Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4915
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

Hriankovac ... Pravdepodobne to bude gugel prekladacom a "novinar" s rychlymi prstami bez rozmyslania hlavou.

Hmmm,alebo nie? :)



https://jalopnik.com/dont-try-to-warm-u ... 1851070060
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,Ved by len trosku zohrial ten plech co je dole pod vozom... a bolo by tam 20cm cierneho flaku. Nic viac.,,,

Ja mám na oboch od spodu plastové kryty batérie . lol
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Leaf mal vzdy vsetko lepsie :) plasty, to su tie bezpecne kryty co chrania bateriu pri havarke a tak ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Je to 1. línia v ochrane celého spodku.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jaj tak. Ozaj, neni toto tvoje auto ?
auto.bazos.sk/inzerat/158054048/nissan-leaf-r2019-28tiskm-1majitel-vyrazne-znizena-cena.php

sa mi zda ze si linkoval inzerat z Velkeho Krtisa, a tak. V kazdom pripade tento kus je tam odvtedy kedy si ty kupoval, to je cudne... najlacnejsia dvojkova generacia a zase ju strasne dlho nikto nechce.

Dokelu preco ?

Predaj ten jednickovy co mas, doloz par tisic a zoberes pre zenu tuto dvojku. Budes mat rovnake. Dohodni sa s Wodrážkom, napises na firmu, das to bez dépéháhá "na Kočnera"... he ?
pidizvi
Príspevky: 3415
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa pidizvi »

tu treba citat medzi riadkami a uvedomit si tu tragediu elektrovozov. Az moze vizionar davat pribehy o dobrej kupe a o kolegoch zo skoleni, ktory elektrovoz lacno kupia, pojazdia roky a este aj draho predaju... tak potom podme zaplakat nad tymto koko*tom chudakom prvym majitelom, ktory si leafika kupil za nejakych 35, no mozno nech si poje*be dotacie, tak za 30 s dph...
a najazdil 29 tisic km za 3-4 roky
a teraz to predava za 16 s dph
to ma stratu 14 tisic eur
elektriku aj keby mal zadarmo, tak ta strata hodnoty ho vysla 100km za 48eur
A tomu sa hovori koko*t, tragicky pribeh.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Ano je to o uhle pohladu, ale platí to o všetkých nových autách. Kúp si hoci čo nové najazdi 30t a ako 4orročné ho predaj aspom za polovicu a povieš si že si rád že si ho predal. lol

https://www.autobazar.eu/detail/peugeot ... are-button
Za takýto dal kamarát 34t
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,,Predaj ten jednickovy co mas, doloz par tisic a zoberes pre zenu tuto dvojku. ,,,

Akú by to malo logiku ???

Teraz má auto s vyhrievaným volantom s vyhrievanými všetkými sedačkami , s doplnkovým kúrením , ktoré je už zadarmo a jazdí za bagatel , dojazd je pre jej záujmi plne dostačujúci aj po 12tich rokoch prevádzky, náklady na údržbu sú na úrovni výmeny stieračov. To auto mi reálne šetrí rodínný rozpočet, presne ako FVe. :zga28: Prečo by som ho predával ????

Ale priznávam jednu vadu , raz za mesiac jej treba dofúknuť zadné koleso za šoférom , asi by som mal vymeniť ventilček :40bd:
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,auto.bazos.sk/inzerat/158054048/nissan-leaf-r2019-28tiskm-1majitel-vyrazne-znizena-cena.php,,,

Toto je starśí modelový rad , ale ano ceny sa dostávajú do reality , keď som tam bol ja mal tam ešte 4 ks , všetky okolo 20 000.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Akú by to malo logiku ??? Prečo by som ho predával ????

skusme rovnake otazky polozit predchadzajucemu majitelovi tvojho dvojkoveho Leafa co mas teraz.

skusme sa zamysliet co spravis ked zene bude Leaf vyhovovat 10 rokov, lebo dojazd jej staci : nechas si sucasny leaf1 dalsich 10 rokov, samozrejme sa baterka nepokazi atd ? Alebo si o 10 rokov polozis tie iste otazky ako zazneli hore = preco by si ho predaval ked ti stale vyhovuje, aku by to malo logiku ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Žijeme v reálnom čase , keď nastane nejaký problém budem ho riešiť , s nabíjačkou to išlo v celku v pohode , generálka baterky tiež nebude žiaden zázrak. Keď chceš všetko sa dá , keď nechceš vždy sa nájde výhovorka. lol
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

skusme rovnake otazky polozit predchadzajucemu majitelovi tvojho dvojkoveho Leafa co mas teraz.
Turbo neveril by si ako často je pri predaji použitý argument : už sa mi to auto zunovalo . Ja vtedy skladám telefon bez pozdravu
A ešte poznamka pre uja Nagyho
a jazdí za bagatel ,
určite je to nepopieratelné plus, ALE, jednu vec nezmení žiadne palivo - auto ti kradne tvoj čas. To je jediná vec čo si na tomto svete nekúpiš a ty ju dobrovolne vyhadzuješ von oknom. :3906:
https://www.startitup.sk/auto-ako-vazen ... a-z-prace/
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Terau bolo v správach že štát vyčlení 1,5 miliardy na dotovaie elektriny a distribúcie na rok 2024. To znamená že z mojich daní budete dotovaný všeci čo nemáte vlastnú FVe. Čiže prakticky všeci bytový spoluobčania. :zga28:
autolaik
Príspevky: 4915
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

A teraz vsetci co vravia dotacie nechcem,krivia trh nastup so ziadostou ze dotaciu nechceme .
A neospravedlni to ani to ze nie je dotacia ako dotacia.... vzdy je to dotacia,krivenie

A celkove povzdychnutie, drzte si klubuky,ideme z kopca,akurat netusim ako rychlo
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 105 neregistrovaných