Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa Emfo »

Sa opytaj sam seba naco? ked chodis max 70 aby si niekde dosiel.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

podla mna kto este dnes nezrychlil za 2.6s na 100vku alebo 5.9s na dve stovky, tak ten je uplny looser.

A kto tak nezrychlil tento tyzden, ten by sa mal situalne zasamovraždiť na hlavnom namesti uprostred dediny za zvukov Moravanky, na cervenom koberci.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17844
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je prekvapive - keby sa mna niekto opytal, tak rozhodne poviem ze elektromasinky musia byt suverenne najspolahlivejsie s najmenej problemami. Ved si zober : tuto nas Martin vymenil len styri palubne nabijacky od Litvy az po Japonsko a odvtedy masina chodi jak nova.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Ja sa nemožem stažovať , autíčka šlapú ako hodinky , nedávno som mal klinec v zadnom kolese , ale vyskúšal som si opravnú vulkanizačnú sadu ,oprava cca 6min.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

takyto problem sa samozrejme netyka elektrovozu specificky, to sa moze stat aj na kolobezke.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
autolaik
Príspevky: 4915
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

Aj ja zatial klop klop pohoda, akurat ten "kolik na "P" v prevodovke vlani zahaproval.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je parada, ale ved mas mlade auto - bodaj by to tak zostalo.

viete ze terazki prebieha toten klimaticky summit ? Cop28 náčelníka ste poculi co zahlasil ?
https://edition.cnn.com/2023/12/03/clim ... index.html

https://i.imgur.com/RcOJDSU.png
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Teraz mi volal chalanisko z mojej ulice, ide si pozrieť nejakè EV a chce fotovoltiku, aktuálne platí 190 eur mesačne za elektriku lebo mu Jakuza vela žerie a bojí sa že s EV to bude ešte daleko horšie. Zaitra mu to idem obhliadnuť. lol
oco13
Príspevky: 17844
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

Keby namiesto máčania sa v džakuze robil nejakú fyzickú prácu - aj by bol zdravší, aj by lepšie vyzeral, aj by platil menej za elektriku. Len ty by si zase nezarobil lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Nieje to zlatá bana, beriem to skvor ako poslanie. V sobotu by si mi nezávidel, montovali sme celý deň v daždi a vetre malú FVe na dosť vysokej streche. A zárobok bol prakticky rovnaký ako by som u Vodrážku sedel v teple na údržbe s vyloženými nohami na stole. lol
oco13
Príspevky: 17844
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

Počuj len tak celkom od veci - Vodražka nemá zoraďovačov??? A minulý týždeň nám meškali placky na podlahy tri dni.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Ja mám na starosti Opravy a údržbu strojov , do výroby sa nemontujem. Ale áno chýbajú nám ludia , hlavne schopný , darmožuráčov a alibistov je všade dosť. lol
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

poziare : bodaj by neboli. LiFePo baterie a snad buduce generacie zabrania. Taketo veci nam naozaj netreba, vsetci mame inaksie problemy nez toto riesit.


Ze dansky sudruh zohrieval bateriu HRIANKOVACOM ?? Tomu uprimne neverim. Dokazem si predstavit pokus zohrievat bateriu fenom na vlasy, elektrickym ohrievacom alebo niecim podobnym, ALE NEDOKAZEM SI PREDSTAVIT ZOHRIEVAT COKOLVEK - NIETO 600 KG MASU BATERII - DEBILNYM HRIANKOVACOM.

Hriankovacom nemas sancu zohriat absolutne nic, ani konvicu vody... Navyse, volakto z vas by mohol prist na velmi neprijemnu vlastnost hriankovacov : po velmi kratkom case sa proste vypnu. Blbe, co ?


S hriankovacom zohrejes hovno a nie elektromobil. Takto to nebolo.
Trosku kritickeho myslenia by nezaskodilo.

Nezabudneme si v clanku vsimnut vyjadrenie ZREJME. Pricinou poziaru je ZREJME hriankovac.
Mam pre vas tajomstvo : nie je.

Skuste mi vysvetlit, ako hriankovac - ktory povedzme ze vzplanie plamenom - dokaze zapalit elektroauto umiestnene VONKU pred domom. Predstavte si tu situaciu : hriankovac. Dole pod autom. Poznamka : autom zakrytovanym pancierovym plechom ktory chrani bateriu. Hriankovac vyrobil nejaky zly dansky sudruh a chyti ohen. Predstavte si ten strasne plamen slahajuci z hriankovaca. Asi tak 15 centimetrovy strasny plamen.

Co dokaze taky plamen zapalit na elektroaute zakrytovanom zospodu ? Ved by len trosku zohrial ten plech co je dole pod vozom... a bolo by tam 20cm cierneho flaku. Nic viac.



Tesla : no jo. Inovacia za kazdu cenu aj ked je debilna. Drive by wire. Ziadna páčky lebo Elon vie moc dobre co je pre mna najlepsie. Ta jeho streštená hlava sa proste ukazuje. 123kWh + 50kWh ? Okej, pome nabijat.

Este stale maju zakazane rozpravat o dojazde ? Skoda.


Zazracne sodikove baterie : vsade citam opacne vyjadrenia : "Navyše nová technológia vydrží až 3000 nabíjacích cyklov v porovnaní s 500 cyklami v prípade lítiovej batérie"

vzdy som to videl napisane presne naopak : lithium 3000 cyklov, sodik <1000 cyklov. Konzistencia, elektrikari, konzistencia v tych bludoch vam chyba.

Energeticka hustota sodiku je najvacsi problem. Auticko ktore s lithiom prejde 300km by so sodikovymi bateriami objemovo rovnako velkymi nepreslo ani 150km a to uz sami uznate ze je trosku problem kedze sa zachvilu pise rok 2024 v kalendari. TOTO JE NAJHLAVNEJSI DOVOD, PRECO SA ZATIAL SODIKOVE BATERIE NEPOUZIVAJU V AUTOMOTIVE A TATO VEC SA ==NEDA ZMENIT== POKIAL NEZMENITE FYZIKU. Da sa to este zlahka vylepsit nejakymi trikmi a'la nebudu cylindricke baterie formatu 18650 ale budu sodikove pasy zmotane ako strudla ale s tym su dalsie dnes neriesitelne problemy.

Uz som cital o hybridnych bateriach : nejaka cast bola sodikova lebo lacna, nejaka cast lithiova lebo treba aj do vedlajsieho okresu dojst. Samozrejme ze takato vec kombinuje nevyhody obidvoch technologii takze mame dvojnasobny pruser : nenabijanie lithia v mrazoch, slabu energeticku hustotu sodikovej casti, nutnost dvoch samostanych BMS, rozlicne voltaze obidvoch casti blablabla. Navyse, sodik nedokaze poskytnut take spickove prudy ako lithium co je tiez fyzikalne nemozne vyriesit.

Sodik je fajn tam, kde je najhlavnejsie kriterium cena a dlhodoba stabilna dodavka. Stacionarne energoprojekty - ano, to su tie baterie za kazdou dedinou, na kazdom kopci. Ci je to velke ako drevaren alebo futbalove ihrisko nikoho samozrejme nezaujima pretoze pody mame dost.

Do auta ? Nie. Pretoze sodik tu s nami je uz dlho, a najlepsim hlavam na planete netreba vysvetlovat jeho vlastnosti. "ASI" bude nejaky sakramentsky dobry dovod, preco este nikto nedokazal vyriesit toto lithiove sialenstvo a verte tomu, ze sa o to pokusaju desiatky tisic vedcov z celej civilizacie.


Krasny den !
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac a 86 neregistrovaných