VW Eos - motorizácia

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrej499
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11.08.2022 16:05
Zdieľať na Facebook

VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa andrej499 »

Ahojte!
Chcel by som sa opýtať aký je vhodný motor pre Vw eos.. Jeden z najrozsirenejsich čo som videl je 2.0 TDi ale ako som čital rozne testy neni vhodny do kabrioletu.. hlucny je a klepe... 3.2 a 3.6 fsi niesu uplne dostupne. 1.4 tsi 90kw nieje tiez najlepsia volba a chcel by som aj nieco silnejsie.. 1.6 a 2.0 FSI by boli idelane, skor ten 2.0, ale pocul som ze dost karbonizuju. Takze 2.0 tfsi alebo tsi su vpohode ? O nich moc neviem, viete niekto prosim poradit ?

Dakujem :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vhodný motor pre VW Eos

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate je to zistenie celkom presné. 3,6 3,2 Fsi je vysoká kultúra a sila na rozdávanie,motor nesmierne kultivovaný.
Kubatúra pod 2,0 jednoducho zabudnúť a nezaoberať sa nimi.2,0 Tdi kultúru Fsi v živote nemá šancu dobehnúť,zato je prevádzkovo výhodnejšia.Takže je to volba medzi kultúrou a prevádzkovými nákladmi. 3,2 a 3,6 je síce vysoko spoľahlivá technika,ale...ak sa vyskytne problém,je ukrutný.Mechanici ťa stiahnu zo siedmej kože a budeš chodiť od jedného k druhému.Spojenie z DSG atd je niečo čo chce dobre zarábajúceho človeka.
andrej499
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11.08.2022 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Vhodný motor pre VW Eos

Príspevok od používateľa andrej499 »

mhlavaty napísal: 11.08.2022 19:00 V podstate je to zistenie celkom presné. 3,6 3,2 Fsi je vysoká kultúra a sila na rozdávanie,motor nesmierne kultivovaný.
Kubatúra pod 2,0 jednoducho zabudnúť a nezaoberať sa nimi.2,0 Tdi kultúru Fsi v živote nemá šancu dobehnúť,zato je prevádzkovo výhodnejšia.Takže je to volba medzi kultúrou a prevádzkovými nákladmi. 3,2 a 3,6 je síce vysoko spoľahlivá technika,ale...ak sa vyskytne problém,je ukrutný.Mechanici ťa stiahnu zo siedmej kože a budeš chodiť od jedného k druhému.Spojenie z DSG atd je niečo čo chce dobre zarábajúceho človeka.
Ano ano...dakujem
pocul som a mal moznost sa odviezť v 3.6. 3.2 aj 3.6 su spolahlive co som počul ale na našom trhu velľmi veľmi zriedkavé a chcel by som niečo dostupnejšie. Takže mi ide skôr o 2.0 FSI, TFSI alebo TSI. 2.0 FSi je výkonom pre mňa postačujúci ale niesom si úplne istý spoľahlivosťou a neviem ako sú na tom TFSI a TSI. To by som chcel hlavne zistiť.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Vhodný motor pre VW Eos

Príspevok od používateľa Dep »

Bratranec z koncernu - A3 cabriolet - nie je na tom lepsie s vyberom motora ?
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
andrej499
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11.08.2022 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Vhodný motor pre VW Eos

Príspevok od používateľa andrej499 »

Dep napísal: 11.08.2022 19:21 Bratranec z koncernu - A3 cabriolet - nie je na tom lepsie s vyberom motora ?
Úprimne sa priznám, že nepoznám do podrobna toto auto...ale je to audi takže asi hej...Eos ma očaroval jeho dizajnom a veľké plus má pevná strecha, ktoré z neho vie spraviť hocikedy plnohodnotné coupé.
andrej499
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 11.08.2022 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Vhodný motor pre VW Eos

Príspevok od používateľa andrej499 »

citroenc3v6 napísal: 11.08.2022 19:28 Zdravim.Ja mám Ford Focus Cc 2.0 benzín.Dizel by som do kabria nechcel.A kabrio ma aj svoju váhu,tak ak chceš,aby to aj potiahlo,tak bude treba niečo silnejšie.
Hmotnosť sa mu pohybuje medzi 1400 až 1600 záleží od výbavy, motoru... 110 kw je málo na také auto ? (žiadny sarkazmus, normlane sa pytam)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vhodný motor pre VW Eos

Príspevok od používateľa mhlavaty »

U TFsi by som volil jazdenku ktorá by dávala reálnu vidinu si auto nejaký ten rok užiť bez servisných hrozieb čo znamená +- do prebehu 150 tis km a menej..Servisne vyžadujú odborníka,motor vie prekvapiť poruchami ktoré by človek nečakal k daným km.Tak nech je aspoň vidina že si to človek užije
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Vhodný motor pre VW Eos

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Vyhni sa tomu autu širokým oblúkom to sú všetko fail motory , možno najmenšie zlo 2.0tdi CR manuál ale diesel a cabrio? :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vhodný motor pre VW Eos

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Diesel a cabrio je tu 25 rokov a začali s tým iné značky.Je len vecou vnímania slovákov že bežná vec budí takéto asociácie,značne vyspelejší svet takéto bloky nepozná.
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Keď chceš mám 2,0tsi po face naj.54000km
Ak je záujem tak ss
V inzercii nie je ale zvažujem možný predaj.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ja mám megana 2 cc Cabrio 2007 1.6 benzín žiadne lietadlo to nieje ale stačí a to stým točím Nemecko týždenne po diaľniciach, 130 bez problémov a nepotrebujem aby malo zrýchlenie ako chiron ,stačí aby bolo spoľahlive a aby ma odnieslo z A do B bez poruchy momentálny nájazd 317 000 km . A keď chodím po diaľniciach so videl za rok jeden jediný EOS meganov asi 50 bez môjho
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa srtdemon »

Je velikanska skoda, ze tie megany nerobili aj s 2,0T.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Všetci, čo nadávate na diesel v cabriu, aspoň by ste sa mali previezť v autách.
Od istych rýchlosti je diesel TICHŠÍ...

Ked si niekto potrebuje niečo dokazovať, verte, že nikomu, absolútne nikomu nezáleží, čo vám hučí pod kapotou.

Ale účet za phm platí majiteľ.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lubo...to tu nevysvetlíš.Tu sa silne fičí na akomsi anti VAGu,takže z príncípu,A je zlé aj B je zlé,proste vždy je zlé.Celý svet je sprostý,slováci sú lietadlá.Že včera vyliezli z latrín už zabudli.Treba výkon,treba iná blbosť,musí byť benzín...jednoducho slovenská tuposť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Eos - motorizácia

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tdi je naj.... Treba sa pozrieť kto sa Tdi neustále zaoberá hladajúc za každú cenu niečo proti.Proste aj keď tu nik ani náhodou nevychvaluje Tdi a nevyzdvihuje nad čokoľvek iné,treba ísť vždy proti.Proste pako je pako.Ak robíš niečo zlé...obviň z toho protivníka.Antisystém,neviem o tom nič,vonkoncom to nie je moja parketa,ale budem sa srať do všetkého a do každého pretože z duše nenávidím všetko na čo buď nemám,alebo tomu nerozumiem.To si už ozaj v takej šialenej depresii ?,veď sa preboha lieč. Ukľudni sa,choď si liečiť nervy na ryby,na samotu,daj si pohov od ľudí.Prídeš na to že život môže byť aj plný kľudu a spokojnosti,ale nesmieš takto zhnisať od samej neznášanlivosti.Venuj sa svojej profesii ak nejakú máš,buď v nej úspešný a prospešný a zistíš že je to fajn.Ale venuj sa veciam ktorým rozumieš,keď už si ...toten guru

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: raza1111 a 62 neregistrovaných