Celne sklo

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
valerx
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 11.05.2007 22:31
Zdieľať na Facebook

Celne sklo

Príspevok od používateľa valerx »

Ahojte, chcem Vas poprosit o info a radu. V autorizaku mi vymenili celne sklo, po cca tyzdni som zistil, ze mi poskrabali lak okolo skla az na plech na 4 mesacnom aute. Na opravu laku je potrebne opatovne vyrezat sklo, servis tvrdi, ze mi tam nalepia opatovne to vyrezane sklo. Moja otazka znie, ci je toto spravny postup aby mi namontovali naspat uz raz vyrezane sklo ktore uz bolo nalepene a na karoserii pracovalo, ci nie je riziko samovolneho prasknutia za 3 zakrutou co vyjdem zo servisu, alebo ked pride zima, lebo potom to uz bude moj problem a nie problem servisu, takze rad by som si nechal poradit este predtym kym auto nie je u nich na reklamacii. Lakovat to chcu smart repair, otazka ci mi nebudu svietit krasne flaky od lakovania na karoserii. Dakujem.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Celne sklo

Príspevok od používateľa ivko1 »

Úplne bežne sa vyrezávajú okná čo boli nalepené X rokov a lepia sa naspäť a nič nepraská...
Väčšinou sa to týka bočných skiel vzadu u kombíkov, či zadného okna, predné sa väčšinou dáva nové, ale to z dôvodu že je za tie roky dobité od kamienkov a nemá zmysel platiť za lepenie takého okna (aj ked niekto na tom môže trvať)...

Čelné sklo, ktoré ti nalepili len teraz ešte nemôže byť poškodené, teda ani nie je dôvod aby ho menili za iné nové...
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Celne sklo

Príspevok od používateľa martincichy »

Celne sklo sa moze vyrezat a prelepit. Je to len kus plastu a roztopeneho piesku - nepracuje ako guma alebo niektore druhy plastov.
valerx
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 11.05.2007 22:31
Zdieľať na Facebook

Re: Celne sklo

Príspevok od používateľa valerx »

martincichy napísal: 26.07.2023 06:38 Celne sklo sa moze vyrezat a prelepit. Je to len kus plastu a roztopeneho piesku - nepracuje ako guma alebo niektore druhy plastov.
Nemas tak celkom pravdu, kedze karoseria ma tendenciu sa krutit a celne sklo poskytuje ako som cital na nete az 40% tuhosti karoserie takze na sklo posobia sily, napr. Pri zle nalepenom skle sa stava, ze sklo praskne samovolne.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Celne sklo

Príspevok od používateľa ivko1 »

valerx napísal: 26.07.2023 06:43 ...ako som cital na nete ...
... tak nečítaj na nete hlúposti a nechaj to na servis...
valerx
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 11.05.2007 22:31
Zdieľať na Facebook

Re: Celne sklo

Príspevok od používateľa valerx »

ivko1 napísal: 26.07.2023 07:01
valerx napísal: 26.07.2023 06:43 ...ako som cital na nete ...
... tak nečítaj na nete hlúposti a nechaj to na servis...
A mas pocit ze servis je dnes zaruka dobre odvedenej prace? A k tomu autorizovany. Ak by mi odviedli pracu ako mali tak tu dnes nepisem a nepytam sa na radu.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Celne sklo

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nie servis nie je 100% záruka dobre odvedenej roboty, ale ty inú možnosť nemáš.
Druhá možnosť je "zababrať" poškodené miesto bez vyrezávania okna a verím že by to šlo (myslím si, ale nevidel som to)

Teda ani neviem čo vlastne očakávaš akú odpoved...
To ako tú reklamáciu vyrieši daný servis je čisto v jeho kompetencii a vôbec ich nebude zaujímať akú odpoved / radu si dostal tu na fóre.

A mimochodom nie len ja som ti napísal že sa úplne bežne lepia sklá ktoré už raz boli nalepené a keby si ešte trošku viac čítal na nete, tak by si sa to tak isto sám dočítal.

Ak sa ti postup servisu aj napriek tomu nepáči, máš možnosť sa obrátiť na obchodnú inšpekciu, prípadne na súd a súdneho znalca z oboru...
valerx
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 11.05.2007 22:31
Zdieľať na Facebook

Re: Celne sklo

Príspevok od používateľa valerx »

ivko1

Poprosim ta aby si na moj dotaz nereagoval ak k tomu nemas co povedat relevantne. Uz chapem milana hlavateho, ze tu nechce prispievat, lebo namiesto pomoci sa to tu zmenilo na mudrovanie a osocovanie. Pre tvoju info, volal som znamemu do skodovky ako to je a priamo vyrobca vydal pripis, ze je prisne zakazane opatovne lepit uz raz vyrezane sklo na vozidlo. Vyrobca ma na to asi svoje dovody nemyslis? Tak radsej nemudruj prosim ta.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 940
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Celne sklo

Príspevok od používateľa db69 »

ivko1 napísal: 25.07.2023 23:51 Úplne bežne sa vyrezávajú okná čo boli nalepené X rokov a lepia sa naspäť a nič nepraská...
Väčšinou sa to týka bočných skiel vzadu u kombíkov, či zadného okna, predné sa väčšinou dáva nové, ale to z dôvodu že je za tie roky dobité od kamienkov a nemá zmysel platiť za lepenie takého okna (aj ked niekto na tom môže trvať)...

Čelné sklo, ktoré ti nalepili len teraz ešte nemôže byť poškodené, teda ani nie je dôvod aby ho menili za iné nové...
tu si dostal odpoved. Dokonca slušnú. Ale Ty si čakal odpoveď NIE to sa nesmie robiť. Máš to napísane v ďalšom príspevku,je jedno čo ti kto povie .Servis to urobí ako má a nie podľa rady na nejakom fore . A odpoved za mna ANO je to normálna prax,
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Celne sklo

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko je pre teba debil lebo ti napísal pravdu??? Čo chceš? diktovať servisu ako má previesť záručnú opravu? A doma všetci zdraví ?. Práve pre takýchto ludí som po 20tich rokoch vzdal pozíciu reklamačného technika. :::
DB69 ma predbehol - ano všetci sme debili, len ty si lokomotíva :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Celne sklo

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ak mas pochybnosti,tak si sklo pripoisti,nestoji to vela...či ?
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Celne sklo

Príspevok od používateľa Emfo »

Pred paru rokmi sa robilo auto co nanho spadlo nico z vysky a bola preliacena strecha, ako je spoj strechy a zadneho okna bolo prieliacene spolu so strechou aj okno, sklo asi o velkosti a hlbke takeho dobreho polievkoveho taniera, sklo neprasklo, nic sa mu nestalo len sa prehlo, odrezalo sa a ked sa v danom mieste odlepilo tak sa vratilo do svojej povodnej polohy bez ujmy,nalepilo sa naspat a doteraz s nim nie je najmensi problem a je na svojom mieste, ma 17 rokov a vela kilometrov za sebou. Ci vsetky automobilky pouzivaju okna rovnakej kvality a aku maju tuhost karoseriu su zase ine veci.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 940
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Celne sklo

Príspevok od používateľa db69 »

Emfo napísal: 27.07.2023 20:06 Pred paru rokmi sa robilo auto co nanho spadlo nico z vysky a bola preliacena strecha, ako je spoj strechy a zadneho okna bolo prieliacene spolu so strechou aj okno, sklo asi o velkosti a hlbke takeho dobreho polievkoveho taniera, sklo neprasklo, nic sa mu nestalo len sa prehlo, odrezalo sa a ked sa v danom mieste odlepilo tak sa vratilo do svojej povodnej polohy bez ujmy,nalepilo sa naspat a doteraz s nim nie je najmensi problem a je na svojom mieste, ma 17 rokov a vela kilometrov za sebou. Ci vsetky automobilky pouzivaju okna rovnakej kvality a aku maju tuhost karoseriu su zase ine veci.
predné okno je lepené (sklo folia sklo) zadné je kalené.
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Celne sklo

Príspevok od používateľa martincichy »

valerx napísal: 26.07.2023 06:43
martincichy napísal: 26.07.2023 06:38 Celne sklo sa moze vyrezat a prelepit. Je to len kus plastu a roztopeneho piesku - nepracuje ako guma alebo niektore druhy plastov.
Nemas tak celkom pravdu, kedze karoseria ma tendenciu sa krutit a celne sklo poskytuje ako som cital na nete az 40% tuhosti karoserie takze na sklo posobia sily, napr. Pri zle nalepenom skle sa stava, ze sklo praskne samovolne.
A co ma guma a plast spolocne s krutenim karoserie? Ulohou gumy a plastu je v automobilovej konstrukcii nieco uplne ine.

Ktore vlastnosti skla sa zmenia jeho vyrezanim?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Celne sklo

Príspevok od používateľa oco13 »

Ktore vlastnosti skla sa zmenia jeho vyrezanim?
Z tohro pohladu chápem zadávatela - ak nevedeli vymeniť sklo prvýkrát bez toho aby nedojebali všetko okolo, tak myslím, že dve sklá im prasknú a tretie stratia. Jak keby som bol u nas vo fabrike - vysvetluješ rumunovi prácu v SAPe a po 20 minutách prídeš na to, že on nevie čítať a písať. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 117 neregistrovaných