Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa fzubaty »

Mna zase zaujali velke zvysovanie mestskych dani.

Namiesto toho, aby zjednodusili byrokraciu a polovicu ludi prepustili ( aj tak oot robia) zaplatime to my. A to nehovorim o rozkradackach mestskeho majetku a pozemkov ako na beziacom pase.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

https://auto.bazos.sk/inzerat/156677147 ... 5-24kw.php

Ak by som potreboval možem toto zobrať na diely a prehodiť si baterku.
tatkotom
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa tatkotom »

https://www.trend.sk/spravy/nemecko-chy ... -cerpadiel

Koľko percent leketromobilov majú?
Kdesi som zachytil zbožné prianie únie o zefektívnení výroby a prenosu elektrickej energie - bolo tam ja, že výroba musí vzrásť o 60%

Haha...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no a ? Proste nainstalujeme viac obcasnych zdrojov. Z coho vzrastie vyroba v zime ? No predsa z este viac obcasnych zdrojov. A nezabudnut na to, ze kazdu posratu sekundu musis byt nachystany na ten absolutne najhorsi mozny scenar, proste to nesmie zhasnut v celej krajine, na celom kontinente.

Uz aby sme tu mali tie predlzovacky z Sahary, tam sa vraj zmesti velavela panelov. Ani nerozmyslajte ako ich tam dovezieme kedze tam nemaju asfaltove dialnice a vobec nerozmyslajte nad "cestovanim piesku".



Martin... urcite vies podla obrazku inzeratu ze tato havarovana baterka je v lepsom stave ako tvoja, ci ?




>> Mna zase zaujali velke zvysovanie mestskych dani.

no jasne. Kazdy z nas je absolutny rukojemnik - pretoze niekde byvat musis a proste budes platit viac. Mas taky byt, hentaky byt, taky dom hentaky dom, budes platit.

Bojim sa, ze zachvilu budu platit aj solarnici a električkári. Z niecoho ten socializmus ktorym sa kupuju volicske hlasy proste musime zaplatit...

Mna zaujalo zvysovanie vsetkeho.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Vaculík v Dodži : https://www.auto.cz/video-martin-vaculi ... upu-150760

vypocujte si to aj keby ste nahodou boli ekologicky uderení : z nejakeho divneho dovodu ta masinka proste opantá. Kazdeho normalneho chlapa.




a kludne si pripomenieme sest hviezdiciek z piatich : https://www.auto.cz/test-ram-1500-5-7-v ... cek-133863
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,Martin... urcite vies podla obrazku inzeratu ze tato havarovana baterka je v lepsom stave ako tvoja, ci ?
,,,
Nie ale v prípade vázneho záuzmu by som sa iśiel pozrieť , auto to ukazuje v celku presne, a aj OBD diagnostika je dobrý nástroj.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je jasne - len hovorim ze naistotu strelit ze baterka pojde do solaru na dalsich 15 rokov je odvazne. Kludne moze byt v stave "50km dojazdu".

RAMa si pozri. Vobec nezaskodi aj ked si "inak" nastaveny.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Má tam 48 modulov , ak by bol aj nejaký vadný sú rvozne napetové úrovne batérie na ktoré sa dá menič nastavit, a podla 1.inzerátu má zostatkovú kapacitu 16KWh čo je slušné očakávanie. lol
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

Turbo diky - RamTruck pozerávam častejšie a tak som si dnes k nemu vypočul aj Vaculíka. lol
LPG to je moje :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

Aha čo na mňa vyplula ksichtokniha
„V kapitalizme až príliš často človek vykorisťuje človeka." Chcelo by to niečo ľudskejšie voči človeku a prírode. Trhovo sociálnu spiritokraciu.
Obchodné desatoro návratu ku koreňom a k sebestačnosti
Chceš zmenu k lepšiemu? Skús obchodné desatoro návratu ku koreňom a k sebestačnosti.
1. Nepožičiavaj si peniaze od bánk & nepoužívaj platobné karty, len hotovosť!
2. Nauč sa získavať tovary výmenným obchodom / bartrom
3. Nakupuj lokálne – v miestnych obchodoch
4. Vyhni sa veľkým obchodným reťazcom
5. Vypestuj si doma toľko obživy, koľko môžeš a vieš
6. Kupuj aj používané veci, namiesto nových
7. Začni obchodovať, vyrábaj a predávaj na lokálnom trhu
8. Recykluj staré veci
9. Vyhýbaj sa obchodom s rýchlym občerstvením
10. Zapoj všetkých vo svojom okolí a susedstve
Trhovo-socialna spiritokracia - to si musím zapísať :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa fzubaty »

Zapis. Aj tak hovno z toho robis.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7158
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Mne sa čiastočná sebestačnosť pozdáva.
Je to ekonomicky výhodné. To čo si dopestujem alebo vyrobím sám ma stojí výrazne menej penazí.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

Zubkova víla 1 3 5 6 9
Ale nie je to pre zmenu k lepšiemu, je to preto že som hnilý a lakomý.
Kúpil som si merák, čo preratava spotrebu elektriny rovno na eurá a teraz v jednom kuse vypínam čo je do tej zásuvky zapnuté. Keby niekto vymyslel merak čo by mi rátal čas zabitý na sieti a nasobil ho mojou priemerkou to by ste ma tu už nevideli. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa fzubaty »

Super.

Vyhybas sa rychlemu obcerstveniu. To je genialne. Ved to je uplne nieco ine ako taka restauracia. Ale ani tam asi nechodis. Ale dufam ze nechodis ani do zavodnej jedalne. Fuj. Ved chlieb s mastou ( z vlastneho chovu) a cibulou z vlastnej zahrady spasis svet.

Aj telefon a pocitac si si urcite kupil od miestneho vyrobcu. Len dufam ze nie od Joza, ten uz ma tri pobocky.

Kupujes len stare veci? Ja by som napr. trenky po niekom nosit nechcel.

Vyplatu ti zamestnavatel dava kazdy mesiac v hotovosti. Rad by som videl…

A dufam ze si si doma vypestoval dostatok vsetkeho, aby si nemusel dat zarobit tym hnusnym polnohospodarom.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

Do zavodnej jedalne chodím z dvoch dôvodov - je tam hnusné žrádlo - teda nepriberám, kolegovci mi vždy dávaju zbytky - vedia že mám doma vnúčence.
Ak by som tam nešiel tak ten doplatok za obed vlastne darujem nadnarodnej kapitalistickej spoločnosti.
Výplata mi sice ide elektronicky do banky, ale čakám pri bankomate a vyberám ju aby ju kapitalista nemohol otáčať na burze.
Počítač a telefon som musel nafasovať v robote, lebo ho potrebujem k práci. Ale aj wifinu mám firemnú - píšem sem len ak som v robote.
Nekupujem LEN staré veci, ale kupujem väčšinou použité veci. Trenky napríklad zjednám 30ks u vietnamca za lepšiu cenu a 25 potom predávam vo firme kolegom, alebo aj babam ako trendy darček pre manžela (rovnako aj ponožky)
Doma si vypestujem čo viem a potom vymieňam - napríklad reďkovka za cibulu, zemiak za rajčinu. Je to zabavnejšie ako keď sme v detských časoch menili známky a servítky.
Rýchlemu občerstveniu sa nevyhýbam, v miestnom obchode vezmem rožok a potom ho musím rýchlo zjesť kým dojdem k pokladni
Z reštauráciami mám skúsenosť,v Levoči sme tri roky reštaurovali jeden dom na námestí.
:bye: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
P.S.: nechcem spasiť svet, ak by to šlo tak ho skôr podpálim. :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: qwertrq a 107 neregistrovaných