Autoponožky....

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Autoponožky....

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Zdravim,tuto zimu by sme chceli stravit na horach,vo vybave mi chybaju snehove retaze.Ma niekto skusenosti s autoponozkami ? Vyrobca ich sice chvali,ale diskusie a nazory su rozne.Druha otazka,ci ich uznaju aj v inych statoch ,kde povedzme su retaze v povinnej vybave...Dakujem za odpoved...
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Autoponožky....

Príspevok od používateľa autolaik »

citacia z :
https://autobild.pluska.sk/novinky/pono ... dia-retaze



Ako dôkaz použiteľnosti Snow Socks, ak už nič iné, slúži aspoň jeden argument. V Nemecku, Rakúsko a Taliansku sú Snow Socks oficiálne schválenou alternatívou k snežným reťaziam. Medzi výhody patrí napríklad skladnosť (v kufri vám určite nebudú zavadzať) a jednoduchosť použitia. Na záver dodávame, že Snow Socks boli vymyslené v Nórsku, zatiaľ sa predalo niečo cez 2 milióny kusov a vo svojej ponuke ich má aj Vauxhall (Opel v Británii). Ponožky sú dostupné aj na slovenskom internete za cenu pohybujúcu sa v rozmedzí 70 eur.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Autoponožky....

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...autolaik,diky...,ale totok som uz čital.Mna zaujimaju konkretne skusenosti,ak ich niekto ma,na zahraničnych forach ich niekto chvali,ale vacsina skor nadava /trhaju sa na lade,su skor ne jedno pouzitie,itd./
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Autoponožky....

Príspevok od používateľa autolaik »

Rudolf ja som skusl odpovedat na druhu cast otazky,vyzera to tak ze to legislativa v tych spomenutych statoch dovoluje.

A bez komkretnych skusenosti...mas 4x4 auto,kupil by som asi podla recenzii nejake z najkvalitnejsich latkovych . Neposkodia koleso ako klasicke retaze,z tu pisaneho je vidiet ze si dost haklivy na kazdy skrabancek
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Autoponožky....

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...autolaik...,na auto seriem,minuly rok sme vo Vratnej na lade a snehu riadne zaberali a je mi hanbou priznat,ze som nevedel nasadit retaze.Preto tato alternativa mi pride vhodnejsia...Beriem hlavne ohlad na inych,nie na seba...!!!!
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Autoponožky....

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Nestoji to majland, vyskusaj a daj nam vediet.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Autoponožky....

Príspevok od používateľa autolaik »

Rudolf tom pripade to napisem kratko a strucne. Ked chces naozaj kvalitu ,bezpecnost a vydrz tak poradie je jasne.... retaze,potom dlho dlho nic a dalej nasleduju tie reklamne somariny o ktorych uvazujes kupit.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Autoponožky....

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ok...,nechajme to tak...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Autoponožky....

Príspevok od používateľa oco13 »

Rudi ani ja som na prvý krát nenahodil reťaze na dodavku a ani nikto zo 4roch monterov čo boli na mieste. Tak sme potom na dvore cvičili. Ale aj tak v polmetrovom záveji je to oničom, reťaze sa majú nahodiť preventívne ešte tam kde je snehu menej - kdyby neco.
Na momentalne pohnutie sa existuje aj sprej - tekuté reťaze. (ak ho ešte nezakázali)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Autoponožky....

Príspevok od používateľa Acon »

Tak neviem aké reťaze to boli no reťaze na 2 kolesá nahadzujem do 3min ak nie menej. Samonapinacie pewag. Je to jednoduché že aj moja žena to nahodí na šup
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Autoponožky....

Príspevok od používateľa oco13 »

No samo napínacie neboli, také vymoženosti pred 30 rokmi ešte k nám nedorazili. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Autoponožky....

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Jednorazove uz niekto skusal?

Obrázok
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Autoponožky....

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...sevas Acon...,3 minuty som len na ne čumel ako puk,polhodiny nadaval a od zlosti yebol do kufru...
...juraj,nahod link...
...idem objednat ten Pewag...
db69
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Autoponožky....

Príspevok od používateľa db69 »

juraj niečo podobne chcem vyskúšať . je to na viac použití.neprišiel som na to ako sem dám foto
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 133 neregistrovaných