Spôsob cúvania cez brzdu a spojku

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mischo1990
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22.05.2020 18:39
Zdieľať na Facebook

Spôsob cúvania cez brzdu a spojku

Príspevok od používateľa mischo1990 »

Čavte všetci motoristi. Chcem počuť nazor vodičov na nasledujúcu vec. Všimol som si že moja priateľka má nejaký zvláštny spôsob cúvania. A to nasledovne: pri cúvaní na parkovacie miesto má do polky vymacknutu spojku a pohyb reguluje na brzde. (Pripomína mi to cúvanie na automate akurát automat je na toto uspôsobeny) Keď som sa pýtal prečo to tak robí tak že keď úplne vymackne spojku že jej auto nezastaví hovorím keď chceš spomaliť alebo zastaviť tak vysliapni spojku a brzdu zároveň a auto zastaví. Nehovoriac o Tom že takýmto štýlom trpia spojkove lamely...
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Spôsob cúvania cez brzdu a spojku

Príspevok od používateľa autolaik »

Gratulujem , pri tej dokonalej praci noh moze zacat jazdit aj smerom vpred napr. rally

p.s.
Jazdi na tom spominanom vozidle zo starsich tem kde si mal problem s prevodovkou a lamelami? :)
mischo1990
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22.05.2020 18:39
Zdieľať na Facebook

Re: Spôsob cúvania cez brzdu a spojku

Príspevok od používateľa mischo1990 »

To je jedno aké je to auto či stará 120tka alebo nová A8micka. Na Tom aute je komplet nová prevodovka a nemám záujem po 5tich rokoch meniť lamely lebo budú vydrate. Ide o to že ako dlho to prevodovka dá. Nejazdí nejak extra veľa možno 60km /týždeň.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Spôsob cúvania cez brzdu a spojku

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja sa skor opýtam - máš šancu niečo zmeniť - lebo ja ak len trocha vyjadrím nejaký nesúhlas , tak si vypočujem - ak sa ti nelúbi tak vystúp a počkaj si na autobus. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Spôsob cúvania cez brzdu a spojku

Príspevok od používateľa tuninka »

no dobré to pre spojku neni, záleží koľkokrát za deň takto cúva, ale každý má nejaký jazdný štýl, ktorý funguje pre konkrétneho šoféra, či je dobrý pre auto, to je druhá vec.... napríkad môj syn keď parkuje a cúva tak brzdí ručnou, keď ide na aute s elektrickou ručnou, tak zrazu brzdí nohou.... moja mama má vodíčák cez 50 rokov a v každom kopci sa rozbieha bez ručnej a pravidelne, denno denne, lebo býva na kopci a sú tam semafóry a jazdí bez nehody celý čas, ale keď náhodou sedím s ňou v jej aute, tak mi neni všetko jedno.... auto čo mala predtým malo 200k keď sme ho dávali do šrotu ale spojku nemalo nikdy menenú
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Spôsob cúvania cez brzdu a spojku

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Vymen priatelku budes to mat lacnejsie. :41c2: :41c2: :41c2:
seven549
Príspevky: 7883
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Spôsob cúvania cez brzdu a spojku

Príspevok od používateľa seven549 »

ale ved takto cuva vela zien.u mna nic neobvykle.asi si to vela chlapov nevsima.ale nic tomu nehrozi prevodovke uz vobec nie.ved pri cuvani ak pusta spojku a druha noha je na brzde,tak tam niesu otacky 2500 ze tu lamelu zodrie a ze spojka zasmrdi.

spojku netreba setrit.ja som setril a aj tak sa menili.spojku nikdy na autach nemenil koli zodratiu ale len preto ze bud padol pritlacak alebo dvojhmota.

u jedneho auta som dal spojku pouzivanu z troch aut ale povodne diely.a tam to fungovalo tak ze sa to kuslo a auto poskocilo.bolo to umienie sa stym pohnut bez trnutia.kopec krat som sa pohynal tak ze mi prehrabli zadne kolesa.


a viem bez problemu rozbehnut auto a vyradit vsetke prevody az po 6 bez pouzitia plynu.normalne dam jednotku a pohynam sa auto uz hybe a ak je spojka pustena ide rychlo dvojka a zase pomaly pustenie spojky a tak to ide az po 6 prevod.ani som nevedel ze auto vie ist neutralom 50km/h.
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Spôsob cúvania cez brzdu a spojku

Príspevok od používateľa Qcko »

Keď úplne vymáčkne spojku tak stále zaberá? Tak treba riešiť ovládanie spojky, ona sa naučila žiť s nejakou chybou ak dobre rozumiem tomu, čo robí.
mischo1990
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22.05.2020 18:39
Zdieľať na Facebook

Re: Spôsob cúvania cez brzdu a spojku

Príspevok od používateľa mischo1990 »

Qcko napísal: 16.10.2023 07:04 Keď úplne vymáčkne spojku tak stále zaberá? Tak treba riešiť ovládanie spojky, ona sa naučila žiť s nejakou chybou ak dobre rozumiem tomu, čo robí.
Nezaberá spojka normálne vypína ale auto už je rozbehnuté na 3km/h a to už majú ženske smrť v očiach pri parkovaní. Ja normálne cuvam a keď sa mi to moc rozbehne zosliapnem spojku a čakám kým spomalí a keď to nestačí tak si pribrzdim (aspoň. Tak ma to učili v autoškole) .... Nie že mám spojku zosliapnutu do polky počas celého manévru a auto brzdim na brzde. ale čo tak počúvam kopu ženských má soferske neduhy :D už som počul o brzdení ľavou nohou na automate a to je tak aby sa človek dostal do hrobu:D
lubos zimovcak
Príspevky: 3437
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Spôsob cúvania cez brzdu a spojku

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Seven, na neutrali nedokáže ísť žiadne auto, ani 5 km, ani 50 km/h... :42f8:
tuninka
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Spôsob cúvania cez brzdu a spojku

Príspevok od používateľa tuninka »

Seven myslel, že bez plynu, len to asi zle napísal... ale dole kopcom sa dá ísť aj na neutráli 50, aj viac, záleží od kopca :2f93:
seven549
Príspevky: 7883
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Spôsob cúvania cez brzdu a spojku

Príspevok od používateľa seven549 »

lubos zimovcak napísal: 16.10.2023 08:28 Seven, na neutrali nedokáže ísť žiadne auto, ani 5 km, ani 50 km/h... :42f8:
vyskusaj a uvidis.vobec sa nedotkni plynu len pracujes zo spojkou.chce to len trpezlivost pomaly pustat spojku.

+kazde auto ide inac nie kazde pojde 50km/h zalezi od sprevodovania.

a tak isto ked auto ide napr 90tkou staci pustit plyn auto spomali otacky zidu dole a auto dalej pojde na volnobeznych otackach.motor nema preco chcipnut.

ale treba to ist skusat niekde na volnu plochu stare letisko pre cmeliaky alebo nejaka malo frekventovana cesta alebo na sidlisku.

ja si aj kazde auto testnem kolko dokaze tocit otacok az prestane donho davkovat benzin,a na aku rychlost vie vyslapat 1,2,3,4 prevod.

bohuzial v dnesnej dobe nutna vec pri predbiehani.bezne sa mi stava ze dotycny na okresne ide napr 70tkou idem ho predbiehat a zrazu pridava.v tedy tocim napr 31 rocne auto trojku aj na 140km/h.vypina mi to pri 145km/h a styrkra toci do 180km/h.cize autmaticky na 70tke trojka a drzim plny na 6200 otacok.bez pustenia plynu narychlo spojka styrka a taham dalej.nad 160 to uz kazdy td-ickar vzda a ide zase do 75km/h.

a to iste mestska seat ibiza co ma len motorcek 1.4i 63kw.niektory vidia slabe auto tak pridavaju.uz podla toho co idem predbiehat sa pripravim ze dotycny bude tomu davat tiez.

no a fordy 2.2 tdci 114kw 147kw tie su tiez otestovane kedy treba radit a ako ktory prevod zaberie.napr 4prevod musi ist uz od 80km/h.ma to blbo robene sprevodovanie.1,2,3,su skor na silu velmi rychlo vyletia otacky na 4500 ale zase 4,5,6 su uz na rychlost.tam staci uz sestku hodit od 130 a uz to leti na 200 ako nic.
fzubaty
Príspevky: 1632
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Spôsob cúvania cez brzdu a spojku

Príspevok od používateľa fzubaty »

seven549 napísal: 16.10.2023 17:52
lubos zimovcak napísal: 16.10.2023 08:28 Seven, na neutrali nedokáže ísť žiadne auto, ani 5 km, ani 50 km/h... :42f8:
vyskusaj a uvidis.vobec sa nedotkni plynu len pracujes zo spojkou.chce to len trpezlivost pomaly pustat spojku.
Ja som to skusal. Zaradil som neutral, spojku pustal pomaly aj rychlo. Plynu som sa ani nechytil. Ale auto sa ani nepohlo.

Som hlupy. Kde som spravil chybu?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Spôsob cúvania cez brzdu a spojku

Príspevok od používateľa oco13 »

fzubaty napísal: 16.10.2023 19:40
Som hlupy. Kde som spravil chybu?
Už to tu niekto vysvetloval - Seven myslel neutral na plyne = volnobeh
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Spôsob cúvania cez brzdu a spojku

Príspevok od používateľa pidizvi »

taky sposob cuvania/parkovania je blbost, tam nie je o com rozpravat.
Az ma vtedy lavu nohu zafixovanu na spojke a pravu nohu zafixovanu na brzde, takze to cely manever robi na volnobehu? Motor na volnobehu este dusit, to je blbost.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: 2ROMAN2 a 116 neregistrovaných