Sezónne prezúvanie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0908126303
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.10.2015 16:53
Zdieľať na Facebook

Sezónne prezúvanie

Príspevok od používateľa uwa0908126303 »

Zdravím všetkých,
chcem sa opýtať či niekto našiel nejaké označovače kolies/pneumatík pri prezúvaní (nie vysačky), čo by sa použilo miesto kriedy, lebo ja si pneu po prezutí impregnujem a už sa mi stalo, že som si to zotrel, a tiež sa mi nepáči, že mám gumy od kriedy ešte 3 mesiace, ak to sám neumyjem, existuje niečo také ? ja som zatiaľ nič nenašiel, kúpili by ste si niečo také alebo je najideálnejšia aj tak krieda ?
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Sezónne prezúvanie

Príspevok od používateľa Pilotek »

Dostať kúpiť takú hrubú bielu "fixu" na označovanie pneu. Vnútri je biela farba (niečo ako latex), fixa má "pumpovací" hrot. Pretrepeš, zopárkrát zatlačíš na hrot, ten sa napije farbou a značíš. Ja si to značím na vnútornej strane pneu vždy na rovnakom mieste a dá sa to tam vidieť aj po rokoch (aj po viacnásobnom poumývaní a impregnovaní pneu).
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Sezónne prezúvanie

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...nakolko mam 2 sady komplet ,tak ich skladujem v pneuservise,davaju mi na ne nalepky,ale tie ventile su super,objednavam...
db69
Príspevky: 925
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Sezónne prezúvanie

Príspevok od používateľa db69 »

"čepičky"su super. Ja značím zvnútra na disk
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Sezónne prezúvanie

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Máš to rôzne , ak máš komplet , môžeš aj do vybratia náboja , dosadaciu plochu kolesa , alebo tie čiapočky , tie má napadlo hneď ako som čítal tému , niektoré pneumatiky majú zobrazené autíčko aj s kolesami na vnútornej strane bočnice pneumatiky , a akoby bola predná naprava vyoecena aby si vedel kde je predok auta a tam si označíš bodku nezmazateľnou fixkou , kam koleso patrí. Ináč ja si neznacim vôbec , prekontrolujem v akom sú stave a ak sú niektoré lepšie tak tie dávam na zadok
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Sezónne prezúvanie

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Však to napíš tou kriedou na vnútornú stranu :-)
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Re: Sezónne prezúvanie

Príspevok od používateľa pacho17 »

ja si značím, tou lakovou fixkou na behúň kolesa. Po par km sa nápis samozmaže.
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Sezónne prezúvanie

Príspevok od používateľa Qcko »

Pri celých kolesách čapičky na ventiloch s označením, pri samotných pneu si to píšem dovnútra.
kubco23
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Re: Sezónne prezúvanie

Príspevok od používateľa kubco23 »

Len pri tých plechových čiapočkach opatrne, už som s nimi bojoval ked nechceli ísť dole.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Sezónne prezúvanie

Príspevok od používateľa miroslav114 »

V Nemecku som videl aj gumové krúžky s popisom a tie sa natiahnu na ventil aj cez Origo čiapočky ventilu a keď menia kolesa sa jednoducho stiahnu a natiahnu na druhé kolesa , nič netreba srobovat ,len natiahnuť
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: Sezónne prezúvanie

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Najlepšie sú tie čiapočky na ventily - v prípade že sa kolesá obmieňajú aby sa drali rovnomerne tak sa vždy prehodia podľa potreby a nemusí si človek pamätať že teraz predné majú ísť dozadu ap od. - ok premerať dezén sa dá ale načo... tie ktoré linkoval niekto mám a sú v poriadku, fixka je fajn ale tiež mám disky a pneu kde už sú krista krížom popísané ( kupoval som jazdené) a kto sa v tom má vyznať? - čiapočku si dám hore / dole podľa potreby... krieda ok ale ľahko sa otrie... a hlavne neviem prečo stretávam plno ľudí čo majú nápis na kolesách - to ako napísať to zozadu je veľký problém? - pred pár rokmi bol otec s defektom v pneuservise a napísali mu tam meno - defekt spredu nejakou super odolnou fixkou že to tam mal asi 2 roky ... tak takú ´´profesionalitu´´ by som od pneu servisu nečakal...
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Sezónne prezúvanie

Príspevok od používateľa fzubaty »

V lidli v case pretuvania maju ciapocky. Stoja par korun
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Sezónne prezúvanie

Príspevok od používateľa martincichy »

Ja kolesa znacim na vnutornej strane a vyriesene. Svoje neznacim vobec. Kuknem na dezen a je rozhodnute.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Sezónne prezúvanie

Príspevok od používateľa herin »

Ach bože to je teda naozaj ťažké trošku pohnúť rozumom a zamyslieť sa nad tým ako vyriešiť úplnú banalitu, že ano...
každý vidí tvoje kolesá aj z vnútornej strany..som zvedavý, ako ich impregnuješ počas roka z tej vnutornej strany, kedže tie impregnácie aj tie najkvalitnejšie vydržia cca 3 mesiace aj to som možno prehnal..či dávaš pneu aj počas roka 3 krát dolu aby si ich z vnutornej strany naimpregnoval?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Sezónne prezúvanie

Príspevok od používateľa oco13 »

Hein - tá impregnácia slúži na zabránenie pôsobenia slnečných lúčov. Tak mi vychádza že je potrebné impregnovať gumy a všeobecne plasty hlavne tam kde je priame slnečné žiarenie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 116 neregistrovaných