Škoda Octavia III - štartovanie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adko1998s
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22.06.2019 09:04
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa adko1998s »

adko1998s napísal: 21.02.2022 12:52
peterson999 napísal: 21.02.2022 09:44 Ak mas 77kw 1.6tdi prichadza čas kedy opica bude chciet vela bananov, toto je len uvod...
Tento problem nebude stat vela ale potom to uz pride... Najvyssi cas na velku GO alebo predaj auta ak sa nerad hras... Velka chyba kupit 1.6tdi CAYC ovela lepsie su 2.0tdi
Ked nieco napis SS, zaujmove skupiny nechcu informovaneho cloveka, budu pisat elaboraty o diagnostikach a osciloskopoch ale pravdu sa NEDOZVIES, co mas cakat tiez nie ...
Oprava od klavesnice je mozna iba ak niekto naozaj chce poradit a pomoct. Profik co je na fore ti ale nepovie lebo by nezarobil a s touto zavadou ja nemam skusenost. Ale poznam ludi ktori mi po telefone povedia o co ide. Oni na forovanie nemaju čas...
Zacal by som tym ze by som dal druhu baterku a odmeral ci ju nevybija ked je auto vypnute zamknute. To je primitivne jednoduche ale stroj je primitivna vec. Zvlast ked mas 8 rocne auto a povodnu baterku. Viac do SS.
Ziadne logy dialogy testy kktiny vymen baterku a napis ci pomohlo nech ludia vedia. Nemusi kupovat novu, pozicaj si od kamosa na chvilu.
A ked je povodna kludne vymen za novu aspon necakane neostanes niekde v najnevhodnejsej chvilke ti proste nenatoci.
A ze je 99% to vies ako ? Meranie ? Zabudni. Baterka vie byt sviňa :-)
Áno ja viem že 1.6tdi vie byt problematická ale skôr po mechanických a motorových chybách zatiaľ moja ide perfektne bez akýchkoľvek motorickych problémov.. no ale k problému.. áno nespoliehali sme sa len na test baterky dali sme druhú baterku skontrolovalo sa kostrenie od baterky vyčistilo sa všetko auto malo chvíľu problém so servom a abs ale to zrejme spôsobila vypojena baterka po 3 metroch sa to vyplo a už chybu neukazovalo.. mali sme podozrenie na riadiacu jednotku čo je na baterke manažment batérie sa to volá.. ale aj po vypojeni auto naštartovalo a nepísalo rovnaké chyby ako keď sa to stalo prvý krát.. takže sme si neni istý a zatiaľ to sa nové kupovať nebude stojí to 120€ neoriginálne takže len z brucha nejdeme toľko peňazí vyhadzovať.. vymenila sa tá baterka a uvidíme čo sa bude diať
Ešte jeden dotaz prečo cez diagnostiku píše že je motor nefunkčný keď je motor naštartovaný a ide bez chyby? To nám nešlo do hlavy
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa peterson999 »

Treba pisat co najviac info k veci.
Pises o testoch baterky a nespomenies ze skusalo sa dat aj druhu baterku ? A chyba za chybou sa vali ...
Vies tu 80% zadavatelov temy ani nema zaujem pohnut mozgom, zadkom, odpisat, napisat SS, proste si myslia ze tu hodia mam problem, niektori anilen nenapisu ci maju benzin/diesel a asi cakaju odpoved ta suciastka, tam kupis najlacnejsie a tam je najlacnesji mechanik pricom ani nenapisu odkial pochadzaju...
Dopln KDE JE AUTO A KAM SI OCHOTNY PRIST to je tiez klilucove a mozno verit ze sa najde niekto z okolia...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
zeroA6M
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:55
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa zeroA6M »

Peterson999 robis sa mudry ako televizor ale prosim aspon tu netrep hluposti octa 3 1.6 Tdi 77kw je CLHA EA 288 a nie 1.6TDI CAYC 77kw EA189 spolocne maju jedine tak kubaturu 1.6
Sa divim ze ty co vsetko vies a mas skusenosti takto trepes🙉
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa peterson999 »

zeroA6M napísal: 21.02.2022 13:41 octa 3 1.6 Tdi 77kw je CLHA
ano, MÁŠ pravdu, prehliadol som O3 a rok, POMÝLIL som sa, priznavam sa verejne, denne mam pred sebou vsetky 77kW len CAYC, cize ja ked vidim 1.6TDi 77kW, ja hned vidim CAYC, mne sa o nich uz aj sniva :40bd:

dodám že si mohol reagovať aj inou formou, ale asi to nedokážeš, nemôzem to od teba samozrejme vyzadovat ale ak si ma pochopil, mozes premazat svoj prispevok a prispiet ku krajsim vztahom na fore a k zvyseniu jeho urovne, ak si potreboval nutne rypnut a inak nevies, tak skus nabuduce aspon tak humorne, nejakeho smejka, nech je sranda. Fuly napriklad ide svojim stylom a aj ked zadre tak to ma styl, humor, je aspon sranda. Skus ak mozes inak. Dik
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
adko1998s
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22.06.2019 09:04
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia III - štartovanie

Príspevok od používateľa adko1998s »

Takže po výmene baterky auto štartovalo v poriadku cca 3 dni.. mysleli sme si že teda baterka.. ale dnes sa problém objavil zas

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 89 neregistrovaných