Fiat Coupe - kto robí generálku motora

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

crysol
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.01.2021 10:49
Zdieľať na Facebook

Fiat Coupe - kto robí generálku motora

Príspevok od používateľa crysol »

Ahojte. Viete nám prosím Vás poradiť, kto v Nitre a okolí robí generálku motorov na Fiat Coupe 1.8,16V a ako sa pohybuje cena takého úkonu, prosím? Dakujem veľmi pekne.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kto robí generálku motora-Fiat Coupe

Príspevok od používateľa ivko1 »

Podla toho čo si predstavuješ pod generálkou. Kludne to pôjde na tisíce ak to má byť riadna GO.
Sú firmy čo brúsia kluky, valce, repasujú hlavy...

Akože Fiat Coupé je dnes celkom kultovka, ale nie s najslabším motorom.
Keby si mal 2.0T 20V tak to má 3x väčšiu hodnotu ako tá 1.8i, kde neviem či to vôbec má zmysel...

Kedže sa ten motor montoval aj do Barchetty a Punta HGT tak by sa na to mali dať zohnať nejaké veci, otázka je či sa vyplatí nejaká brutálna investícia.

Ono zrovna u týchto starých kultoviek to býva tak že majitel je technicky zdatný a repasuje si to vlastnými silami a vo svojom volnom čase ako koníček...
Jasné že kluku si nebrúsi doma sám, ale je rozdiel vytiahnúť motor, rozobrať a tú kluku si dať prebrúsiť a zaplatiť len za službu a rozdiel niekam zaniesť auto, kde z toho vyberú motor, rozoberú ho a dajú urobiť rovnaký úkon a zasa naspať poskladať a osadiť motor.
Rozdiel v cene bude celkom priepastný, lebo treba zaplatiť prácu
crysol
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.01.2021 10:49
Zdieľať na Facebook

Re: Kto robí generálku motora-Fiat Coupe

Príspevok od používateľa crysol »

Zaujíma ma cena. Nebudeme si to robiť sami :) Cize potrebujem nazov firmy, aby mi to mohli nacenit.
ivko1 napísal: 19.11.2023 19:05 Podla toho čo si predstavuješ pod generálkou. Kludne to pôjde na tisíce ak to má byť riadna GO.
Sú firmy čo brúsia kluky, valce, repasujú hlavy...

Akože Fiat Coupé je dnes celkom kultovka, ale nie s najslabším motorom.
Keby si mal 2.0T 20V tak to má 3x väčšiu hodnotu ako tá 1.8i, kde neviem či to vôbec má zmysel...

Kedže sa ten motor montoval aj do Barchetty a Punta HGT tak by sa na to mali dať zohnať nejaké veci, otázka je či sa vyplatí nejaká brutálna investícia.

Ono zrovna u týchto starých kultoviek to býva tak že majitel je technicky zdatný a repasuje si to vlastnými silami a vo svojom volnom čase ako koníček...
Jasné že kluku si nebrúsi doma sám, ale je rozdiel vytiahnúť motor, rozobrať a tú kluku si dať prebrúsiť a zaplatiť len za službu a rozdiel niekam zaniesť auto, kde z toho vyberú motor, rozoberú ho a dajú urobiť rovnaký úkon a zasa naspať poskladať a osadiť motor.
Rozdiel v cene bude celkom priepastný, lebo treba zaplatiť prácu
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kto robí generálku motora-Fiat Coupe

Príspevok od používateľa ivko1 »

Najprv musíš vedieť čo chceš urobiť a potom sa dozvieš čo to bude stáť...

Chceš len zrepasovať motor? Zabrúsiť ventily, pretesniť, alebo chceš komplet GO, vybrúsiť blok, nové piesty?

Vie to urobiť každý servis a to čo nevie posunie dalej. Dnes je bežné že ked treba repas hlavy, tak sa to posiela externej firme, tak isto servis nebude mať brúsku na brúsenie klukových hriadelov, na čo by im bola..

Firmu nájdeš lahko, ked budeš vedieť čo chceš
Dáš napríklad do Googla "brúsenie klukových hriadelov nitra" a hned máš firmu
crysol
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.01.2021 10:49
Zdieľať na Facebook

Re: Kto robí generálku motora-Fiat Coupe

Príspevok od používateľa crysol »

Mám pokazené auto a treba nový motor. Proste mám dve možnosti, kupit tam druhy motor, alebo dat urobit generalku motora. Netusim,co su bloky,piesty a podobne anetuším, čo sa vtedy mení. Zaujíma ma cena kompletného repasu a aj čiastočného teda. A nemám v pláne hladat ja postupne rozne firmy na rozne casti auta,ked sa tomu nerozumiem. Potrebujem najst firmu, ktorá mi to auto spojazdni,kedze autoservisy sa nemaju k nicomu a kazdy dava ruky prec od toho.
ivko1 napísal: 19.11.2023 21:01 Najprv musíš vedieť čo chceš urobiť a potom sa dozvieš čo to bude stáť...

Chceš len zrepasovať motor? Zabrúsiť ventily, pretesniť, alebo chceš komplet GO, vybrúsiť blok, nové piesty?

Vie to urobiť každý servis a to čo nevie posunie dalej. Dnes je bežné že ked treba repas hlavy, tak sa to posiela externej firme, tak isto servis nebude mať brúsku na brúsenie klukových hriadelov, na čo by im bola..

Firmu nájdeš lahko, ked budeš vedieť čo chceš
Dáš napríklad do Googla "brúsenie klukových hriadelov nitra" a hned máš firmu
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kto robí generálku motora-Fiat Coupe

Príspevok od používateľa db69 »

"Netusim,co su bloky,piesty a podobne anetuším, čo sa vtedy mení. Zaujíma ma cena kompletného repasu a aj čiastočného teda." ked si dokazal založiť tému ,tak určite dokážeš najsť cez "gugeľ" aj firmy čo to robia( + nejaké recenzie).P.S kupa použiteho motora je lotéria. G O motora tiež,ked ju urobia nejaký fušeri .A kvalitná a kompletná GO je dosť drahá.Niekto nazýva GO motora aj prekrúžkovanie piestov a výmenu ložisk na ojniciach plus brúsenie hlavy a ventilov
crysol
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.01.2021 10:49
Zdieľať na Facebook

Re: Kto robí generálku motora-Fiat Coupe

Príspevok od používateľa crysol »

Ach , dalsi filozof :))) Proste poprosím,aby sa ozval niekto, kto vie, ktorá firma robi generálku motora a bodka :) Nepotrebujem okolo toho poznamky. Ak vies nazov firmy, nech sa páči, povedz. Ak nie,tak mlč.Dakujem.
db69 napísal: 19.11.2023 21:38 "Netusim,co su bloky,piesty a podobne anetuším, čo sa vtedy mení. Zaujíma ma cena kompletného repasu a aj čiastočného teda." ked si dokazal založiť tému ,tak určite dokážeš najsť cez "gugeľ" aj firmy čo to robia( + nejaké recenzie).P.S kupa použiteho motora je lotéria. G O motora tiež,ked ju urobia nejaký fušeri .A kvalitná a kompletná GO je dosť drahá.Niekto nazýva GO motora aj prekrúžkovanie piestov a výmenu ložisk na ojniciach plus brúsenie hlavy a ventilov
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kto robí generálku motora-Fiat Coupe

Príspevok od používateľa ivko1 »

To ti nikto presne nepovie dokedy nebude vedieť čo tomu motoru je.
Poškodený je široky pojem...
Neťahá a treba repas, alebo je zadretý, praskol rozvod a sú pokrivené ventily...

Na generálku počítaj cez 1000€ a kludne aj 2000€, druhý motor kúpiš za 400-500€
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kto robí generálku motora-Fiat Coupe

Príspevok od používateľa db69 »

crysol napísal: 19.11.2023 21:46 Ach , dalsi filozof :))) Proste poprosím,aby sa ozval niekto, kto vie, ktorá firma robi generálku motora a bodka :) Nepotrebujem okolo toho poznamky. Ak vies nazov firmy, nech sa páči, povedz. Ak nie,tak mlč.Dakujem.
db69 napísal: 19.11.2023 21:38 "Netusim,co su bloky,piesty a podobne anetuším, čo sa vtedy mení. Zaujíma ma cena kompletného repasu a aj čiastočného teda." ked si dokazal založiť tému ,tak určite dokážeš najsť cez "gugeľ" aj firmy čo to robia( + nejaké recenzie).P.S kupa použiteho motora je lotéria. G O motora tiež,ked ju urobia nejaký fušeri .A kvalitná a kompletná GO je dosť drahá.Niekto nazýva GO motora aj prekrúžkovanie piestov a výmenu ložisk na ojniciach plus brúsenie hlavy a ventilov
další nechápaví! nikto sa ti tu neozve .to to nie je modrý koník.
crysol
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.01.2021 10:49
Zdieľať na Facebook

Re: Kto robí generálku motora-Fiat Coupe

Príspevok od používateľa crysol »

db69 napísal: 19.11.2023 22:24
crysol napísal: 19.11.2023 21:46 Ach , dalsi filozof :))) Proste poprosím,aby sa ozval niekto, kto vie, ktorá firma robi generálku motora a bodka :) Nepotrebujem okolo toho poznamky. Ak vies nazov firmy, nech sa páči, povedz. Ak nie,tak mlč.Dakujem.
db69 napísal: 19.11.2023 21:38 "Netusim,co su bloky,piesty a podobne anetuším, čo sa vtedy mení. Zaujíma ma cena kompletného repasu a aj čiastočného teda." ked si dokazal založiť tému ,tak určite dokážeš najsť cez "gugeľ" aj firmy čo to robia( + nejaké recenzie).P.S kupa použiteho motora je lotéria. G O motora tiež,ked ju urobia nejaký fušeri .A kvalitná a kompletná GO je dosť drahá.Niekto nazýva GO motora aj prekrúžkovanie piestov a výmenu ložisk na ojniciach plus brúsenie hlavy a ventilov
další nechápaví! nikto sa ti tu neozve .to to nie je modrý koník.
Ach jaj, mudrlant :2f93:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kto robí generálku motora-Fiat Coupe

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak potom sme mudrlanti dvaja, tiež si myslím že šanca je skoro nula. Možno v Polsku. :300f:
Edit: ani ujo Gugl nevie a ani chalani čo robia po servisoch mi nič neporadili. A to som si myslel že NR poznám.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kto robí generálku motora-Fiat Coupe

Príspevok od používateľa fzubaty »

Osobne mechapem zmysel. Najdi druhy motor. To bude podstatne lacnejsie a jednoduchsie.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kto robí generálku motora-Fiat Coupe

Príspevok od používateľa db69 »

my v dedine (1800 obyvatelov ) máme 7 servisov.a robia aj GO motorov .50 km od Nitry .Ale GO je nadlho a cenu Ti povedia len orientačnú ,može sa navýšiť aj a 100%.to všetko sa dozvedia až ked to rozoberú (€) . Preto to moc nechcú robiť.A pri týcto starych autach je problém aj so sučiastkami .Ale furt si nenapísal čo stým motorom je 🤷‍♂️Ja som si "GO" motora na lkw robil sám,a len na prebrúsenie hlavy a ventilov (160€+ guferá) som čakal 15 dní ! pred 10 rokmi to bolo tak dva dni (+-1000 Sk)
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Kto robí generálku motora-Fiat Coupe

Príspevok od používateľa avelmak »

My tiez robime go motorov od b
rusenie kluky az po hlavu.Cenu vopred povedat je umenie.Ako bolo povedane cena je od 1000 do 3000€.Vsetko zalezi od stavu dielov,co treba este vymenit napriklad aj po vymontovani motora,napriklad spojkova sada.To vsetko zvysi cenu.Ti ktori predomnou pisali ze nevedia cenu nie su mudranti,len ziju v skutocnosti.Zohnat druhy motor je macka vo vreci a este oprava moze byt ovela drahsia.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Kto robí generálku motora-Fiat Coupe

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

crysol napísal: 19.11.2023 21:46 Ach , dalsi filozof :))) Proste poprosím,aby sa ozval niekto, kto vie, ktorá firma robi generálku motora a bodka :) Nepotrebujem okolo toho poznamky. Ak vies nazov firmy, nech sa páči, povedz. Ak nie,tak mlč.Dakujem.
db69 napísal: 19.11.2023 21:38 "Netusim,co su bloky,piesty a podobne anetuším, čo sa vtedy mení. Zaujíma ma cena kompletného repasu a aj čiastočného teda." ked si dokazal založiť tému ,tak určite dokážeš najsť cez "gugeľ" aj firmy čo to robia( + nejaké recenzie).P.S kupa použiteho motora je lotéria. G O motora tiež,ked ju urobia nejaký fušeri .A kvalitná a kompletná GO je dosť drahá.Niekto nazýva GO motora aj prekrúžkovanie piestov a výmenu ložisk na ojniciach plus brúsenie hlavy a ventilov
Ty si fakt drúk... Nevieš čítať, alebo o čo ti ide? Alebo si myslíš, že generálky robí len jedna firma a tá nemá internetovú stránku? Však TY si vyber firmu, akú chceš a odkiaľ chceš!! Máme ti tu teraz nájsť firmy z celej republiky, ktoré to robia, lebo tebe sa nechce použíť Gúgel??
Dobre, tu máš. Čo by som pre teba neurobil.
https://www.google.com/search?q=gener%C ... e&ie=UTF-8

Máš tam firiem koľko len chceš... Zabralo mi to asi tri sekundy, ale ty sa tu radšej budeš odúvať, že sme filozofi.
Dúfam, že zavolať im už dokážeš aj sám.
Nemáš za čo.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 87 neregistrovaných