Deaktivacia adblue

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa martincichy »

Renault s adblue problem nema. Mam mastra 2.3 dci a ide krasne. Na to, ze mu kazdy slape, spotreba osciluje okolo 8 l/100km
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aby bola konkrétna odpoveď na konkrétnu otázku zadávateľa. Áno ide aj taká vec,je diagnostika ktorá vie odblokovať všetky chybové hlášky a z nich vychádzajúce procesy aby auto napr neschopné jazdy bolo diagnostikovateľné.Samozrejme mechanický problém to nerieši.Ale...je to určené na presný úkon z presným cielom.Kto tie peniaze za jeden kufor plný sakramentov je schopný zaplatiť,garantovane nie je šuflikant ktorý čaká na soplík z nosa za službu ako hľadá zadavateľ.
Dnes zajtra zanikne zásuvka OBD,proste nebude,som zvedavý ako to bude prijaté.Čo to spôsobí mi je jasné,nie je velký problém si to domyslieť do dôsledkov.
acemanlm
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.09.2023 10:37
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa acemanlm »

Ďakujem za reakciu, aj keď som očakával odpoveď na otázku, nie riešenie to či toto je forma opravy. Ak sa to nedá ok, ak sa to dá bez diagnostiky, fajn vedieť, nič viac nič menej. Príčinu to určite neodstráni, na to som ani nepomyslel, to vyrieši servis. Chcel som iba vedieť postup ako si pomôcť sám v prípade potreby, tak ako to popísal "diskyke".
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa Emfo »

OBD2 konektor zachranila EU asi pred 2ma 3mi rokmi aby bola zachovana "sloboda" trhu a nejaka univerzalnost a nenarobili sa monopoly. Ze v podstate este drzia klasicke diagnosticke hlavice je kvoli tomu, ze stale treba diagnostikovat aj "stare" auta a musia ostat univerzalne inak uz staci len internetovy kabel, pristup zabezpecili cez bezpecnostne certifikaty a softverovo. Ak niekto mysli, ze kupi 2023jku delphi diag a spoji sa s W206 MB tak to moze rovno zabudnut doip mat moze ale je to prd platne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba si užívať a vytešovať sa že ešte OBD zásuvka v aute je.Dlho už nebude
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa fzubaty »

Usbc?
hexenm
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 16.06.2009 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa hexenm »

kobaltik napísal: 12.08.2023 16:21 Realne skusenosti na dodavkach 2.0 bluehdi, ci citroen, ci peugeot. Zatial mi to odislo na vsetkych, dal som odpojit. Nemam ziadne starosti, skor klud kedze viem, ze mi to neodide niekde von. Ked to odide mas sice realny dojazd cez tisic km a potom kym nevypnes motor ides. Ale ked uz vypnes a vyhodnoti, ze nemas adblue - nenastartujes. Najazdene dokopy statisice km.

Na mastroch (klop, klop) to drzi aj po 400 tisic km, takze kym funguje, neriesim.

Nenahovoram nikoho ani to nepropagujem ani sa nezivim vypinanim adblue.

Ak chces nieco blizsie napis spravu.

Tu som nasiel svoj prispevok starsi:
https://forum.autobazar.eu/viewtopic.ph ... 81#p998881

To co som pisal, ze na jednej funguje uz nie je pravda a odvtedy ich pribudlo este par kusov.
Zdravim. Píšem ohľadom adblue. Tiež máme boxer a začína to blbnuť. Ak sa môžem opýtať ktorá firma vám robila to odpojenie a koľko to asi tak stálo? Nebol následne problém s EGR alebo DPF? Dik za odpoveď
rkangoo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.08.2023 13:41
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa rkangoo »

mhlavaty napísal: 29.09.2023 20:00 Trocha úsmevná predstava. A čo ďalej ? Odstráni to príčinu ?
Príčine sa dá predchádzať,to je jediné čo je možné a dáva zmysel.Chyba v celom je iba...nikoho to nezaujíma.Teda kým nemá problém.
Dlhsie som nebol na fore a ked som si precital ako sa vlakno vyvyja nedalo mi nezareagovat konkretne na tento prispevok.Na zaciatok chcem povedat,ze nemam zaujem na vyvrtavanie a uz vobec nie do autora prispevku ktoreho mam za odbornika.
Zaujimalo by ma ako mam konkretne tomuto problemu predchadzat ako bezny majitel zanovneho vozidla s obmedzenymi prostriedkami/bez priestrannej garaze so zdvihakom a jamou\,ktory dodrzuje podmienky pouzivania vozidla.Robi pravidelnu udrzbu:skrateny intervai vymeny oleja,kvalitny olej a filtre nepretazovanie motora ani nepodtacanie ,mocovina hned ako si ju auto vypytalo a pekne do plna ,vzdy nacas menene filtre ,dochladzovanie turba na dialnici a celkovo setrny pristup k vozidlu.Co by som mal ako mozno nadstardantny uzivatel este spravit ,aby mi to SCR fungovalo a nemusel som sa uchylovat k roznym podvodom,ktore neriesia problem.Taktiez som narazil na prispevok p.Hlavateho v inom vlakne,kde popisuje jeho riesenie s PSA vozidlom konkretne,ze raz rocne Demontuje vystupne potrubie adblu trysku a precisti to aj trysku v ultrazvuku pri sucasnom otvarani ventilu.Ake percento serioznych pouzivatelov si toto moze dovolit robit?Ja som to dal deaktivovat,ale nemam s toho dobre svedomie a obavam sa aj ci nebudu teraz nasledovat ine problemy s tym suvisiace,alebo STK EK.Chcel som totiz auto drzat dlhsie,ako ho za 2-3 roky zodrat a zbavit sa ho ako sa to robi pri komercnom pouzivani.
Ake mam teda legalne moznosti okrem viac menej pravidelneho vyhodenia 1000 e po par tisic kilometroch a to este nepocitam ine casovane bomby.Mozno poviete ma na opicu a nema na banany.Moje auto ale nie je snobska premiovka,ekzot alebo premakany hi tech,je to obyc partner,ktorych su mraky.Tak len tolko.Nie som zvyknuty vypisovet somariny radsej citam a podla moznosti sa snazim nieco aj naucit od skusenych,ale nedalo mi nereagovat.
Používateľov profilový obrázok
cicmanec842
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 07.07.2023 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa cicmanec842 »

Starého pána si nevšímaj, on vie len vypisovať veľa omáčok, aby vyzeral múdro, ale konkrétnu radu sa dozvieš málokedy. Napíše síce, že treba sa starať, ale ako už nenapíše. Alebo sú to také rady, ktoré bežný človek nemá ako dodržiavať. A potom ti ešte vynadá, že sa nestaráš lebo on už stokrát napísal, že sa treba starať. A keď sa staráš tak to vydrží milón kilometrov. Síce s vymenenou polkou motora, ale vydrží! :::
tatkotom
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa tatkotom »

rkangoo - pozri si súkromné správy...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
tatkotom
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa tatkotom »

rkangoo - aj ku Adblue sú nejaké veľmi dobre hodnotené aditíva, predchádzajúce problémom (kryštalizácii atd) s jeho vstrekmi. Písal som Ti (aj iným ku inému) súkromnú správu - neviem, či ich nikto nečíta - alebo niekto blokuje...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa mhlavaty »

rkangoo....odpoviem na vetu - Ake percento serioznych pouzivatelov si toto moze dovolit robit?
Myslím že ktokoľvek a kedykoľvek,pretože to nie je nič dramatické ani časovo ani cenovo.Problém je v inom.Nájsť dnes servis kde si majiteľ o to požiada a vyhovejú mu, to bude asi trocha problém.Na zárobok to určite nie je,vedieť treba celkom dosť a to je vražedná kombinácia ktorej sa vo veľkom neholduje..Ak niečo konkrétne...len v ss
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa erikfrog »

Preskočím čitanie vsetkych zbytocnych prispevkov vopred a rovno odpoviem na otazku. Ano vsetky PSA motory idu bez problemov s vypnutym Ad Blue pokial je to spravne urobene. A tyka sa ta to 1,5 1,6 2.0 2,2 HDI, čize jednotky EDC17C60, DCM6.2 A/C, DCM7.1A/B, MD1CS003. DPF si žije svoj život a veselo funguje tak ako ma. Na emisnu to nijaky vplyv nema.
Pre ekologov: OK som za ale nech vyrobca doda normalny spolahlivy funkcny system ktory sa nebude s...at kazdu chvilu a nebude stat 1/3 ceny auta....
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

2,2 hdi nemá ad blue..,aspoň som o tom nepočul.
Isto vies dobre odstaviť tento systém? :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Deaktivacia adblue

Príspevok od používateľa mhlavaty »

erikfrog...tak je.Pokiaľ je korektne urobená odstávka tak emisky robia dobre aj iné značky.Ak mal majiteľ chochmesa a včas sa zorientoval,odstavil to ešte včas.Ten čo si sťahuje gate až keď sa posral,ten si počká na problém.A ešte som nevidel lacné riešenie u VW napr ak sa všetko zasere močovinou a začne každých 30 km regenerovať.Doslova to už vyzerá že ľudia majú značne viac peňazí než rozumu

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac, rastislavgregor695 a 116 neregistrovaných