Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

coze vojna, ale tisic stran tejto plodnej temy bude ! A doriti este nikto na streche solarpanel nema.

Kecam, ja mam...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,Ale preco ? Ved som pocul tvrdenie, ze staci chciet a podpisat objednavku. Tak preco ELon nechce a nepodpise objednavku na suciastky aby mohol zmontovat tragač a predavat so ziskom za 25.000 ? Take lahke ho nenapadlo ?,,,

Kludne by si mohol naobjednavať Springi po 17 000, nacvakol by logo Tesla , a predaval by za 25 000. :40bd: Ekonomika dobrá, žiadny problém, len by si dosť pokazil renomé prestížnej značky. lol A to je asi dvovod prečo sa netlačí do extremne lacného EV.
qwertrq
Príspevky: 1696
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

Uz som z vasich panelcekov taky zblbnuty, ze som dnes rano cestou do obchodu kontroloval tiene na streche. Krasne slnecne rano a co ti nevidim. Asi tak 1,5 az 2 metre siroky zatieneny pas od spodu strechy po celej dlzke. Kotuha susedov dom tienil moju strechu. lol lol Tak ze skontrolujem ako sa to zmeni, ked bude slnko vyzsie. Nic som nezistil, lebo kym som sa vratil tak sa stihlo zatiahnut. :-\
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://www.autoforum.cz/predstaveni/ge ... -manualem/

12 valec, "LIMITOVANY" na 11.100 otacok (ano, tie cifry su spravne), bez turba.

Stejně jako u modelu T.50 bude i v tomto případě produkce limitována sto kusy, z nichž polovina již má svého majitele. Zajímavé přitom je, že pouze dva lidé se dosud rozhodli pro pádla pod volantem, zbytek sáhnul po manuálním řazení

z 50tich kusov je 48 manualnych (DVAJA su kreteni, v poriadku). Idem tym styridsiatimosmym povedat o tom trhani telami a mykani pri preradovani... CLOVEK VYSYPE MILION A POL ZA AUTO A VYBERIE SI MYKAVETRHAVE... co clovek, ale skoro uplne vsetci ktore take auto kupuju.

Sa cudujem, preco si nekupili vsetci automat. A vlastne preco si nekupili Daciu Spring kedze ma lepsie jazdne vlastnosti lebo... netrha nemyka... ze ?


Na pána, uplne na pána tento Gordon. Autor McLarenu P1 keby niekto nevedel. Autor formulky ktora sa postavila do 16tich zavodov a z nich 15 zavodov vyhrala. V linkovanom clanku sa to nepise, ale ja viem, ze v tych istych 16tich zavodoch nielen vyhrala, ale ZAROVEN v 10 z nich mala okrem vitazstva aj druhe miesto a v jednom bola diskvalifikovana kvoli chybe jazdca pocas pretekov.

Zhrnme si to : 16 zavodov dohromady, z nich 15x vitazstvo, 11x druhe miesto.

Treba nejaky iny exemplarny priklad technologickej dokonalosti pana, ktory bol hlavnym konstrukterom ? A ten pan chce v buducnosti vyrabat MANUALNE prevodovky. A zakaznici to takmer bezvyhradne žerú žerú a žerú za strasidelne, strasidelne cenovky.

Trha myka neni to Dacia, nema najlepsie jazdne vlastnosti ? Holt kto umí... ten umí.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

A zakaznici to takmer bezvyhradne žerú žerú a žerú za strasidelne, strasidelne cenovky.
A čo myslíš Turbo - je toto riešenie pre masy? pre budúcnosť planéty? Tí čo majú na tie strašidelné cenovky - aké pocity asi vyvolávajú v tých, čo musia deťom kupovať suché rožky.
Treba pokračovať?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa achada »

Tak zasa - zakaznici mu to zeru. Patdesiati. To by nadvodrazka mohol rovnaky argument pouzit pri tej smiesnej parodii od Dacie, ze jej to zakaznici zeru ovela viac.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, 100% zakaznikov Dacie spring s radostou voli najlepsie jazdne vlastnosti na kolieskach z furika a nemykavu automaticku neprevodovku. Viem.

V tomto pripade nejde o pocet - ide o to ze najbohatsi zakaznici S NAJVYSSIMI NAROKMI NA JAZDNE VYKONY, PREJAV A ZAZITOK ZURIVO VYHLADAVAJU manualne prevodovky.

Ozaj, žena sa ofučala... som zahlasil ze ziadnu custom prerabku na manual nebudeme robit na Vojadzeri a ze vyhrievane sedacky/volant do stareho neprehodim. Tak mam aspon pokoj, mozem vecer citat - neotravuje ma :) uz som precital tri knihy o Cernobyle, asi tak 1200 stran.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 29.01.2022 18:41, upravené celkom 1 krát.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa achada »

No ved ide o sportove auto, tam sa to tak nejak ocakava. Clovek soferujuci rodinne auto v mestskych zapchach ci po ceste na chalupu nema potrebu radit rucne, skor naopak - kto vyskusal, uz manual nechce. Samozrejme neratam vynimky vo vasej rodine.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

qwertrq napísal: 29.01.2022 16:12 Uz som z vasich panelcekov taky zblbnuty, ze som dnes rano cestou do obchodu kontroloval tiene na streche. Krasne slnecne rano a co ti nevidim. Asi tak 1,5 az 2 metre siroky zatieneny pas od spodu strechy po celej dlzke. Kotuha susedov dom tienil moju strechu. lol lol Tak ze skontrolujem ako sa to zmeni, ked bude slnko vyzsie. Nic som nezistil, lebo kym som sa vratil tak sa stihlo zatiahnut. :-\
Ak sa ti pohybuje po streche tieň, stringuj po dvojiciach , a použi sietový menič v rozsahu 45v-90v . Znizený výkon bude len na zatienenej dvojici. FVe ako celok bude fungovať dobre.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

:) na tu manualnu rodinu

:( problem s tym stringovanim, treba menic s viacerymi mppt, alebo viacero menicov, a furt je to nahovno - pri meter a pol sirokom zatieneni vygeneruje CELY STRING ktory je takto ciastocne zatieneny dost velky prd. Sedem-osem metrov siroky string s metrovym tienom ti so stochastickym kludom vyprdne len 15% celkovej kapacity, napriek tomu ze mas 80% nezatienenej plochy. To seriove spajanie clankov vnutri je katastrofa, ale proste musi sa to robit na velku voltaz lebo velke prudy radovo v stovkach amperov proste nie sme schopni efektivne a lacno prenasat.




Britiš Petrolejum tvrdi ze predaj elektronov bude zachvilu viac ziskovy nez predaj žbrndy :
https://insideevs.com/news/563809/ev-ch ... ts-vs-gas/
to je firma ktora "asi" volaco vie o tomto businesse. Som zvedavy za kolko budeme jazdit ked vypadnu spotrebne dane zo žbrndy.



Ford e-tranzit : https://insideevs.com/news/563791/ford- ... uction-us/



Tesla energeticka divizia poklesla v poslednom stvrtoku oproti minulemu roku, ale samozrejme sa ocakava obrovsky boom a rast : https://insideevs.com/news/563428/tesla ... ge-2021q4/


Tesla tvrdi ze sa vsetky baterkove uloziska presunu na LiFePo technologiu : https://insideevs.com/news/563506/tesla ... batteries/
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,Tí čo majú na tie strašidelné cenovky - aké pocity asi vyvolávajú v tých, čo musia deťom kupovať suché rožky.
Treba pokračovať?,,,

Kto musí takto žiť ??? V nasej dedine nieje nikto, a v okolitych som tiež o nikom nepočul.
Volných pracovných miest je asi 100 000, typujem.
Rodicovský prispevok je tusim 430 eur,
Suché rozky by museli moje deťi jedt iba ak by som ja otrčil kopitá a moja že by od žialu prechlastala celý rodičovský prispevok.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

Oficialna štatistika vraví že na SVK je 600t našich spoluobčanov pod hranicou chudoby. A keď neveríš pusti si Rozborilove Modré z neba. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,problem s tym stringovanim, treba menic s viacerymi mppt, alebo viacero menicov, a furt je to nahovno,,,

Veru nie, vsetky dvojice budú navzajom paralelne na jeden Mppt vstup. Modrák 2kw 45-90v má vstup do 35A. Kabel 6mm2 solar, znesie DC32A.

https://shop.gwl.eu/Solar-PV-Systems/Gr ... 5-90V.html

Nižsie v linku je ilustračná schema zapojenia

Tento menič sa už používa asi 10r. A stale sa montuje pre svoju flexibilitu .
Ja som ich už zapojil asi 15. lol
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

oco13 napísal: 29.01.2022 20:18 Oficialna štatistika vraví že na SVK je 600t našich spoluobčanov pod hranicou chudoby. A keď neveríš pusti si Rozborilove Modré z neba. :300f:
A čo znamená ,, pod hranicou chudoby,, nemajú kazdý deň na obed maso ?? Alebo musia jazdiť feliciami ???

Na svete je 1 500 000 000 ludí čo nemajú pristup k pitnej vode, tisice zomierajú kazdý deň od hladu.
Kazdý z nich by si to kedykolvek vymenil s hocikým s tých co sú u nás pod hranicou chudoby.
Kazdý z nás sa tu má ako ,, prasa v žite,, nepracuje tu len ten kto pracovať nechce.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], corocafe, Google [Bot], jonyblaze3600 a 99 neregistrovaných