Aký preferujete benzín?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
MarkStronger999
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.05.2022 18:10
Zdieľať na Facebook

Aký preferujete benzín?

Príspevok od používateľa MarkStronger999 »

Zdravím vás. Mám otázku ohľadom tankovania benzínu. Mám auto Hyundai Accent 2007, 71kw, 1.4.. Ktorý prémiový benzín pre takýto ročník by som mohol natankovať na prečistenie usadenín? Som zvedavý na vaše postrehy.
Oplatí sa mi na prečistenie palivového systému raz do mesiaca natankovať plnú nádrž (35l) Shell V-Power Racing? Alebo stačí pre také auto len Shell V-Power 95, čo je o 10 centov drahší? Pýtam sa preto, lebo mi niekedy auto naskakuje na druhý krát.. niekedy mi chytne hneď našupu a niekedy to trošku málo potrvá.. či to nebude palivom, som uvažoval 🤔
Natankoval som 100vku minulý týždeň, a ako cítiť, že je to auto živé.
Vďaka, čaute 💪
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Aký preferujete benzín?

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Mozes tankovat benzin aky chces. Aj tak chyba bude niekde inde…
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Aký preferujete benzín?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Asi tak...

Sviečky sú v akom stave? Kolega sa trápil už pár týždnov, že to nejak haprovalo a nakoniec prdnuté tesnenie pod hlavou
MarkStronger999
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.05.2022 18:10
Zdieľať na Facebook

Re: Aký preferujete benzín?

Príspevok od používateľa MarkStronger999 »

Neviem vám povedať momentálne, avšak sviečky sa nemenili dlho..
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Aký preferujete benzín?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vyrobca auta uvádza napríklad 45tkm, ale napríklad výrobca sviečok odporúča výmenu kludne len po 30tkm
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Aký preferujete benzín?

Príspevok od používateľa a566 »

MarkStronger999 napísal: 05.10.2022 21:32 Zdravím vás. Mám otázku ohľadom tankovania benzínu. Mám auto Hyundai Accent 2007, 71kw, 1.4.. Ktorý prémiový benzín pre takýto ročník by som mohol natankovať na prečistenie usadenín? Som zvedavý na vaše postrehy.
Oplatí sa mi na prečistenie palivového systému raz do mesiaca natankovať plnú nádrž (35l) Shell V-Power Racing? Alebo stačí pre také auto len Shell V-Power 95, čo je o 10 centov drahší? Pýtam sa preto, lebo mi niekedy auto naskakuje na druhý krát.. niekedy mi chytne hneď našupu a niekedy to trošku málo potrvá.. či to nebude palivom, som uvažoval 🤔
Natankoval som 100vku minulý týždeň, a ako cítiť, že je to auto živé.
Vďaka, čaute 💪
lepsi parameter ma ked si davas aditivum vif benzin.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Aký preferujete benzín?

Príspevok od používateľa Acon »

MarkStronger999 napísal: 05.10.2022 21:32 ...
Natankoval som 100vku minulý týždeň, a ako cítiť, že je to auto živé.
Vďaka, čaute 💪
psychoefekt je sviňa ;-) So živosťou ten benzín nič nespravil. Ak by si to dal na brzdu, tak by Ti namerali pri 5000ot o 2-3% vyšší výkon a to v bežných pracovných otáčkach nemáš šancu cítiť. Ak jazdíš často, stačí normálny benzín. Ak auto zvykne dlho stáť, tak je lepšia prémia, pretože neobsahuje BIO a nestárne tak rýchlo. Raz za 10 000km nalej do skoro prázdnej nádrže ľ plechovky TEC 2000 a prejdi pár km. Síce nič nespoznáš, no budeš mať istotu že vstrekovače sú čisté a robia čo majú. Ak by si to dal do auta, čo má za sebou 200 000+ km, tak to už by si zmenu cítil, hlavne na spotrebe. Premiové palivo tankujem len do svojho LR, ktorý už viac stojí ako jazdí , pretože je určený hlavne na letné expedície. Ostatné autá jazdia na klasiku.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Aký preferujete benzín?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aj premiový benzín obsahuje BIO zložku, akurát max 5%, preto E5
Neprémiový môže až 10%, preto E10

Samozrejme u tých čo sa zobúdzajú ráno s rukou v trenkách žijú v omyle že premiový BIO zložku neobsahuje
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Aký preferujete benzín?

Príspevok od používateľa Acon »

ivko1 napísal: 23.10.2022 10:53 Aj premiový benzín obsahuje BIO zložku, akurát max 5%, preto E5
Neprémiový môže až 10%, preto E10

Samozrejme u tých čo sa zobúdzajú ráno s rukou v trenkách žijú v omyle že premiový BIO zložku neobsahuje
Tak si vyber ruku z trenírok a natankuj 100ku. Tá bio neobsahuje a to, čo sa v tom za BIO považuje reálne BIO nie je. Keď už teda chceš komunikovať ako sedlák.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Aký preferujete benzín?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dáš ruku do ohna za zloženie? Ja by som nedal a hovorím to preto, lebo marketing...
Kto si bude overovať chemické zloženie a ako budeš "bojovať" s výrobcom, alebo s čerpačkou?
Prečo by ti nemohli predať ten istý benzín za príplatok 0,20€ na liter?
Ako to zistíš?

Vieš to je ako s olejmi obsahujúce "nano častice" pre lepšie mazanie...
Údajne tam sú, ale nikto ich nevidel, hlavne že majitel je spokojný
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Aký preferujete benzín?

Príspevok od používateľa Acon »

Nie je to také jednoduché. Existujú inšpekcie, ktoré zloženie pravidelne kontrolujú. A vzhľadom na životnosť dnešných palív sú tie kontroly celkom časté. A konkurencia čaká na chyby tak nemáš istotu, či si kontrolu dosť zaplatil a či ju náhodou niekto nezaplatil viac, tak to radšej robíš tak ako máš.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fpincak a 44 neregistrovaných