aky motor - benzin, nafta, lpg ?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

aky motor - benzin, nafta, lpg ?

Príspevok od používateľa pby »

Zdravim, casom bude treba nove auto a rozhodujem sa do akeho motora ist. Rocne spravim tych 9-12 000km casto krat za den kratke tresi aj po 1 km a tak.. Zil so m v tom ze na take nieco je ideal benzin, no dosal som info ze novy motor je najlepsi prave nafotovy - vraj - znasa lepsie studene starty (zerie na studeny cca ronako ako na teply) nekarbonuje tak, neorosuje sa tak z vnutra atd atd.. Vsetko OK len co potom to turbo ktore kazdy kto ma dizla nonstop riesi ? A dalsie kreviny DPF, casto krat cerpadlo, catokrat vstreky (same "lacne veci") A este ze dizlaky sa zacnu kazit tak po 200tisic kdezto u benzinoch to pride skor okolo 100t (co by aj sedelo s benzinom z vlastnej skusenosti 2 auta). No a do tretice toho ma laka motor TCe100lpg co maju dacie vraj je to spolahlivy motor robeny vo vyrobe na lpg a vestko je v jeho mechanike tomu prisposobene a nie su tam take neduhy ako u dorabanych LPG (maju tam nejako dobre robene vstrekovanie prispoovne prave k lpg vestko maze ako ma atd) Tak teraz neviem, poradite ? :d :D
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: aky motor - benzin, nafta, lpg ?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Minule tu jeden zasa dostal info, že nie je dobré miešať 100 oktánový benzín z dvoch rôznych čerpačiek. Pýtal sa či nie je lepšie ten z prvej vyjazdiť až po výpary a až potom natankovať na inej pumpe, skrátka aby sa zmiešalo len minimálne množstvo slovnafťáckeho benzínu E5 s benzínom E5 z OMV

Poslal som ho do lekárne aby si kúpil nejaké antidepresíva a pravidelne užíval...

Napísal si sám sebe rôzne konšpirácie, teorie ("dostal si info" , "vraj je spolahlivý") aby si si
nejako obhájil vybranú hlúposť oturbený jednoliter s LPG...
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: aky motor - benzin, nafta, lpg ?

Príspevok od používateľa christiane »

pby napísal: 05.01.2022 14:08 dosal som info ze novy motor je najlepsi prave nafotovy - vraj - znasa lepsie studene starty (zerie na studeny cca ronako ako na teply) nekarbonuje tak, neorosuje sa tak z vnutra atd
Ano,najpodstatnejsie u dyzlaku je ze sa z vnutra co aj tak nikto nevidi "neorosuje" :::
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: aky motor - benzin, nafta, lpg ?

Príspevok od používateľa achada »

Lebo vizualna stranka je ten najvacsi problem. :::
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: aky motor - benzin, nafta, lpg ?

Príspevok od používateľa pby »

ivko1 napísal: 05.01.2022 14:17 Minule tu jeden zasa dostal info, že nie je dobré miešať 100 oktánový benzín z dvoch rôznych čerpačiek. Pýtal sa či nie je lepšie ten z prvej vyjazdiť až po výpary a až potom natankovať na inej pumpe, skrátka aby sa zmiešalo len minimálne množstvo slovnafťáckeho benzínu E5 s benzínom E5 z OMV

Poslal som ho do lekárne aby si kúpil nejaké antidepresíva a pravidelne užíval...

Napísal si sám sebe rôzne konšpirácie, teorie ("dostal si info" , "vraj je spolahlivý") aby si si
nejako obhájil vybranú hlúposť oturbený jednoliter s LPG...
neviem ci by som v tvojom pripade pouzival slovo "konspiracie" nakolko vyznam slova je niekde uplne inde.. ja som rozpisal nejake postrehy od ludi co moznes oznacit ako dohady, blbosti polopravdy ked uz tak.. No ale klasika.. vela reci, odpoved ziadna :pa:
Ked sa este vratim k tomu motoru s LPG to "vraj" pisem preto ze som cital ze to tak je, ALE kedze som to sam nepreveril pouzivam slovo "vraj" lebo to nemam nijako potvrdene - to toto ti treba vysvetlovat ?? Pocuj ak nemas v plane napisat nieco zmysluplnejsie, konstruktivnejsie tak radsej nepis.. :pa:
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: aky motor - benzin, nafta, lpg ?

Príspevok od používateľa christiane »

pby napísal: 05.01.2022 14:08 Zdravim, casom bude treba nove auto a rozhodujem sa do akeho motora ist. Rocne spravim tych 9-12 000km casto krat za den kratke tresi aj po 1 km a tak..
Nechcem ta urazit ani niako sa ta dotknut ale tie blbosti co si popisal ,si si mohol usetrit robotu.Takto v skratke ako som vypichol uplne stacilo aby kazdy pochopil co potrebujes.Zvysok som nevedel porozumiet .
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: aky motor - benzin, nafta, lpg ?

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: aky motor - benzin, nafta, lpg ?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Asi tak, radšej ojazdenú 10 ročnú Aurisku 1.8i s hybridom, ako novú Daciu s oturbeným trojvalcovým "jednolitrom" ešte k tomu aj s LPG...
PS: ale bojím sa že ťa vyplašil hlavne ten objem 1.8i
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: aky motor - benzin, nafta, lpg ?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tu sa niečo opýtať je ako sa rovno spláchnuť,fakt ste poradili,jeden lepšie ako druhý.
Pán pokiaľ chce nech ,mi napíše ss,tu sa nechať ostrelovať bláznami sa mi zrovna nechce
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: aky motor - benzin, nafta, lpg ?

Príspevok od používateľa achada »

Hlavne si vypocuj viac nazorov, nie len tohto zaryteho zastancu TDI!
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: aky motor - benzin, nafta, lpg ?

Príspevok od používateľa oco13 »

casto krat za den kratke tresi aj po 1 km a tak.
Milan, na toto by nám naši starí rodičia dali velmi ale velmi "rezku" radu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: aky motor - benzin, nafta, lpg ?

Príspevok od používateľa martincichy »

Co ak potrebuje vozit baliky na postu? :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: aky motor - benzin, nafta, lpg ?

Príspevok od používateľa oco13 »

Martin - to určite nie podla jeho gramatiky by nezvládol napísať ani adresu.
A ak by naozaj rozvážal obedy dôchodcom po dedine - tak hybrid alebo čistú elektriku.
Teraz sa tu do mňa pár ludí obuje, prečo riešim aj iné ako to na čo sa pýtal. Ono veci treba vidieť v širších súvislostiach. Dnes je moderná technika a auto už vyžaduje väčšiu pozornosť zo strany užívatela - to prízvukujú všetci. Lenže z toho vyvstáva otázka - ako sa dokáže primerane starať o modernú techniku človek, čo nedokáže napísať gramaticky správne pár viet.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: aky motor - benzin, nafta, lpg ?

Príspevok od používateľa cicmanec »

Správne, len do nich, gramatika a pravopis je základ! :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: aky motor - benzin, nafta, lpg ?

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico - skúšal si niekedy učiť operátora na robotizovanom pracovisku, ak tento má problém s čítaním a písaním? Úroveň gramatiky určuje aj rozsah chápania písaného textu.
Teda v preklade - nehádžte sviniam perly.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 108 neregistrovaných