Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ja som si preto kupil kombi aby mi vosiel jeden do kufra :)

A tesla co znova potrebuje nieco spravit s cenou akcii, ze zrazu ma tolko objednavok, ze super firma? :)
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Hotove odovzdane , dojazd 400Km , s nabijanim neni problem.

https://www.bauforum24.biz/uploads/mont ... 78ac71.jpg
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Inak objednavky maju na roky dopredu. Ci chcete alebo nie na cestach ich bude viac a viac.
https://www.bauforum24.biz/uploads/mont ... 10ecd4.jpg
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Sranda toto som este nevidel ,400 je fajn ale 1000 by bolo lepšie. :3906:
Dá sa to nabiť s verejného DC stojana ? Šofér zaparkuje čo najbližšie a natiahne neaký predlzovák ?

Kolko to stojí ? Teda penazí ,viem ze na nabijacke asi dlho. :3906:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na cestach ich je viac a viac, TO JE UPLNE V PORIADKU, ale nie nasilu. Nie bezhlavo ako to ide teraz. Nie sracky. Nech aj vodik ma sancu.


Ten elektricky tank pardon kamion (lebo ved ked to ma koliecka tak je to tank) si odfotil u vas na parkovisku ? Aj Nikola robi elektricke kamiony, som to linkoval volakde kusok dozadu. Nebudu mat taky dojazd ako sucasne naftaky ktore dokazu zajst az 2800km daleko pri 40 litrovej spotrebe na 100km ale ved dobre. Budu behat medzi Bratislavou a Zilinou tak ako tie elektricke plťky z Ikey.

Uvidime ci sa podari spravit tahac s baterkami na 500-600km pri velkej hmotnosti, maximum je tusim 39 ton. Pretoze vodic tolko prejde, moj sused jazdil 31.000km mesacne, kamarati v Amerike legalne jazdia 4.000 mil tyzdenne a uplne legalne. Tolko elektricka sranda NEDA ANI NAHODOU, tympadom je mozne ze ZAROBI DALEKO MENEJ PENAZI NEZ NAFTAK ktory proste otočí dve rundy namiesto jednej.

Moj odhad :

- Tesla S a podobne 2.5 tonove auticka zeru okolo 18kWh/100km
- kamion prazdny s navesom je okolo 12-17 ton podla velkosti, aerodynamika chodiacej skrine. Rovnaka efektivita elektromotorov cize ~93%, proste MUSI MAT viac nez pomer tych dvoch cisel co sa tyka spotreby, takze VELKY prazdny kamion 17/2.5 = 6.8 nasobok keby mal rovnaku aerodynamiku, davam tomu tazky odhad 10x spotreba oproti osobnemu auticku. Teda 180 az 200 kWh/100km. Nie tie nase prďáky co potiahnu 11 ton, ale PORIADNY kamion. Peterbilt 379, Kenworth W900, ekvivalent niecoho takehoto, nie tie nase Renoltiky Premium...

Pribit tomu dalsich 20 ton nakladu a spotreba musi letiet uzasne hore. Takze moj hruby odhad je ze nalozene kamiony budu zrat takmer 300kWh/100km. To by potom v realite mali dojazd SOTVA 300km s nesmierne velkymi bateriami ktore dalej zvysuju hmotnost. Psychopat Elonik vyprava ze PLNE NALOZENY Semi bude POD 2kWh/míľa cize 1.609km cize 200kWh/100 mil cize 200kWh/161km. Cize menej nez 124kWh/100km.

Myslim ze jeho inzinieri sa trosicku spotili ked Vodca zahlasil hentu kekecinu... "Trosicku" :)

Sedim v prvom rade, pukance, cakam. Podla povodnych vykrikov uz mal Semi dva roky predavat, takze klasika. Sudruhh stanovil nerealne veci, inzinieri to nedokazali spravit, ved Twitter znesie vsetko.


Apropo baterie : jedna malinka drobnost. Cim viacej baterii pribijes na kamion (700kWh, 1000kWh, 1200kWh), tym MENEJ nakladu mozes prepravit. Pretoze baterky zvysuju hmotnost, ze, ktoru musis ubrat jedine na naklade... ano, pokial ides na polovicu hmotnosti tak to netrapi, ale existuje sialene vela nakladov kde sa ide uplne na hranu. Uplne.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
qwertrq
Príspevky: 1696
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertrq »

nasiel som nieco o tom elektrickom zazraku.

https://www.futuricum.com/en/electric-c ... -vehicles/
tu je nieco priamo priamo o tahaci
https://futuricum.b-cdn.net/wp-content/ ... en_web.pdf

Len nejako nerozumiem tej matematike. Slabsia verzia ma mat 340 kWh bateriu, z toho vyuzitelnych ma byt 289 kWh. Ta bateria ma vazit 4.5 tony. Odhadovany dojazd podla nich ma byt 400 km. No len pri tom odhadovanom dojazde maju hviezdicku a pod tou hviezdickou maju napisane, ze priemerna spotreba je 160 kWh/100.
Takze nechapem, ako auto s bateriu 289 kWh pri priemernej spotrebe 160 kWh/100 dokaze prejst 400 km.

Inac prezentacia zaujimava - na baterie maju domiesavac, smetiarske auto, 7.5 tonku.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Komunalna preprava- Smetiari. Tam maju spalovacie motory spotrebu 100 na 100. Ten 4 napravovy je na zvoz reciklovaneho skla v meste.
Hydraulicka ruka sluzi na vyberanie a vyprazdnovanie podzemnych nadob - smetiakov. Vsetky tieto vozidla su pre mestku premavku.
Naposledy upravil/-a pn437ab v 02.06.2021 21:41, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17844
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ešte skús nastreliť kolko miestni platia za zber separovaného odpadu :40bd: Ktorý u nás stále berú "satarmo" :4012:
Z toho rozdielu by to mohli zbierať aj rolsroycom.
Edit: moja info je že dcera platí v dedinke kantonu Grubinden 8 frankov za jedno žlté vreco na plasty, ja ich v dedinke kantonu NZ vyprodukujem 16 za mesiac a berú ich satarmo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Len nejako nerozumiem tej matematike. Slabsia verzia ma mat 340 kWh bateriu, z toho vyuzitelnych ma byt 289 kWh.
>> Takze nechapem, ako auto s bateriu 289 kWh pri priemernej spotrebe 160 kWh/100 dokaze prejst 400 km.

... nejake detaily predsa nemozu zanieteneho vizionara rozhodit :) Inak by ma zaujimalo preco ani v tahaci nemaju prevodovky, pisu "jednostupnova". Ten motor sa musi predsa "krutit" jak sibnuty pri normalnej cestovnej rychlosti, asi nebolo lacnejsie hodit tam dve koliecka... alebo je mozne ze mechanicka dvojstupnova prevodovka by priniesla vacsie straty nez rychlosakrutiaci elektromotor ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mercedes e-dodavka... https://www.youtube.com/watch?v=7na_gH-2Gv0
34:00 tato pyčovina co nedojde ani 100km daleko A TO JE PROSIM VELKA BATERKA, MAJU AJ MENSIU, stoji len 2.000.000 Kc, cize 76.000 eur.

No podte to povedat nasim firemnym Tranzitom... SPALOVACIM samozrejme. Za tu cenu sme kupili vsetky co mame a este nam zostane desat rokov tankovania paliva.

Zase raz velky fail, uplne najvacsi, totalny. O hovne masinka. Nepouzitelna v realnom zivote. UberMegaTurboPredrazena. A to nie je Maxi verzia. Tfuj.


Teraz ked to linkujem, su tam tri komentare, z toho dva citujem :

Jiri Karasek 1 hour ago
Škoda, že mercedes je tak vývojově pozadu. Vůbec nepochopili, co musí zákazníkům nabídnout. Zůstali ve své 20let staré ulitě a z této historie prodávají elektrická auta. Jakožto podnikatel, pokukuji po autě do firmy a zatím jsou všechny mimo realitu. Elektrické auto, které již pro osobní užití vlastním, musí splňovat jisté minimální standardy, u kterých je mercedes se svými produkty úplně mimo. Bohužel.

Například:
DC v základu nepoužitelná
AC má mít alespoň 22kW
Poté je pochopitelný malý dojezd, kdy zaměstnanci můžete naplánovat 4h rozvážku a 30min pauzu na nabíječce, aby mohl další 4h pracovat. Nikdo ekonomický smýšlející do toho jinak nepůjde a to může být sebe více ekologicky smýšlející sebevrah.

A ja dodavam : aku 4-hodinovu rozvazku doriti ?! 100km za 4 hodiny ?!


Jaromír Eisman
1 hour ago
Auto za 1,5 mil , co ujede 100km . To je asi blbost ne .



velakrat som to spominal - ked ti zamestnanci nerobia ale cakaju dokial sa ukaze 80% na nabijacke SPROSTEHO AUTA, tak si v prdeli s celou "vyhodnostou". Ked ti elektrokravina jazdi za 40kWh/100km [!!!!!] a ked nabijas na verejnej nabijacke za 0.25 e/kWh, tak jazdis prakticky rovnako draho ako na diesli ktory ta VOBEC neobmedzuje.

Dojazdene. Takuto vec fakt NEMOZE akceptovat ani ten najzadubenejsi ekologicky samovrah. Neda sa to. Nejde to.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Vo firme lisujeme telá kompresorov pre susednú firmu, cca 1km daleko.
teraz tu auto stojí každý deň kým sa nenaplní a následne prejde 1km a zase stojí na vykládke, toto robí vela krát za deň, ak by to auto bolo na elektrinu tak 200km dojazd by mu stačil na týždeň.

Podlahy do Matadoru to isté , Auto sa naloží a prejde 25km do Matadoru a čaká na vykládku. Tie autá viac stoja ako jazdia , len škoda že im pri tom čakaní vrčí diesel. lol
qwertrq
Príspevky: 1696
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

nagy@vodrazka.sk napísal: teraz tu auto stojí každý deň kým sa nenaplní a následne prejde 1km a zase stojí na vykládke, toto robí vela krát za deň, ak by to auto bolo na elektrinu tak 200km dojazd by mu stačil na týždeň.

Podlahy do Matadoru to isté , Auto sa naloží a prejde 25km do Matadoru a čaká na vykládku. Tie autá viac stoja ako jazdia , len škoda že im pri tom čakaní vrčí diesel. lol
No a vo firme, kde som robil tak na otocku sa jazdila s dodavkou trasa 900 km. Potom sa to rozhodilo na 2 auta, stylom prazdne pride a nechaju ho na nakladnu a plne sa hned berie, takze na jeden zatah sa robilo uz len 450 km. No len taka drobnost, za tu dodavku sa pripajal vlek a suprava presiahla 4.2 tony. Takze ten tvoj dojazd 200 km si mohli strcit vies kde. Polovica aut vo firme mala denny najazd tak okolo 300 - 400 km a druha polovica minimalne tak 200 km. Takze 5 rocna dodavka s najazdom 400 000 km bol normalny stav takze auticko s dojazdom 200 km za predpokladu, ze to auto bude prazdne a nemam pustene kurenie alebo klimu je na 2 veci.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

https://www.autobazar.eu/nissan-leaf-ac ... preference

Dalśí bonus , po 30 000km a 4roch rokoch stratil viac ako 28% s kapacity baterie.
Neodporúčam, auto má buď stočené km (jednoducho cez appku LeafHacker) alebo sa s ním zaobchádzalo velmy zle. lol

Tu je na porovnanie s podobnou stratou kapacity, s rozdielom že tento prešiel 3x viac km a je 2x starší s najhoršou baterkou (30kwh)
https://www.autobazar.eu/nissan-leaf-30 ... 87823.html
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných