rozmer pneu na STK

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

rozmer pneu na STK

Príspevok od používateľa sendy45 »

Caute,
o mesiac idem na STK a mam jednu rychlu kontrolnu otazku :3035:
Aktualne mam obute 235/40/R18 ktore nemam zapisane v technicaku.
V technicaku je najblizsia sirka zapisana 225/40/R18.
No a teraz ta spominana otazka. Ako velmi sa to na STK kontroluje?
Pytam sa preto, ci mam STK skusit urobit na tychto letnych pneu alebo to radsej obut na zimne ktorych rozmer mam zapisany v technicaku.

Dikycko.
sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Re: rozmer pneu na STK

Príspevok od používateľa sendy45 »

sak toto, 2 roky dozadu ked som robil STK tak som presiel a to som si ani neuvedomil, ze ich nemam zapisane v technicaku. Zistil som to par mesiacov po poslednej kontrole :D
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: rozmer pneu na STK

Príspevok od používateľa fzubaty »

Co tak kupit pneu ake mas mat a nesnazit sa ojekabatit?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: rozmer pneu na STK

Príspevok od používateľa seven549 »

ten rozmer je iny priemer kolesa.aspon to toci menej najazdenych km.ale skusit mozes ved ak nedas tak to bude stat len opakovanu stk + cas zivota navysse.

inac na vychode sk take malickosti preveruju radi lebo netreba pri tom si zaspinit ruky.mne to kontrolovali snad odkedy sa to zacalo aj riesit cca od roku 2010 kedze vsetke moje auta maju najvacsie disky ake sa daju na to legalne dat.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: rozmer pneu na STK

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dnes ked ťa vyhodí za to že ti nefunguje sťahovačka niektorého okna, alebo s prehladom ťa môže vyhodiť ked máš folie a nemáš vyrezanú oblasť pre tretie brzdové svetlo...

Oni keby všetko kontrolovali tak ako majú tak polovica vozidiel s foliami na oknách neprejde cez STK práve pre nevyrezanú oblasť 3 brzdového svetla.
Tá druhá polovica áut s foliami ktoré by prešli majú tretie brzdové svetlo mimo okna napríklad v kufrových dverách.
Naposledy upravil/-a ivko1 v 14.06.2023 23:40, upravené celkom 1 krát.
cehotic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.03.2020 09:41
Zdieľať na Facebook

Re: rozmer pneu na STK

Príspevok od používateľa cehotic »

Choď na STK cez servis ak nemáš nikoho znamého. Alebo si zožeň čislo na niekoho na STK cez servis... zrazu prejdeš so všetkým ...

Keď neideš cez servis , tak ťa budú dodrbavať na všetkom. Keď ideš cez servis tak stačí mať brzdy a emisie v poriadku. Ešte čitateľné vin aby na fotke bolo vidno...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: rozmer pneu na STK

Príspevok od používateľa seven549 »

take mu pis radsej do ss.zhorsis to vsetkym.toto forum citaju,stkacky servisy a bohuzial aj ti co sprisnuju tie kontroly.moze sa stat ze o mesiac uz neprejde ani jeden koli kolesam + bonus zacnu aj kontrolovat udaje na diskoch.v nemecku je to bezna vec ak vidi napis dotz.
Naposledy upravil/-a seven549 v 15.06.2023 01:29, upravené celkom 1 krát.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: rozmer pneu na STK

Príspevok od používateľa seven549 »

ivko1 napísal: 14.06.2023 23:34 môže vyhodiť ked máš folie a nemáš vyrezanú oblasť pre tretie brzdové svetlo...

v cesku je za to pokuta na ceste 10000kc od hliadky.asi od roku 2009.

inac kamos si daval lepit folie v 2010 u nas a ten co to lepil sa ho pytal ci orezem tretie brzdove svetlo.a on povedal prelep mne je to jedno.v 2015 to orezaval.co stk to iny ludia.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: rozmer pneu na STK

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Otazka cisto na vestecku gulu, zalezi od technika a ci sa mu zrovna chce/nechce, kolko 20evroviek mal ten den v popolniku, ci sa ponahla na obed, dojebal ho sef alebo mu ci mu ho pred spanim dokonale vyfajcila alebo nevyfajcila zena..... naposledy sa mi prvy x stalo ze mi napr. nekontroloval bod varu brzdovej kvapaliny, len napisal "nepristupne" na aute kde je nadobka hned na ociach
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: rozmer pneu na STK

Príspevok od používateľa Rolfos »

Mal som roky take kolesa, ze priemer a sirka (+/- 5%) sedeli, ale mal som to na o palec vacsich diskoch a vzdy to prechadzalo. Co sa pamatam, tak nespravny rozmer je vaznou chybou iba ak to ma vplyv na bezpecnost jazdy. Nakoniec som si to (pomerne komplikovanym sposobom) nechal zapisat, ale nie kvoli TK, ale kvoli poistke. To sa kludne moze stat, ze napriklad nedobrzdite do nejakeho M-packetu alebo do niecoho podobneho a poistovna zacne spekulovat, ako usetrit 5-6-7000 euro...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: rozmer pneu na STK

Príspevok od používateľa seven549 »

jaster-83 napísal: 15.06.2023 08:10 Otazka cisto na vestecku gulu, zalezi od technika a ci sa mu zrovna chce/nechce, kolko 20evroviek mal ten den v popolniku, ci sa ponahla na obed, dojebal ho sef alebo mu ci mu ho pred spanim dokonale vyfajcila alebo nevyfajcila zena.
taku vec ako precitat cisla na pneumatike da kazdy aj totalne slepy fizel na ceste,kebyze ma v ruke velky TP.cize kazdy kto presiel s inym rozmerom ako mal zapisany tak solil vsimne.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: rozmer pneu na STK

Príspevok od používateľa oco13 »

Velký TP by si mal vedieť vytiahnuť cez počítač v aute a ako píšu nado mnou viac ako STK by ma trapila poisťovňa. Vždy keď sa moje autá do niečo zaplietli a ja som si to musel vyžrať, tak aj policeman aj poišťovák pri obhliadke fotil gumy. Aj výšku vzorku aj rozmer. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: rozmer pneu na STK

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

oco13 napísal: 16.06.2023 15:34 Velký TP by si mal vedieť vytiahnuť cez počítač v aute a ako píšu nado mnou viac ako STK by ma trapila poisťovňa. Vždy keď sa moje autá do niečo zaplietli a ja som si to musel vyžrať, tak aj policeman aj poišťovák pri obhliadke fotil gumy. Aj výšku vzorku aj rozmer. :300f:
OCO zas netrep :40bd: :40bd: :40bd: Ked ides na STK tak PREDKLADAS VELKY TP a tak tam mas uvedene rozmery pneu schvalene na tvoje auto. :..: :..: :..:
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: rozmer pneu na STK

Príspevok od používateľa fzubaty »

Velky TP uz na TK davno nepotrebujes.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 89 neregistrovaných