VW Golf IV 1,6i , 74 kw - vysoke emisne hodnoty

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV 1,6i , 74 kw - vysoke emisne hodnoty

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

pacok napísal: 25.09.2022 21:19 Kat si mohol zapchat no zalezi kolko oleja zralo pred GO.
Ak sa ti volnobeh zle udrzuje tipoval by som skor lambdu za katom.Neda sa to na sto pro od PC.vies si pozriet hodnoty na Vagu?
Aky vplyv ma zadna lambda na chod motora?
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV 1,6i , 74 kw - vysoke emisne hodnoty

Príspevok od používateľa pacok »

Na volnobeh sa musi dodrzat jedna z dvoch velicin neviem presne ake.Osobne som pomohol takto prejst octavii II ked som videl ze ostatne bolo v norme len volnobeh.Po vymene zadnej lambdy auto preslo.Na sto pro proces neviem popisat.
Vratko Kluka
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV 1,6i , 74 kw - vysoke emisne hodnoty

Príspevok od používateľa Vratko Kluka »

ja tiez myslim ze to bude nejaka lambda, uvidime ked tak dam vediet co ako po vagu
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV 1,6i , 74 kw - vysoke emisne hodnoty

Príspevok od používateľa martincichy »

Toto mozu sposobit aj sviecky - zle spalovanie. To mas najlacnejsie riesenie. Vsetko dalsie je dvojnasobkom predchadzajuceho.

P.S. pouzivam zasadne japonske, s jednym polom.
Naposledy upravil/-a martincichy v 25.09.2022 22:05, upravené celkom 1 krát.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV 1,6i , 74 kw - vysoke emisne hodnoty

Príspevok od používateľa zsvatos »

chlapci, ako tu uz bolo uvedene, zadna/diagnosticka lambda sonda nema na emisie vplyv
Vratko Kluka
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV 1,6i , 74 kw - vysoke emisne hodnoty

Príspevok od používateľa Vratko Kluka »

sviecky nespravia take velke hodnoty podla mna ako mam ja. a su tam par mesiacov stare, vymenim tam len kable a uvidime
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV 1,6i , 74 kw - vysoke emisne hodnoty

Príspevok od používateľa pacok »

Vo svojom okoli som menil sviecky na tychto motoroch asi 16x vzdy po 60 tkm.Nikdy skor.Nikdy sa nestalo ze boli zle ani som pri podobnej situacii nevymenil.Stale bolo nieco okolo.
moze byt ze pred GO sa ti zasral Kat a lambdy a teraz su pomale.
Lambdy nemaju vplyv na chod motora no na jeho spotrebu.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV 1,6i , 74 kw - vysoke emisne hodnoty

Príspevok od používateľa seven549 »

take velke hodnoty ma vydojenka.ja som mal hc 480 na druhej emisnej 320.na starej uz skoro veteran bmw e36 motor 2.0i R6 .a nedala emisie ani z druhym katom a svieckami.kat som dal z druheho auta darcu.olej to bralo tak liter na 300km dialnica.okreska zahadne nic.

go motora bola aka?normalne vrtanie valcov nove piesty kruzky,hlava rovnana zabrus ventilov voditka ventilov tlakova skuska .motor zabehnuty kompresia je aka.

ak je motor ok netreba pred emisnou robit nic ani halier davat do auta a prejde.

tie golfy4 1.6i boli vzdy na go pri 200 000km.

po go motora za 2200 euro preslo emisnou aj s tym katom nasakanym od oleja.ten bol okamzite dobrym motorom vyfukany vypaleny.
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV 1,6i , 74 kw - vysoke emisne hodnoty

Príspevok od používateľa Petzi »

To neviete dat 20e do kastlika počas kontroly? Keby ste to robili nemali by ste po kontrole potom riešiť takéto hlúposti
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV 1,6i , 74 kw - vysoke emisne hodnoty

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

S takými hodnotami by neprišiel ani za 500 €.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV 1,6i , 74 kw - vysoke emisne hodnoty

Príspevok od používateľa jaster-83 »

74kw je este euro 3 - podla vsetkeho tam je len jedna lambda - pred katom, daj kod motora pre istotu, inak vysoke HC znaci nedokonale spalovanie - vela nespalenej zmesi vo vyfuku
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Vratko Kluka
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV 1,6i , 74 kw - vysoke emisne hodnoty

Príspevok od používateľa Vratko Kluka »

Kod motora je AKL. Skusim vymenit kable na sviecky vo mi odporucili napichně na vag a uvidime.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV 1,6i , 74 kw - vysoke emisne hodnoty

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Veľmi.Iskra je jedna z najdôležitejších vecí benzinového motora ktorá určuje chod.Hravo a ešte aj zákerne,vytvorením paralelného iskrišťa,napätové zvody,zmeny charakteristiky.Tam je ešte aká taká šanca občas započuť praskot alebo v tme zbadať.Horšie sú zvody a iné anomálie ktoré menia charakteristiku a ktoré efektívne "vidí" iba osciloskop.Vysoké napätie je jedna kolosálna problematika z obrovským dopadom na chod motora,občas je kritické ešte aj natočenie sviečky.Navyše káble časom ionizujú takže je hodné ich raz za čas meniť presne ako sviečky.Preto sa aj prešlo na samostatné moduly bez káblov.Sviečka navonok budí dojem že je úplne v pohode,predsa jej výmena je hravo zaplatená zlepšením chodu a teda aj znížením spotreby.Proste tieto veci sa doslova oplatí meniť,je to ešte ziskové.Pri prácach kde sú napr demontované cievky či káble proste vysokonapätové veci sa automaticky pred montážou tieto zbavujú povlaku prachu a mastnot chémiou ktorá obsahuje tenzidy,rozbíjače povrchového napätia.Problém je darebnosť či nevedomosť po dielňach.Často už taká banalita problém odstráni,čo zase nevedia lebo niet oscila ani času sa to roky učiť
Vratko Kluka
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV 1,6i , 74 kw - vysoke emisne hodnoty

Príspevok od používateľa Vratko Kluka »

potrebujem znova poradit na stk terza opakovane namerali vysoke HC pri vyssich otackach, predtym som vymenil tu sondu cize volnobeh atd vseko je v norme. Povedali mi ze vraj zle spaluje jeden valec a motor sa nejako chveje co by nemal robit. Viete prosim poradit ? Neviem uz co s tym.Kable na sviecky som teraz prave dal nove stale sa motor chveje. Vyriesilo by to vymena cievky ?
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV 1,6i , 74 kw - vysoke emisne hodnoty

Príspevok od používateľa Moonshine »

Spaluje ti olej?

Máme doma 75kw euro4, žere to olej, už ale pribúda benzín v oleji. Kat je kaput čoskoro a trasie celým autom, motor nema výkon a auti pojde asi na diely.
Hnoj celý volkswagen, auto od nova doma a má 120t......

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 36 neregistrovaných