Škoda Octavia III - štartovanie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adko1998s
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22.06.2019 09:04
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa adko1998s »

ahoj borci na mojej octavii sa zjavil divný problém. je to r.v. 2014 km 204 000 1.6tdi 77kw manual.
auto je v dobhrej kondícií len zrazu ked som sadol do auta dal klúč do prvej polohy hned som si vsimkol ze nenaskocila kontrolka zhavenia. po par sekundach naskocila na obrazovke zavada brzdy potom zavada stierace. po otocení do ruhej polohy auto nespravilo absolutne nic. auto sa pychlo na diagnostiku a bolo tam červené more závad. po preštudovaní sa vymayali závady a auto naštartovalo bez problému. potom sme dali baterku na nabíjačku asi 3 dni tam bola. lebo sa na aute robila akurát spojka takže sa nabila ked sa tam vložila auto naštartovalo. na druhý deň ráno to iste sa stalo. nenastartovalo na displey ukatalo to iste. auto bolo zas pichnute na diagnostiku a zas červené more. po vymazaní auto naskočilo na brnk. baterka bola skontrolovaná bola plne nabitá na 99%. takže baterku sme vylúčili. Príjmací technik v škodovke nam dal tip na relátka v poistkovej skini relátko 645 že to zvyjklo odchádzať po výmene oboch relátok sa stalo zase to isté. zas tá istá chyba.. stretol sa s tým už niekto ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda octavia 3 problém s naštartovaním

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No s tým aby niekto riešil more chýb a nemal ich výpis ? Ani nie. Chyby majú aj svoje spresňujúce informácie o čase a okolnostiach vzniku,uložia sa (logicky vytlačia pre neskoršie potreby) a urobí sa výmaz.Už tu je jasné ktorá závada je aktuálna.Pokiaľ sa opätovne vyskytne,to už sa preberá podrobne bod po bode ako celok pretože ich supár aj rôznosť majú niečo spoločné. Ale toto v tejto forme je nula celá nič.Treba to doplniť lebo to skončí ako skoro vždy...výmenami hlúposti z ad hoc nápadov - asi
Nech boh ochraňuje postupovať podľa toho kto sa s čím stretol.S čím sa stretol bolo jeho auto a poruchu mohol mať ale úplne inú z podobným prejavom
adko1998s
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22.06.2019 09:04
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda octavia 3 problém s naštartovaním

Príspevok od používateľa adko1998s »

mhlavaty napísal: 20.02.2022 09:05 No s tým aby niekto riešil more chýb a nemal ich výpis ? Ani nie. Chyby majú aj svoje spresňujúce informácie o čase a okolnostiach vzniku,uložia sa (logicky vytlačia pre neskoršie potreby) a urobí sa výmaz.Už tu je jasné ktorá závada je aktuálna.Pokiaľ sa opätovne vyskytne,to už sa preberá podrobne bod po bode ako celok pretože ich supár aj rôznosť majú niečo spoločné. Ale toto v tejto forme je nula celá nič.Treba to doplniť lebo to skončí ako skoro vždy...výmenami hlúposti z ad hoc nápadov - asi
Nech boh ochraňuje postupovať podľa toho kto sa s čím stretol.S čím sa stretol bolo jeho auto a poruchu mohol mať ale úplne inú z podobným prejavom
ano chyby boli ulozene do pc ake ja ich nemam ale mechanik samozrejme boli preštudované. čo sme ale zistili že napatie na baterke kleslo pod 11V a ževraj kvoli tomu riadiaca jednotka obmedzila chod dalších riadiacích jednotiek ako brzdy a stierače. tak sme si mysleli že baterka vykapala ale ako vravím bola nabitá a po tých 3 dnoch ako bola baterka vratena do auta sa to stalo znovu a baterka bola dobrá.
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Aj keď sa baterka zdá ok,určite by som ako prvé tam skúsil dať novú.
adko1998s
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22.06.2019 09:04
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa adko1998s »

miroslav640 napísal: 20.02.2022 10:03 Aj keď sa baterka zdá ok,určite by som ako prvé tam skúsil dať novú.
ano uvažujem o tom dam dnes prezriet auto ci niekde nejaký kabel neskratuje alebo nieco s brazdami nieje a uvidí sa
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Trocha k tej baterke.pre človeka mimo dobrých možností dielne je celkom rozumné to čo píše miroslav.Lebo batéria je beťár,a dobehla už aj nejedného a dobrého mechanika,nie ešte majiteľa.Samotný pokles na 11 V ešte nie je dôvod na koniec vzájomných komunikácií jednotiek.To sa vie udiať pri nižšej voltáži,len o tom nevieme pretože to bývajú často len okamihové poklesy ktoré vie dokonale zachytiť povedzme oscilo,ale nič iné.Väčšinou je to prvý záberový prúdový náraz štartéra kde kvantum bezproblémových aut padá (voltáž) až kdesi k 8 V
Asi to bude zrozumiteľnejšie z logovania dieslového 2,0 Tdi kde je v červenom pásme vyznačená oblasť kde smie klesnúť sieťové napätie.Prvá najväčšia vlnovka je pokles voltáže pri prvom zábere štartéra (cca 800A) a potom sa už prúd zmenšuje a voltáž zvyšuje.Tam vidieť jednotlivé vinutia a ich odber ako sa štartér točí. Až tu sa človek dozvie že je tam nejaký zlomový bod.Ktorý môže mať ale pôvod napr v zlom kostrení. Pásmo 3 a 4 je pre meranie voltáže na karosérii a na motore,čiže uzemnenie batérie.Pokiaľ by bola kostra napr oxidovaná tak na kostre karosérie vyskočí pokojne aj 3V.Ideálne je 0 V samozrejme čo znamená že mínus je dokonale prenesené (aj na danom logu je to super) Aby sa to zistilo bleskove je tam vždy to vyznačené pásmo z ktorého to nesmie von.Toto je to,čo OBD nezachytí.Zachytí už problém samotný vzniknutý podpätím,napr v tých milion zápisov ktoré pochádzajú často z jedného zdroja.Takže pokojne aj prkotina - kostrenie
Obrázok
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

O3 pouziva start-stop system.
Aj ak auto jazdi dlhe trasy, alebo ak aj majitel system vypina, stale alternator nabija baterku len sporadicky.
Tento typ beterie je konstruovany na vysoke vybijanie, ale napriek tomu je zivotnost znacne obmedzena (vraj je ekologicke kupovat kazdy 4-5 rokov novu baterku povedali v Europskej komisii).
Takze URCITE je potrebne vyskusat novu baterku.
adko1998s
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22.06.2019 09:04
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa adko1998s »

YxoYpsilono napísal: 20.02.2022 11:45 O3 pouziva start-stop system.
Aj ak auto jazdi dlhe trasy, alebo ak aj majitel system vypina, stale alternator nabija baterku len sporadicky.
Tento typ beterie je konstruovany na vysoke vybijanie, ale napriek tomu je zivotnost znacne obmedzena (vraj je ekologicke kupovat kazdy 4-5 rokov novu baterku povedali v Europskej komisii).
Takze URCITE je potrebne vyskusat novu baterku.
ano start stop vypínam pri každej jazde.. ako písali vyššie a aj technik v škodovke hovoril že skusiť kostrenie z baterky to všetko sa chystáme samozrejme s výmenou baterky baterka je tam origoš čiže skoro 8 ročná.. pred nabitim bola na 55% takže mame tu ešte nejake alternatívy
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa Thomasl »

spomínala sa výmena spojky ,pri demontáži prevodovky sa odpája kostriaci kábel od štartéra k baterke .Je pripojený ,prípadne riadne utiahnutý?Batérie AGM na štart stop systém majú dlhšiu životnosť ako klasické ...Kto dnes normalny ešte behá s autom s aktívnym štart-stop systémom ,keď na 3 oktávke s 2014 roku to cez diagnostiku vypneš zvýšením napätia v programe zo 7,5 na 12 V za pár sekúnd .Nie je to problém do roku 2019,potom si to už ošetrili inak...Na skúšku by som paralelne pripojil 12v batériu ,aby sa udržalo napätie a zvýšila kapacita..Podľa opisu by mal byť problém len s el.okruhom....
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa sjaro »

Pozri za ľavé predné svetlo. Dolu na nosniku je kostra keď odpadne presne takto sa to chová.
Našiel som to náhodou, bola tam srsť od kuny, prežrala kostrovy kábel.
adko1998s
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22.06.2019 09:04
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa adko1998s »

Thomasl napísal: 20.02.2022 13:27 spomínala sa výmena spojky ,pri demontáži prevodovky sa odpája kostriaci kábel od štartéra k baterke .Je pripojený ,prípadne riadne utiahnutý?Batérie AGM na štart stop systém majú dlhšiu životnosť ako klasické ...Kto dnes normalny ešte behá s autom s aktívnym štart-stop systémom ,keď na 3 oktávke s 2014 roku to cez diagnostiku vypneš zvýšením napätia v programe zo 7,5 na 12 V za pár sekúnd .Nie je to problém do roku 2019,potom si to už ošetrili inak...Na skúšku by som paralelne pripojil 12v batériu ,aby sa udržalo napätie a zvýšila kapacita..Podľa opisu by mal byť problém len s el.okruhom....
toto sa stalo v den ked som mal auto zaniesť čiže sa to stalo este pred demontažou a robí to aj po nej.. takže to nemá spojitosť s demontážou
adko1998s
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22.06.2019 09:04
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa adko1998s »

sjaro napísal: 20.02.2022 14:00 Pozri za ľavé predné svetlo. Dolu na nosniku je kostra keď odpadne presne takto sa to chová.
Našiel som to náhodou, bola tam srsť od kuny, prežrala kostrovy kábel.
ano je to v pláne pozrieť toto
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa herin »

Ak je tam baterka do novoty, tak to je už 8 rokov a s určitosťou odišla..
Ja som mal octávku 2 fungel novu zo salonu a čuduj sa svete baterka odišla po 4 rokoch a 8 mesiacoch pri 120 000 km...večer auto prišlo domov a ráno som išiel naštartovať a svietili všetky možné kontrolky a auto len cukalo...tak som zobral baterku nabiť..nabila sa..auto jazdilo bezproblémovo asi 4 dni a opäť sa stalo to isté..tak sa kúpila nová baterka a následne fungovalo bezproblémov..asi to bol nejaký šmejd čo tam namontovali..na starom passate B6 som mal baterku z roku 2008 a ked som ho v roku 2018 predával, tak ešte stále bezproblémov štartovala..aj po 330 000 km..
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa peterson999 »

Ak mas 77kw 1.6tdi prichadza čas kedy opica bude chciet vela bananov, toto je len uvod...
Tento problem nebude stat vela ale potom to uz pride... Najvyssi cas na velku GO alebo predaj auta ak sa nerad hras... Velka chyba kupit 1.6tdi CAYC ovela lepsie su 2.0tdi
Ked nieco napis SS, zaujmove skupiny nechcu informovaneho cloveka, budu pisat elaboraty o diagnostikach a osciloskopoch ale pravdu sa NEDOZVIES, co mas cakat tiez nie ...
Oprava od klavesnice je mozna iba ak niekto naozaj chce poradit a pomoct. Profik co je na fore ti ale nepovie lebo by nezarobil a s touto zavadou ja nemam skusenost. Ale poznam ludi ktori mi po telefone povedia o co ide. Oni na forovanie nemaju čas...
Zacal by som tym ze by som dal druhu baterku a odmeral ci ju nevybija ked je auto vypnute zamknute. To je primitivne jednoduche ale stroj je primitivna vec. Zvlast ked mas 8 rocne auto a povodnu baterku. Viac do SS.
Ziadne logy dialogy testy kktiny vymen baterku a napis ci pomohlo nech ludia vedia. Nemusi kupovat novu, pozicaj si od kamosa na chvilu.
A ked je povodna kludne vymen za novu aspon necakane neostanes niekde v najnevhodnejsej chvilke ti proste nenatoci.
A ze je 99% to vies ako ? Meranie ? Zabudni. Baterka vie byt sviňa :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
adko1998s
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22.06.2019 09:04
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa adko1998s »

peterson999 napísal: 21.02.2022 09:44 Ak mas 77kw 1.6tdi prichadza čas kedy opica bude chciet vela bananov, toto je len uvod...
Tento problem nebude stat vela ale potom to uz pride... Najvyssi cas na velku GO alebo predaj auta ak sa nerad hras... Velka chyba kupit 1.6tdi CAYC ovela lepsie su 2.0tdi
Ked nieco napis SS, zaujmove skupiny nechcu informovaneho cloveka, budu pisat elaboraty o diagnostikach a osciloskopoch ale pravdu sa NEDOZVIES, co mas cakat tiez nie ...
Oprava od klavesnice je mozna iba ak niekto naozaj chce poradit a pomoct. Profik co je na fore ti ale nepovie lebo by nezarobil a s touto zavadou ja nemam skusenost. Ale poznam ludi ktori mi po telefone povedia o co ide. Oni na forovanie nemaju čas...
Zacal by som tym ze by som dal druhu baterku a odmeral ci ju nevybija ked je auto vypnute zamknute. To je primitivne jednoduche ale stroj je primitivna vec. Zvlast ked mas 8 rocne auto a povodnu baterku. Viac do SS.
Ziadne logy dialogy testy kktiny vymen baterku a napis ci pomohlo nech ludia vedia. Nemusi kupovat novu, pozicaj si od kamosa na chvilu.
A ked je povodna kludne vymen za novu aspon necakane neostanes niekde v najnevhodnejsej chvilke ti proste nenatoci.
A ze je 99% to vies ako ? Meranie ? Zabudni. Baterka vie byt sviňa :-)
Áno ja viem že 1.6tdi vie byt problematická ale skôr po mechanických a motorových chybách zatiaľ moja ide perfektne bez akýchkoľvek motorickych problémov.. no ale k problému.. áno nespoliehali sme sa len na test baterky dali sme druhú baterku skontrolovalo sa kostrenie od baterky vyčistilo sa všetko auto malo chvíľu problém so servom a abs ale to zrejme spôsobila vypojena baterka po 3 metroch sa to vyplo a už chybu neukazovalo.. mali sme podozrenie na riadiacu jednotku čo je na baterke manažment batérie sa to volá.. ale aj po vypojeni auto naštartovalo a nepísalo rovnaké chyby ako keď sa to stalo prvý krát.. takže sme si neni istý a zatiaľ to sa nové kupovať nebude stojí to 120€ neoriginálne takže len z brucha nejdeme toľko peňazí vyhadzovať.. vymenila sa tá baterka a uvidíme čo sa bude diať

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 96 neregistrovaných