jednoduchy pir autoalarm pre interier

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
StanislavK1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13.05.2011 09:33
Zdieľať na Facebook

jednoduchy pir autoalarm pre interier

Príspevok od používateľa StanislavK1 »

ahojte, nemate tip či skúsenosti s nejakým interierovým alarmom so snímačom pohybu?

Predstavujem si niečo jednoduché na 12V aj s vlastnou batériou pre dodatočné ochránenie interiéru a vecí v ňom. Ideálne s kamerou a sirénou, kde v prípade narušenia priestoru pustí sirénu a odošle MMS s fotkou na zvolené čísla.
Pekné by bolo možné na diaľku po kontrole aj deaktivovať.

vďaka
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: jednoduchy pir autoalarm pre interier

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nechcem odrádzať od tejto snahy ale ak už niečo,nech to má zmysel.
1... ak do auta nevnikne úplný vypatlanec,je po kamere
2...alarm (myslené zvuk)je nezmysel.Jednak naň nik nereaguje a jednak ja by som preferoval že ja o tom hajzlíkovi viem,a on o mne nie.To má šancu si hneď veci urovnať
3...dnes je drzosť tejto skupiny dlhoprstých nekonečná,ruka zákona zrejme amputovaná,súdy hotová tragédia kde nikdy nie je jasné na ktorej strane zákona stojí.Jediný spoľahnutie je sám na seba
viď Milan Kňažko
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: jednoduchy pir autoalarm pre interier

Príspevok od používateľa martincichy »

Pokial ide o auto ako take, ja to mam vyriesene cez gps monitor. Polohu auta mam okamzite. Nic nevrieska, nic nepipa. Nikto nevie, ze to tam je.
StanislavK1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13.05.2011 09:33
Zdieľať na Facebook

Re: jednoduchy pir autoalarm pre interier

Príspevok od používateľa StanislavK1 »

vdaka, primarne ide o odstrasenie zlodejov a dodatocnu ochranu veci v aute (ak som nuteny zastat a vzdialit sa od auta - aj na niekolko kilometrov kde sa ku nemu neviem rychlo dostat (bonusom je ochrana auta proti ukradnutiu).
Zvukovy alarm s fotkou narusitela na cloude pri naruseni priestoru by bol super. (videl som rozne pohybove, tlakove ci ultrazvukove senzory ale nemam skusenosti)
Nie som naivny a viem si predstavit ze ziadny alarm nie je neprekonatelny a idealne je opatrnost avsak ako pri vsetkom ide o vyvazenie rizika a investicie.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: jednoduchy pir autoalarm pre interier

Príspevok od používateľa oco13 »

Vieš Stanislav, niekedy je lepšie mať auto, ktoré nemusíš ani zamykať. Ono odvezie ťa aj také, a máš menej starostí
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: jednoduchy pir autoalarm pre interier

Príspevok od používateľa Pilotek »

Skúšal som lacné čínské tzv. Personal PIR Alarm-y na batérie, jeden vo forme väčšieho čierneho "prívesku na kľúče" (aj LED svetielko a taký remienok na ruku na ďalšiu aktiváciu pískania), druhý taký biely "granát" (ako domové/bytové PIR snímače v miestnostiach) ovládaný infračerveným DO, oba za účelom plašenia kún v motorovom priestore. Všetko na batérie.

Oba nezapreli lacnú čínu. V zásade fungujú, ale... Ten malý najprv pri slabších batériách (3ks gombíkové) a po čase už stále po narušení (otvorení kapoty) a okamžitom vypnutí píska opakovane (aj keď je už vypnutý), pravdepodobne podľa toho, koľko narušení stihol detekovať do vypnutia. Nakoniec sa ukľudní.

Ten väčší, keď ho nechám deaktivovaný na stole v kancelárii, keď zapnem žiarivkové osvetlenie, niekedy sa tým svetlom aktivuje. Jeho aktivácia/deaktivácia je v motorovom priestore IR diaľkovým ovladačom možná len keď je priama viditeľnosť DO (čiže musím otvárať kapotu) - je to princípom DO - infračervené.

Oba v motorovom priestore niekedy majú falošné poplachy - najmä keď sa auto zaparkuje so zohriatym motorom a/alebo na auto svieti prudké slnko. Zrejme tepelné polia v motorovom priestore sa menia/pohybujú a PIR snímač zareaguje.
Naposledy upravil/-a Pilotek v 14.06.2022 09:19, upravené celkom 1 krát.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: jednoduchy pir autoalarm pre interier

Príspevok od používateľa martincichy »

Sam si odpovedal - jednoduchy system je na prd.

V aute nemam na viditelnom mieste cenne veci. Ostatok mi staci gps-ko, ak by nahodou niekto slohol auto. Viem ho vystopovat okamzite. Auto s prazdnym interierom nelaka nikoho k vylamaniu.
StanislavK1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13.05.2011 09:33
Zdieľať na Facebook

Re: jednoduchy pir autoalarm pre interier

Príspevok od používateľa StanislavK1 »

principialne so vsetkym suhlasim. :) Doteraz som chodil na viac ako 20 rocnom aute a nemat deti tak s nim chodim min 5 rokov az pokial by islo do srotu. ;)
Ked som sam viem zobrat vsetko do batohu. S rodinkou na vylete je to uz tazsie a idealne by som rad braval notebook na pracu aj do kempu a na vylety, ale na turistiku ho nechcem bravat - ani nejde o jeho hodnotu ale udaje a nastavenia (da sa vyriesit aj inak ale... samozrejme ho nenecham na sedadle ale pripadne vykradnutie auta znechuti cely vylet.
Citam este o nejakych tlakovych senzoroch - no necakam od toho zazraky ale kazda somarinka s odradzujucim ucinkom je pre mna zaujimava. :)
TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: jednoduchy pir autoalarm pre interier

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

odporucim ti jednoduchu vec co ta vyjde 2e a funguje :)
objednaj si z netu nalepku ZEDER a nalep si ju na vodicove okno.
ak statisticky neklamu tak doteraz nebolo uspesne ukradnute ani jedno auto s namontovanym zederom. ty ho sice nebudes mat namontovany, ale to zlodej nebude vediet, vies to iba ty :)
ked zlodeji obchadzaju parkoviska s autami a vidia tam 5 Oktavii a jedna z nich ma na okne nalepku Zeder, predpokladam ze si vyberu jednu z tych 4 bez Zederu.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: jednoduchy pir autoalarm pre interier

Príspevok od používateľa martincichy »

Podme sa chytat za slovicka. Co ak Ti ukradnu tablet alebo pocitac.

Ak budes na ture, kdesi na Lomnickom stite a dolu Ti prave vykradaju auto, nepomoze, co Ti pomoze tlakovy spinac, alebo alebo alarm?

Otvorit kufor, pozriet sa do neho, schmatnut tasku s notebookom je zalezitost par sekund - doslova par sekund.

Ries to, aby si predisiel vlamaniu do auta - teda, aby si na viditelnom mieste nemal veci, ktore drazdia zlodejov a ries zalohy. Ak mi teraz zdochne mobil alebo pocitac, nic sa nestane. Kupim si novy a natiahnem data zo zalohy. Skus mysliet preventivne. Ak sa bojis, aby auto nezmizlo, kup si zeder.
StanislavK1
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13.05.2011 09:33
Zdieľať na Facebook

Re: jednoduchy pir autoalarm pre interier

Príspevok od používateľa StanislavK1 »

iste ze nenechas mobil, notebooky na prednom sedadle, iste ze zaparkujes co najbezpecnejsie... Iste vsetko sa da poistit, zalohovat, kupit nove a pod. Skor ide o neprijemnosti ked ti nieco ukradnu a mozes urobit nieco pre odradenie zlodeja.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných