Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... prave je na ceste z Litvy, Ulanbataru, Burundi, Tadžikistanu ci kerej strany sveta... nabijacka pripadne aj ujo :)

Vies toto je ta sranda, v Ceskoslovensku nikoho kto by mal poondenu nabijacku na NAJROZSIRENEJSIE ALEBO DRUHE NAJROZSIRENEJSIE EV na svete. Teraz neviem ci uz ma Tesla viac predanych kusov alebo nie, proste Leaf je bud na prvom alebo na druhom mieste. V Rakusku ? Nikoho ? 80 milionove Nemecko nikoho ? Sa mi nezda... Polsko nic. Nevyslo.

Tak sa mi rozsvietila kontrolka, ze Las Vegas je uplny šuviks.

A teraz si predstav, ze chces zohnat nabijacku alebo nieco podobne na desiate najpredavanejsie EV. Cojaviem... bez sance ?

Smer autoTEROrizak ktory nema potuchu odkial fuka vietor ako sme zistili v Nissane ? Ktory ma AZ JEDNO CERTIFIKOVANE pracovisko na celom Slovensku kde mozu [alebo vedia] vymenit baterky ?

Kolko asi tak moze stat nabijacka na Ojdi e-trón v autorizaku ? Osem litrov ? Desat ? Dokazes ju vymenit na dvore pred branou ? Netreba kodovat dvesto veci ? Netreba byt NAHODOU pri kodovani spojeny na servery automobilky, ako to uz MNOHOKRAT jasne hovoril ujo Xentry a ujo Hlavaty pri obycajnych spalovakoch, X rokov starych ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

najma to je len jedna z x picoviek s kablom, ktorych porucha zhati komplet radost z jazdy :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Nova stoji cca 1200,uz to tu pisal

“Šetřit se musí, ať to stojí, co to stojí”
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

lenze to je na 24kWh leafik - moze mi prosim niekto povedat kolko stoji podobna sučiastočka na Teslu S/Y, e-tron, porše turbo, alebo aspon ludovy hjundaj Kona ?

1200 evra je normalna pohodova cena ; na spalovak existuje kvantum veci v takej cenovke. To je pohoda.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Konu nepoznám a nič mi to nehovorí - všetky ostatné vozy čo si vymenoval NIE SÚ určené pre zákazníkov v socialnej a psychickej skupine Slovensko.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Sestra Kii venga
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Mohol som si ju kúpiť v Trnave v autorizáku, ešte sa mi nevyjadrili ale typujem 2500 aj s robotou,

Dalej sú dostupné na ebay od 1200 do 1500 eur plus neaká doprava.

dalej som našiel použité 2 na Ukraine , asi 5 v Ruskej federácii, Dalej v Británii je 1 kus. dalej je ich relatívne dosť v Japonsku, a vela ich je v USA.

V Litve sú ešte 3 . Litvu som si vybral lebo rovnako ako Allegro poskytujú 15 dní na vrátenie tovaru, a platí sa v Eurách.

Tuknite si do Googla číslo ,,296A0,, možete si vyskúšať kolko ich nájdeťe.

Nemožem chlapcom s Polska zazlievať že my poslali vadný kus lebo sa to nedá odtestovať inak ako priamo v Leafe, čiže predajca použitých dielov nemá ako zistiť či je diel plne funkčný, može len dvoverovať povodnému vlastníkovi Leafa že pred búračkou fungovala.

Všetko zlé je na niečo dobré, takto bez nabíjačky som si aspom odskúšal ako sa žije s verejným nabíjaním , a dnes by som sa nebál s Leafom otočiť aj Bratislavu keby bolo treba lebo už viem ako si naplánovať trasu.
Dalej vďaka hladaniu nabíjačky som našiel stránky kde sú aj ostatné súčiastky , čiže ak budem časom potrebovať Menič, motor či baterku už viem kde hladať a mám prehlad o cenách.

Aj tu je podobný príbeh
https://roulezelectrique.com/un-chargeu ... eaf-saute/

Mimo temu.
https://www.teslamagazin.sk/zakaz-preda ... ny-zoznam/
Naposledy upravil/-a nagy@vodrazka.sk v 04.01.2021 09:57, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

no otocit od vas bratislavu...otocit jak otocit, kazdy si pod tym predstavuje nieco ine :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prave v tom je cela sranda : NAPLANOVAT trasu zo Senca do Bubliny...
Des a hroza kamarade, des a hroza. Cierny kon v roku 1529 nemusel nic planovat : sadol si na neho v Galante a dosiel do Bratislavy.


Ani si nepredstavuj ze sa na ten JEDEN kus v Britanii vrhne 2.918 hladnych elektrovozičov z Europy. Lebo dovoz niecoho z Japonska, to su tyzdne az mesiace, vybavovanie na colnom urade, platenie depehacky co ti mozno zatial uslo, cize cenovka ktoru vidis na internete je daleko-predaleko od finalnej. Inak je samozrejme dost jasne preco nabijacka na Leaf je relativne k zohnaniu v Japonsku a preco vstrekovace alebo blatniky na Oktaviu sa lahsie hladaju v Cechach nez v San Francisku.

No, pokrok nezastavis. Za ziadnu cenu. Len ma sialene zarazilo aky KATASTROFALNY nedostatok veci na tie auta je.

Kedze sa predalo pol miliona Leafikov, cakal by som ze sa suciastky valaju v kazdej krajine - nielen semtam na celom kontinente.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Ono sa tie autá moc nekazia, čiže nikto ich len tak na súčiastky nevyradí, dajú sa používať veeela rokov, preto sú dostupné zveča len diely s búračiek alebo Lopky.
lol
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Konspiracia: alebo jednoducho auta co sa pokazia su skupovane elektrotrac servismi a do volneho obehu sa dostanu len problemove alebo neoverene veci :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Martin, diely z lopiek sa mi pacili :)

cela EV tragedia spociva v tom ze JE NUTNE nieco SIALENE PLANOVAT : ide sa z posratej Bubliny do posrateho ZM (NR?) nepredstavitelnych 98,4 km a povinna vybava na prezitie je

- kruzitko
- kartograf
- trigonometricke pravitko
- globus alebo aspon rodinný atlas sveta, tretie vydanie
- prípravný kurz pre autorizovaných geodetov a kartografov
- aspon desatrocne skusenosti v triangulacii a inžinierskej geodézii
- groma
- prutik na odhalovanie spodnej vody
- geometricky plan okresu odkial vychadzas
- geometricky plan okresu kam sa chces dostat
- súpis vlastníkov a prehľad vlastníctva pozemkov pozdlz celej trasy
- digitalny idealne laserovy dialkomer
- laserovu vodovahu
- endoskop
- uhlomer

- hrubu teplu deku pre kazdeho clena posadky KEBY TO NAHODOU NEVYSLO
- dorabku nezavisleho kurenia na naftu + 10 litrovu bandasku v kufri z rovnakeho dovodu
- tri solarne panely ktore rozvinieme v prilahlom jarku

- karton znackoveho vina pre sprijemnenie doby nabijania pripadne cakania na odtah

- tristo milionov percent stastia aby konkretna naplanovana nabijacka nebola pokazena, obsadena, zavrazdena...



ved to je poondenych 200km idempridem dofrasa. A jasne ze domov sa doplazim 32km/h rychlostou, zrazenymi ritnymi púlkami lebo 0.524% baterky a mozem dva dni nabijat pred branou... aby som dosiel aspon do vinice za dedinou alebo nedajboze do vedlajsej dediny do roboty...

aaaaaaaale doriti aj s takym "zivotom", to neni pre mna.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Nemožeš súdiť EV podla mojho staručkého modelu 1. Generácie ktorý som si kúpil na hranie a cestu do práce. :3020:

Predvčerom sme tu mali test dojazdou aktuálnych EV a večšina je na tom minimálne 2x lepsie ako ja.
A to musí stačiť viac ako 50% vodičom. Kolko km máš kolečko do práce ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nula km lebo 100.0% home office : za cely rok 2020 som bol styrikrat v robote, z toho dvakrat v nedelu nieco priniest a odniest.
Ale aspon priznaj ze trigonometricke pravitko bolo srandovne. Aj ten globus.


Spravna otazka neznie kolko km mam do roboty pretoze ludia jazdia aj inak nez len do roboty (a uz vobec nie je dolezite ze ako som na tom ja), spravna otazka znie kde, ako komfortne a ako dlho budeme nabijat.

Aaaaaano, uz spominam : krcmy, restauracie, kadernictva a predajne so zahradnickymi potrebami sa budu o nas ako zakaznikov ukrutne zurivo bit aby mi mohli dat nabijanie zadarmo. Pretoze kazde kadernictvo netuzi po nicom inom len stavat 25 boxov s nabijackami a riesit povolenia na rozkopanie chodnika a parkoviska s mestskou castou plus privod 22kV od elektrarni

:)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Tak si rozoberme kam chodia Slováci autom ???

1. Do práce ,školy ,obchodu to je 90% jázd na toto dojazd 150km na den každému bohate postačí.
Nabijať bude každý doma a v noci po 22:00. Vtedy je elektriky na rozdávanie. lol

2. Návštevy , lekár, výlety to je 10% jázd vtedy nazáleží na dĺžke verejného nabíjania lebo to bude 1-2x za mesiac , a do 80% to nabíja parádne , stačí postáť na 2 cigarety a pocmúranie najbližšieho krýčku a hneť je nabitých 100km. :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných