hned dve nove pneu.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: index hmotnosti na pneu

Príspevok od používateľa jozoD. »

Samozrejme, že vyšší index nosnosti = iné vlastnosti a parametre.
A súhlasím...ak sa s tým chodí/behá po meste....asi by som to drbal a neriešil ten index. Pri tých diaľničných tempach...ktovie či nejaká niekoľko gramová odchýlka môže byť problém...nikdy som to neskúšal. Ja mám proste už zaužívané, že menia sa vždy obe pneu.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: index hmotnosti na pneu

Príspevok od používateľa milkoTT »

oco13 napísal: 02.12.2023 23:07 Nejako nerozumiem - ak dostanem defekt 1.12. o 18tej tak 2.12. o 8:00 otvárajú pneuservis , kde mi gumu zalepia. Dovtedy hádam vydržím aj na rezerve. Či uniklo mi niečo?
Ak to nie je defekt ale prieraz gumy s tým že je KO, tak kúpim dve rovnaké a tú čo mi ostala dám ako rezervu.
Tu sa spomína ale defekt. lol
No vidíš a nám idú mudrci z Bruselu nanútiť drahe elektroauta a vacsina ludí rozmysla ci si kupi 2 nove pneumatiky. Nemaju vobec poňatia ako v skutocnosti žije vacsina obyvatelstva.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: index hmotnosti na pneu

Príspevok od používateľa patko1 »

oni to ponatie maju, len ich to akosi nezaujima. Vyssie zaujmy vyhravaju
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jariko01 a 91 neregistrovaných