Citroen C3 , 2009

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
bohuslav47
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.07.2022 14:21
Zdieľať na Facebook

Citroen C3 , 2009

Príspevok od používateľa bohuslav47 »

Mám citroen C3II 2009 a mám takyto problém. Menili mi rozvody po 116000km, to bolo ešte ako tak v poriadku, ale zrazu bolo treba vimeniť olejovu vanu, že vraj je hrzdavá, a ešte vymenit tesnenie pod držiakom olejového filtra, ze olej presakuje do chladiacej kvapaliny. Dal som to teda všetko vimeniť, ale nastal problém po troch mesiacoch som si fšimol že mi tečie olej a vana aj spod držiaka mi presakuje olej. Robil mi to autoryzovany servis v trnave. No poviem vám chodil som tam,ao na klavír, zobrali mi to , ako reklamáciu, znova pretesnili vanu, a vymenili mi tesnenia pod držiakom olejového filtra. Olej po troch pretesneniach stále tiekol tak som im tam nechal auto aby mi vymenili držiak olejového filtra že vraj je tam mikroprasklina a treba nový držiak. Tak som súhlasil bolo mi z toho už na grc, stálo ma to dalších 175 eur a olej stále presakuje už nie tak veľa, ale je tam priesak. Poradte čo by to mohlo byť, alebo čo stým zrobiť.[/img][/img][/img] Ďakujem.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen C3 , 2009

Príspevok od používateľa martincichy »

Reklamovat.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen C3 , 2009

Príspevok od používateľa Pilotek »

Na Tvojom mieste by som si dal niekde umyť motor (aj zospodu - niektoré umyvárky to vedia - a následne citlivé časti vyfúkajú stlačeným vzduchom, resp. ak tak neurobia, hneď po umytí choď auto dlhšie prebehnúť, aby sa všetko dobre vysušilo) a až potom hľadal miesto, odkiaľ ten olej presakuje. Je možné, že ak po opravách motor neumyli, olej stále steká z pôvodných zaolejovaných miest.

Ale aj nekvalitne odvedená výmena olejovej vane (nedostatočné vyčistenie dosadacích plôch, príliš utiahnuté skrutky, nevymenené tesnenia za nové kvalitné...) či výmena tesnenia olejového chladiča (to by mohol byť ten "držiak" olejového filtra - taká hliníková "kocka" nad filtrom) je možné.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 68 neregistrovaných