Vyhradené parkovacie miesto

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
tindalos
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 04.06.2022 13:54
Zdieľať na Facebook

Vyhradené parkovacie miesto

Príspevok od používateľa tindalos »

Čaute momentálne riešim zmenu vyhradeného PM v rámci rovnákeho parkoviska, lebo tam kde sa momentalné PM nachádza je krásny ihličnan, z ktorého mám celé auto od živice. Zmena miesta už je vybavená, a do pár dní (snáď) mi to prídu premiestniť, avšak som si vybral zrovna také miesto kde už asi 2 týždne alebo možno aj dlhšie stojí auto a vôbec nikto na ňom nejazdí, no a moja otázka je, čo s tým ? Volať po osadení značky mestskú políciu, či nevedia nejak kontaktovať majiteľa ? Nechcem ho hneď dať odtiahnuť minimálne z toho dôvodu, že by sa mohol potom nasrať a poškrabať mi auto alebo niečo podobné.

Ak policajti nebudú môcť kontaktovať majiteľa, tak čo mám urobiť ? Neviem, či mu prídu dať len papuču alebo ho odtiahnu, alebo ho budem musieť dať odtiahnuť na moje náklady alebo čo s tým ?
Ďakujem.
cicmanec3
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 11.06.2022 14:41
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhradené parkovacie miesto

Príspevok od používateľa cicmanec3 »

Zazil som to iste. Volaj policiu nech ho najdu a oni mu povedia, ze ma preparkovat. Ak to potom nepreparkuje nech ho odtiahnu…
Som ukazkou nefunkcnosti tohto fora.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhradené parkovacie miesto

Príspevok od používateľa pogo-roll »

pochybujem ze ho mozes dat odtiahnut ...ved on tam parkoval ked tam nic vyhradene nebolo ...teda nic neporusil si myslim... mozno ho mozes premiestnit na vlastne naklady kus vedla ...ale poviem ti ze keby mne auto odtiahnu koli tomu ze dakomu s rezervackou sa nepacilo jeho miesto ta by to asi neostalo len pri poskrabani lol
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhradené parkovacie miesto

Príspevok od používateľa laco1871 »

Možno off-topic,čo teraz napíšem,ale videl som na vlastné oči,že stačí PM svojpomocne označiť ,jednoducho ŠPZ auta, ktoré tam má parkovať napísať nezmývateľnou bielou farbou polmetrovými písmenami na asfalt a máte pre svoje auto vyhradené parkovacie miesto, ktoré bude len Vaše... lol
tindalos
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 04.06.2022 13:54
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhradené parkovacie miesto

Príspevok od používateľa tindalos »

pogo-roll napísal: 05.07.2022 22:45 pochybujem ze ho mozes dat odtiahnut ...ved on tam parkoval ked tam nic vyhradene nebolo ...teda nic neporusil si myslim... mozno ho mozes premiestnit na vlastne naklady kus vedla ...ale poviem ti ze keby mne auto odtiahnu koli tomu ze dakomu s rezervackou sa nepacilo jeho miesto ta by to asi neostalo len pri poskrabani lol
Čiže podľa takej logiky ak mám niekde zaparkované auto, na ktorom nejazdím a mesto sa tam rozhodne dať zákaz zastavenia/státia tak mi nemôžu nič urobiť a auto tam bude stáť až kým sa ho ja sám nerozhodnem posunúť ?
konotuning
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 28.11.2005 08:40
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhradené parkovacie miesto

Príspevok od používateľa konotuning »

Čo tak sa opýtať tam kde si si vybavoval zmenu PM ako postupovať? :4432: Asi ti skôr poradia z reálnych skúseností v danom meste .
Tiež sa prikláňam k názoru že keby mi odtiahnu auto lebo niekto má potrebu parkovať z celého parkoviska zrovna tam kde parkujem ja lebo mu padá miazga na auto , tak asi by sme neboli kamoši ...
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhradené parkovacie miesto

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...nuz keby mi niekto tymto sposobom presunul,odtiahol auto bez mojho vedomia...amen-tma...!!!Dam mu zenu,svokru,aj deti,nech sa stara,k tomu aj demižon domacej,len nech necha moj aftak na pokoji!!!
tindalos
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 04.06.2022 13:54
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhradené parkovacie miesto

Príspevok od používateľa tindalos »

Zjavne asi 90% ľudí na tomto fóre nevie čítať, minimálne s porozumením, keďže som napísal, že odťah chcem riešiť až ako poslednú možnosť. Každopádne ďakujem všetkým, ktorí mali užitočnú radu a pozdravujem všetkých rozbíjačov húb, ktorí milujú svoje auto tak veľmi, že ho nechajú stáť X týždňov na jednom mieste a iba blokujú ostatných, ktorí jazdia každý deň.
tindalos
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 04.06.2022 13:54
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhradené parkovacie miesto

Príspevok od používateľa tindalos »

O čom točíš akože ? Keby si ja požiadam o PM a mesto mi ho pridelí iba na základe bydliska a dá mi ho zrovna na hentaké miesto tak akože čo ? Však keď tam nie je značka ani nič nech si tam stojí ale keď niekomu prídu robiť značku a je to zrovna na tom mieste kde on stojí tak bohužiaľ, žiadny normálny človek by nemal mať problém si preparkovať. A keby tebe pred bytovkou kde sa večer nedá zastať stojí auto, na ktorom nikto nejazdí, tak by si ho určite tiež takto obhajoval. Niektorí tu naozaj nieste normálny asi.

Nakoniec som sa rozhodol, že si to miesto dám o jedno vedľa, než sa srať s nejakým slovákom, ktorý má problém si preparkovať, takže ďakujem aj všetkým frajerom za klávesnicou, ktorý by hneď išli robiť horšie veci než poškrabať auto (asi vám nedochádza, že by to vôbec nebolo nápadné kto to urobil, a na ktorom aute jazdí, že :D)
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhradené parkovacie miesto

Príspevok od používateľa pogo-roll »

tindalos napísal: 06.07.2022 11:36 O čom točíš akože ? Keby si ja požiadam o PM a mesto mi ho pridelí iba na základe bydliska a dá mi ho zrovna na hentaké miesto tak akože čo ? Však keď tam nie je značka ani nič nech si tam stojí ale keď niekomu prídu robiť značku a je to zrovna na tom mieste kde on stojí tak bohužiaľ, žiadny normálny človek by nemal mať problém si preparkovať. A keby tebe pred bytovkou kde sa večer nedá zastať stojí auto, na ktorom nikto nejazdí, tak by si ho určite tiež takto obhajoval. Niektorí tu naozaj nieste normálny asi.

Nakoniec som sa rozhodol, že si to miesto dám o jedno vedľa, než sa srať s nejakým slovákom, ktorý má problém si preparkovať, takže ďakujem aj všetkým frajerom za klávesnicou, ktorý by hneď išli robiť horšie veci než poškrabať auto (asi vám nedochádza, že by to vôbec nebolo nápadné kto to urobil, a na ktorom aute jazdí, že :D)
Neviem preco sa rozculujes a miesas to jedno cez druhe ....mas pravdu samozrejme ked dakto pride a povie mi ze tam idu dat znacku tak by som auto bez slova preprakoval to je jasna vec ale ty si sa pytal ci ho mozes odtiahnut ak nebude zatihnutelny a pod ... a veru stoja pred bytovkou auta ktore jazdia raz za cas a tiez mam problem s parkovanim ale ked ma auto papiere v poriadku tak co? ma pravo tam stat a ja nemam ziadne pravo mu hovorit do toho ako casto ma jazdit ci? a ty ne ze nemas kde zaparkovat ale pada ti miazga na auto miazga pada aj inym na auto budu radi ze maju kde parkovat ...ostatni nemaju kde zastat a ty si este chces vyberat a najlepsie tam kde dakto parkuje...tak neviem kto neni normalny a vidis nakoniec uplne elegantne riesenie das to vedla bol to taky problem?? vsetci budu spokojni auto aj zuby v celku treba hladat riesenia nie problemy myslim ze nakoniec sme ti poradili dobre a vyhol si sa moznym zbytocnym problemom....este mimochodom ci by bolo napadne alebo nie uvedom si ze nie kazdy rozmysla takto niekto jedna impulzivne na to pamataj
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhradené parkovacie miesto

Príspevok od používateľa a566 »

tindalos napísal: 05.07.2022 15:25 Čaute momentálne riešim zmenu vyhradeného PM v rámci rovnákeho parkoviska, lebo tam kde sa momentalné PM nachádza je krásny ihličnan, z ktorého mám celé auto od živice. Zmena miesta už je vybavená, a do pár dní (snáď) mi to prídu premiestniť, avšak som si vybral zrovna také miesto kde už asi 2 týždne alebo možno aj dlhšie stojí auto a vôbec nikto na ňom nejazdí, no a moja otázka je, čo s tým ? Volať po osadení značky mestskú políciu, či nevedia nejak kontaktovať majiteľa ? Nechcem ho hneď dať odtiahnuť minimálne z toho dôvodu, že by sa mohol potom nasrať a poškrabať mi auto alebo niečo podobné.

Ak policajti nebudú môcť kontaktovať majiteľa, tak čo mám urobiť ? Neviem, či mu prídu dať len papuču alebo ho odtiahnu, alebo ho budem musieť dať odtiahnuť na moje náklady alebo čo s tým ?
Ďakujem.
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/5 ... to-povoli/
najma ak prepadnute stk , ...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhradené parkovacie miesto

Príspevok od používateľa oco13 »

Bývam v činžiaku mám 15 ročnú Fabiu a zrazu zoženiem dobrú robotu v UK. Z UK je ne SVK ďaleko a tak usúdim že stačí prísť raz do roka domov. Kvety rozdám, vodu a plyn zavriem a auto dočasne odhlásim cez internet ( EČV sa už neodovzdávajú). Prečo by mi mal niekto vyhlasovať vozidlo za vrak a odťahovať ho????
To je len príklad. :3dcline:
Kam mám hlásiť to že idem niekam robiť ? na DI ?? na obecný úrad?? kto to tak robí. U nás na dedine je polovnícka Niva odstavená pred školou aj pol roka a nikto nemá problém.
Žeby zase chýbala tolerancia a empatia? zadávatel to vyriešil najlepšie ako mohol.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Vyhradené parkovacie miesto

Príspevok od používateľa leonNL »

Velmi spravny postreh oco, zivotne situacie mozu byt rozne. Mozem byt dlhodobo odcestovany, na lieceni, v nemocnici, v base, kdekolvek… a auto zaparkovane na volnedostupnom verejnom parkovisku. A teraz po polroku pridem domov a vidim ze auto nikde… Kto a akym pravom mi ho da odtiahnut? Len preto ze jedna rezervacka mu nevyhovuje a chce inu?
Pre zadavatela, mne by praveze miesto pod stromom vyhovovalo, mat auto v tieni v letnych horucavach je velka vyhoda. Skor by som riesil nieco proti tomu sajrajtu zo stromu (prekryt auto plachtou, naniest keramiku atd…), ako vymenit miesto…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných