Deaktivacia adblue

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rkangoo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.08.2023 13:41
Zdieľať na Facebook

Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa rkangoo »

Zdravim Vas.Mohli by ste napisat realne prakticke skusenosti z deaktivaciou systemu adblue,konkretne od PSA.Ide o prechod cez emisnu a pripadne ake nasledky to ma na zivotnost motora a vyfukoveho systemu.Poprosil by som o nazory praktickych dlhodobych pouzivatelov takto upravenych aut,nie o ,,dam to urobit a rychlo sa auta zbavim".
Dakujem.
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tak na to som veru aj ja veľmi zvedavý..
Kvôli tomu sa vyhýbam 110 a 133 kw motoru.
:3dcline:
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

No neviem... Najlepšia deaktivácia tej hovadiny je mať auto bez toho. Ja viem, pri dodávkach je benzín nie veľmi dobrá možnosť, ale tieto nové dieslové dodávky, to už začína byť fakt na mašľu.
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Osobne by som sa nebál deaktivovať ad blue, na emisnú by to nemalo mať vplyv, ale:
Tak ako som proti odstraňovaniu DPF/ FAP, nepozdáva sa mi ani odpajanie močoviny.

Ale hlavne z toho dôvodu, či náhodou nemôže byť niekde v rj pamäť, ktorá vyhodnoti dlhšie odpojenie od systému ako chybu a niekde 500-1000 km od domova riešiť núdzový režim :3c90: .

Na internete je niekoľko "odpajačov ", každý tvrdí, že je to všetko v najlepšom poriadku..
Ale, ešte si pamätám, ako dopadli prvi vytlkači filtrov .

Škoda, že ad blue v PSA je od výroby nepodarok a asi každý majiteľ má s tým problém a po záruke v of servise cca 1000€ v ťahu :3c90:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nevidím ako rozumnú vec to riešiť na verejnom fóre.Samozrejme je riešiteľné a rieši sa už u veľmi mladých aut hneď ako padne záruka.Hlúpe aj smiešne,ale sem sme sa dostali vlastnou pričinením
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Lenže otázne je, či nebude robiť nejakú šarapatu po 100-300.000 km, ďalej, či náhodou nebude STK po čase buzerovat, ako teraz Nemecku nejakí špeci fizli džubu kamióny a dávajú šialené pokuty :3c90: .

Dnes už ani nie je žiadne normálne auto, ktoré by si človek chcel kúpiť, normálne, 0,00 nič.
Už iba vyberať z čo najmenšieho zla.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Budúcnosť je vždy otázna.Už samotné emisné stanice budú musieť prejsť na nové prístroje (merače častíc) čo priniesie nové možnosti....uvidíme,skrutku budú uťahovať,nie povolovať
Už tie dnes kupované autá budú hotové peklo,len si treba počkať,obrysy už viditeľné sú.Z hladiska budúcnosti ľudia čo si pozistujú potrebné a aj sa zariadia včas majú šancu,ale je to iba nejaké percento
kobaltik
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.08.2010 20:42
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa kobaltik »

Realne skusenosti na dodavkach 2.0 bluehdi, ci citroen, ci peugeot. Zatial mi to odislo na vsetkych, dal som odpojit. Nemam ziadne starosti, skor klud kedze viem, ze mi to neodide niekde von. Ked to odide mas sice realny dojazd cez tisic km a potom kym nevypnes motor ides. Ale ked uz vypnes a vyhodnoti, ze nemas adblue - nenastartujes. Najazdene dokopy statisice km.

Na mastroch (klop, klop) to drzi aj po 400 tisic km, takze kym funguje, neriesim.

Nenahovoram nikoho ani to nepropagujem ani sa nezivim vypinanim adblue.

Ak chces nieco blizsie napis spravu.

Tu som nasiel svoj prispevok starsi:
https://forum.autobazar.eu/viewtopic.ph ... 81#p998881

To co som pisal, ze na jednej funguje uz nie je pravda a odvtedy ich pribudlo este par kusov.
diskyke
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18.09.2014 20:21
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa diskyke »

Riešim rovnaký problém,akurát na Berlingu 1,5 Hdi. Dostal som sa už do štádia, že mi rovno vyhodí hlášku, že už nenaštartujem.
Opravu idem riešiť, nakoľko závada sa objavila ešte keď auto bolo v záruke. Snažia sa dať od toho ruky preč, ale už do toho idem zapliesť aj import. Auto ma už nechalo aj tak, že som musel riešiť aj odťah.
Každopádne, nateraz som rad aspoň za to, že si to viem sám bez diagnostiky odblokovať, takže už neostanem nikde visieť
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Problem s adblue majú všetky bluehdi motory.
Aj ja som už zažil výmenu , našťastie v záruke inak 1000€ v kýbli.

Na firemných pezotoch to odišlo na všetkých ešte pred 100000 km a u niektorých aj opakovane.

Niekde som zeragistroval, že zabozruti chcú pezot žalovať, lebo o tom vedia a cele roky hovno robia
kobaltik
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.08.2010 20:42
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa kobaltik »

diskyke napísal: 12.08.2023 19:30Každopádne, nateraz som rad aspoň za to, že si to viem sám bez diagnostiky odblokovať, takže už neostanem nikde visieť
mozno by bolo fajn podelit sa s ostatnymi...
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

To isté, len ešte za drahšie peniaze rieši aj Mercedes,
Tam stačí, údajne preliať množstvo močoviny, zaleje snímač a ad blue vyhodnoti, že je ho málo.
Teda, aspoň, čo som vyčítal.
Keď som si porovnával spoľahlivosť motorov v objeme do 2.0, tak Mercedes E 143 kw, žiadna sláva..., Iba drahší na servis :3c90:

Teda, podľa reči na internete.
acemanlm
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.09.2023 10:37
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa acemanlm »

diskyke napísal: 12.08.2023 19:30 Každopádne, nateraz som rad aspoň za to, že si to viem sám bez diagnostiky odblokovať, takže už neostanem nikde visieť
Neviete niekto prosím poradiť ako odblokovať tú hlášku s odpočtom 1100km bez diagnostiky? Mám rovnaký problém Berlingo 1.5HDI 96kw r. 2019 :48:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Trocha úsmevná predstava. A čo ďalej ? Odstráni to príčinu ?
Príčine sa dá predchádzať,to je jediné čo je možné a dáva zmysel.Chyba v celom je iba...nikoho to nezaujíma.Teda kým nemá problém.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 91 neregistrovaných