Ford Maverick - chýbajúce vin číslo

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Maverick - chýbajúce vin číslo

Príspevok od používateľa christiane »

A preco ja mam na karoserii Nissan nanitovany stitok z vyrazenymi cislami ????
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Maverick - chýbajúce vin číslo

Príspevok od používateľa ivko1 »

Akože nikde inde nemáš VIN okrem "prenosného" štítku?
Rok výroby máš aký?
Niečo ako Jawa Pionier 21?
Naposledy upravil/-a ivko1 v 05.01.2022 15:51, upravené celkom 1 krát.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Maverick - chýbajúce vin číslo

Príspevok od používateľa vsevetko »

zuzula2501 napísal: 05.01.2022 12:41 ok , takže sa to nedá ,to som si aj myslela , jasne že je to ťažké dokázať ale podla mňa to nie je úplne čisté . dik za odpovede a prajem vám pekný deň :)
Zaregistruj sa na stránke https://ko.sk/Home.aspx?Menu=id:HOznamy, tam sa dá vyhľadať fotka VIN čísla z kontroly originality pri dovoze auta.

Ak bude fotka, nie je problém prejsť cez STK.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Maverick - chýbajúce vin číslo

Príspevok od používateľa achada »

christiane napísal: 05.01.2022 15:41 A preco ja mam na karoserii Nissan nanitovany stitok z vyrazenymi cislami ????
Lebo si este nebol na poriadnej STK. :40bd: Samozrejme, ak ten stitok je jedine VIN, ktore na aute mas.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Maverick - chýbajúce vin číslo

Príspevok od používateľa christiane »

ivko1 napísal: 05.01.2022 15:49 Akože nikde inde nemáš VIN okrem "prenosného" štítku?
Rok výroby máš aký?
1997,na rame a to cislo zacal na stk kontrolovat podla predpisov pred 2 rokmi co som bol.Ale hladaj na Offe tak starom aute cislo na rame,a tak sa naslo :4012: na zelanie .
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Maverick - chýbajúce vin číslo

Príspevok od používateľa christiane »

achada napísal: 05.01.2022 15:52 Lebo si este nebol na poriadnej STK. :40bd:
Chodim presne podla predpisov na podobnu na akej bol tento Ford originalite lol
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Maverick - chýbajúce vin číslo

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na ten rám sa to VIN dá poriešiť 2x lahšie ako na kus plechu ktorý je súčasťou karoserie
uwa0949104610
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.01.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Maverick - chýbajúce vin číslo

Príspevok od používateľa uwa0949104610 »

dobrý deň
mala som hummer s nečitateľným vínom na kontrole originality vam pomôžu s papiermi podáte žiadosť na ministerstvo a oni rozhodnú o pridelení vinu mne dali to iste čo bolo za oknom firma v nitre mi ho laserom vypiekla na šasi dajú vam potvrdenie a s ním sup policajtom zápisu vam to do technicaku a ste vybavený
všetko dobre
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Maverick - chýbajúce vin číslo

Príspevok od používateľa ivko1 »

... odpoved jak od robota, akých je plný youtube na kanáloch o politike
A ešte k tomu registrácia zrovna dnes a samozrejme prvý príspevok
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Maverick - chýbajúce vin číslo

Príspevok od používateľa aristoteles »

achada napísal: 05.01.2022 12:45 Co nie je ciste, prepana? Jedine ak kupujuca, ta nie je cista, ze ide kupovat auto bez potrebnych vedomosti! O to viac ak je to pre nu vela penazi. Ak to vela penazi nie je tak to netreba riesit a auto zosrotovat.

Aj ked riesit sa da vsetko, len treba chciet. Napr. pohladat v starsich temach lebo sa to tu uz nie raz riesilo.
Cicmanec, zase si tu? :d :D
Vstci ta tu mame radi a sme stastni, ze si tu. Ja by som ti aj pusu dal... Stipanou :pusa: :pusa: :pusa: :pusa:
Kurna, emotikon so sekerkou som tu nikde nenasiel :papa:
Naposledy upravil/-a aristoteles v 05.01.2022 21:35, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Maverick - chýbajúce vin číslo

Príspevok od používateľa cicmanec »

🪓 Svoje problémy s latentnou homosexualitou si rieš inde! :::
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Maverick - chýbajúce vin číslo

Príspevok od používateľa aristoteles »

Ked ty si taky krasny, mily a zabavny chlapcek a mne sa tak pacis :d :D
A pozor na tu sekerku, lebo si ublizis a bude tu druhy silvester :d :D
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Maverick - chýbajúce vin číslo

Príspevok od používateľa Dzibi »

Odporúčam pozrieť teraz nové video na YouTube od Boostmania. Tam chlapík vysvetľuje ako je to z VIN číslami. Len tak ho vyraziť bude asi problém...
michal-k
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 21.06.2015 15:08
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Maverick - chýbajúce vin číslo

Príspevok od používateľa michal-k »

zuzula2501 napísal: 04.01.2022 13:44 Dobrý deň páni, všetko dobré v novom roku. Potrebujem radu , moja kamarátka si minulý rok kúpila auto ford maverick ,všetko bolo ok až kým potrebovala spraviť stk . Pán ktorý to robí jej povedal že chýba vin č. na karoserií , je len pod oknom a to vraj neplatí . To aj skontrolovala keď kupoval a auto. Kedže auto je prihlásené od r. 2010 a malo stk tak ju nenapadlo že bude problém . Je To dovoz z Kanady. Aké má teraz možnosti , môže to ohlasiť polícií ako podvod. Majiteľ tvrdí že o ničom nevie. Vraj si to má dať vyraziť . Ako to mohlo prejsť ko a 4 x stk ? Auto stálo 2000e tak či sa vôbec oplatí sa s tým naťahovať . Už vie že je hlúpa že to s niekým naša pozrieť. Vopred ďakujem za rady . 👍
Poslal som ti súkromnú správu.
immi4
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.11.2006 21:01
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Maverick - chýbajúce vin číslo

Príspevok od používateľa immi4 »

Netreba hneď urážať kupujúcu, prípadne dávať rady, že dať auto do šrotu a podobne. Možno tam ten štítok ani nebol, čiže predtým ani problém pri kontrolách nebol. Pretože aj ja mám rovnaký problém. Japonec vyrobený pre USA, kde od výroby nie je úplné VIN, na ráme je len kód modelu a sériové číslo. Už od výroby je len štítok pod oknom a nalepený VIN štítok s čiarovým kódom na ráme dverí - sú tam všetky hmotnosti, kód prevodovky farba... Od roku 2000, keď bolo dovezené, bolo riadne prihlásené podľa vtedy platných predpisov, zapísaná výnimka v TP o neúplnom VIN a vozidlo x-krát bez problémov absolvovalo STK. Potom tu niekto vymyslel nejaké KO, ktoré moje vozidlo nikdy neabsolvovalo, ale aj ďalšie roky bola výnimka vždy akceptovaná. Asi pred 2-3 rokmi, keď zaviedli ten kamerový systém vyšiel aj nový metodický pokyn pre STK, podľa ktorého už neplatia žiadne výnimky a musí byť na ráme VIN, inak je vozidlo nespôsobilé. Písal som aj na ministerstvo, ale odpísali mi, že predpisy sú predpisy a musí tam byť, aj keď tam od výroby nebolo! Momentálne mám vozidlo po oprave dočasne odhlásené. Štát mi láskavo dovolí opäť môj majetok používať, ale predtým ma skasíruje. Najprv absolvujem STK, zaplatím si za papier nespôsobilé, potom zaplatím výrobcovi štítku za jeho vyhotovenie a slávnostné nasadenie a potom znova zacvakám na STK za opakovanú kontrolu. Bude to dokopy nejakých 400-500€, ale aspoň budem môcť vnúčatám rozprávať rozprávku ako sa v krajine zvanej Slovensko pojazdné auto bez štítku od výroby premenilo na nepojazdné a po namontovaní VIN štítku sa znova zmenilo na pojazdné.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0915126962 a 100 neregistrovaných