Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v Salzburgu skrachovala najznamensia cokoladovna... chodili sme tutok cez ciaru do Austrie kupovat, 124 rokov existovali. Päť generacii rodinneho podniku.

Co ich zabilo ? Kovid a VYSOKE CENY ENERGII. Blbeckovia nemali solarpanely na streche. Priamo majitel firmy povedal ze vysoke ceny energii.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

achada napísal: 01.12.2021 19:20 Zoe a Spring 20% do luftu?!

https://www.autoforum.cz/predstaveni/te ... a-prirodu/

Obrázok
Toto vieme jednoducho otestovať , zajtra rano v praci zapojím nabijačku cez nezavislé meranie spotreby a po nabití porovnám KWh ktoré pribudli do baterie a KWh ktoré pretiekli elektromerom .
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,Co ich zabilo ? Kovid a VYSOKE CENY ENERGII. Blbeckovia nemali solarpanely na streche. Priamo majitel firmy povedal ze,,,

A čo je to dnes nejaký problém ??? Firma by im to spravila na klúč a podla želania.
Jedna s mála konkurenčných vyhod je prave vlastná energia. Presne preto rozširujeme FVe.
Naposledy upravil/-a nagy@vodrazka.sk v 01.12.2021 22:07, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

nagy@vodrazka.sk napísal: 01.12.2021 22:03 A čo je to dnes nejaký problém ??? Firma by im to spravila na klúč a podla želania.
Vidíš a oni napriek tomu radšej položili firmu čo fungovala 120 rokov - kde asi bude pes zakopaný? boli celkom sprostí? ako to že potom fungovali 120 rokov. Žeby neverili solarnej technologii? alebo žeby v Salzburgu bolo 80% roka zamračené dážď sneh? Ktovie. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Kazdý má hlavu na krku, kazdý musí niesť zotpovednosť za svoje rozhodnutia. :3906:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

Toto určite nebolo rozhodnutie jedného človeka. :zg282:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ty proste vsetko vyriesis solarnymi panelmi. Dnes si kupis, navratnost mas 8-10 rokov, v Rakusku ked to montuju sudruhovia za rakuske ceny urcite, takze... co si zachranil ? Nezabudni ze dnes je to trosicku drahsie ako ked si ty montoval Vodrazkovi na halu.

navyse, firma ktora je v neprilis dobrej financnej situacii tak asi nema prachy na to aby robila investicie ktore sa MOZNO vratia za 10 rokov ktore MOZNO PREZIJE.

https://euractiv.sk/section/dekarboniza ... kurovanie/
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Nikto im nebránil zacať investovať do energetickej optimalizecie pred dvoma či troma rokmi. A nemuseli si volať Rakusku firmu aj Slovenská by to dokazala namontovať. :3906:
Vsetko je to o spravnych rozhodnutiach. Ak by dnes mali naklady na energie vyrazne nižsie možno by nemuseli položiť firmu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

Nagy vizionár - spasitel sveta. :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Stavím sa že budúci rok krachnú pre ceny energí dalšie firmičky
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa xentry »

Nevymyslel si nahodou aj sucasnu 500 eurovu dotaciu pre dochodcov? Tiez tym chcu vyriesit aj najohrozenejsie sektory podnikania. Sa zaockuje daju mu 500 a potom ich minie v restike a fitness a wellness a pojde na vylet do tatier aby ich zachranil. Velmi mu toto treba, kupi si v restike cez okienko dom perignon za 300 a bude ho chlastat na ulici.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.

>> A nemuseli si volať Rakusku firmu aj Slovenská by to dokazala namontovať.

samozrejme ze dokazala - kazda slovenska firma ma pravo podnikat v Rakusku, VOBEC TO NIE JE NELEGALNE.

Takze slovenske firmy budu v Rakusku stavat domy, slovenski energetici budu predavat energiu, slovenske pocitacove firmy budu robit servery a datacentra, slovenski kurenari budu montovat kurenie, slovenske plynarne budu predavat plyn, slovenski automechanici budu opravovat auta... a slovenski solárnici budu predavat solarne panely a montovat ich.

Peniaze co zarobia zhrabnu, a na Slovensku si ich budu uzivat a uzivat.

A rakušáci budu len tak, nezamestnani, sediet a kukat.




>> Stavím sa že budúci rok krachnú pre ceny energí dalšie firmičky

ano, to urcite ano, ale nie kvoli tomu ze nemaju na streche solarpanel. Chod povedat do hlinikarni ze halo preco nemate solarpanel aj na plote.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Dobre že ju spomínaš, nedávno im nejaký politik vytkol že neinvestovali do efektivnejšej technológie ale iba brali zisky. A to nehovorím o tom že na našu halu sa dnes vojde cez 0,5MWh.
Kukni si tie haly a prilahlé pozemky v Žiari , tam sa musí vojsť 50x viac a to som len typol , možno som to ešte hlboko podcenil.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa cicmanec »

Máš vôbec predstavu ktorá z hál, ktoré vidíš z cesty, patrí Slovalcu a ktorá ďalším 50 firmám, ktoré sa v tom priemyselnom parku nachádzajú? A komu patria pozemky v ňom? Zjavne nie. Tak ako o milióne iných vecí. Čo ti ale nebráni sa k nim vyjadrovať. :::
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: vexator a 83 neregistrovaných