WAPKA, ktorú kúpiť ?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

karcher

Príspevok od používateľa hjundai »

Neviem porovnat iné značky, mám najlacnejšieho karchera, zatial krátko, na príležitostné umývanie postačuje. Doporučujem ale kúpiť model s tzv. quick fit upínaním vysokotlakovej hadice a pištole. Základné modely majú " šrúbovanie " a nie rýchlospojku čo je nepraktické- často s mokrými rukami mokré spojenie nie je ľahké demontovať.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Mali sme na ČSAD wapku, hnoj ako sviňa,stála vtedy(1987) cez sto tisíc,obsluhovali ju dvaja pracovníci, takže nešla z ruky do ruky a každý týždeň tam bol opravár!
Švagor pracoval na Agrokomplexe, tam mali zo Sigmy Olomouc obyčajnú vysokotlakovú pumpu( origo el.motor a rotačné čerpadlo) a TRAKTORISTI sa s ňou nemaznali, atá išla nonstop.
V roku 1998 som kupil to žlté h.vno PUZZI 100, profi tepovač za 30.000SKK, a K 2, s plastovým čerpadlom za 3600SKK.
Čerpadlo K2 umylo cez 150 áut!!! za necelý rok!!! Potom drblo čerpadlo, ale z mojej viny, dal som na koniec rotačnú kefu. Vymenil som čerpadlo, kúpil som Puzzi 200 a K 7.2, a vytepoval XXX aút, zároveň spláchol tým žltým h.vnom.
Bol som s kamiónom na juhu Nemecka v ich výrobnom závode, tam som videl celý sortiment, páni sánka dolu!
Moja spokojnosť za tú cenu, no comment.
Na domáce použitie K2 alebo K3 max do 100,-€ a skôr zoderieš auto ako Kärcher to žlté h.vno. ǎno dajú sa aj kvalitnejšie, ale podľa mňa sú zbytočne vyhodené prachy.
Lakinoo opýtam sa Ťa. Na akých pneumatikách jazdíš? :4012:
Naposledy upravil/-a trucker694 v 29.05.2011 22:05, upravené celkom 2 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Aby ti mohol povedať, že je to čierne hovno...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

lakinooo napísal:
Mimochodom super wapka, ktora zvladla umyt za rok 150 aut a odisla do vecnych lovist.
Písal som že som ju odfajčil sám, zapojil som na koncovku nádstavec ktroý nebol určený predaný typ Kärchera, s novým čerpadlom funguje dodnes ako dvojka, rezerva už desať rokov. :4012:
Kvizak
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.09.2011 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kvizak »

a co znacka TECNOMEC?
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Ja rozmýšlam nad touto ale priznám sa je to premňa aj tá značka španielska dedina ak by niekto vedel poradiť v cene do 200 eur niečo kvalitnejšie dík za radu http://www.dunaj.sk/dom-zahrada-krmivo/ ... =srovnavac
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

NILFISK C 110.3-5 X -TRA

Čo vy na to? Za kilo, na dve autá mesačne a zámkovú dlažbu raz za rok?

inak pekné video http://www.youtube.com/watch?v=atw9l8kNJOI
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Aj si to kúpil?Inak to video z You tube zmizlo.Za 99 eur je to super cena len neviem pochopiť aký je rozdiel zo Stihl RE 108 a Nilfisk C 110.Obe majú kovové čerpadlá medené vinutie porovnatelné parametre a Stihl má hmotnosť 15 kg a Nilfisk 7 kg..A rozdiel aj v cene Stihl 220 eur Nilfisk 99 eur.Čo môže urobiť taký veľký 8kg rozdiel na váhe zhruba rovnakého výrobku? Parametre Stihl http://www.stihl.sk/produkty/stihl/moto ... e-108.html a parametre Nilfisk http://eshop.svarovani.cz/nfq/nilfisk-w ... lfisk.html Čo z toho je lepšia voľba?
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Zatial som ju nekupil, este pockam na jednu vystavu v trencine, budu tam predajcovia zahradnej techniky. Rád by som si pred tym "osahal" aj konkurencne modely. Velmi by ma zaujimalo, preco to video odstranil, ze by karcher zaintervenoval, aby nikto nevidel tie ich smejdy???
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

A spýtaj sa aj na tú váhu 7kg a 15 kg pritom zrovnateľné parametre..Celé sa mi to nezdá za 99 eur?.A ešte jedna zaujímavosť.Obe značky aj Stihll aj Nilfisk tvrdia že sú ,alebo majú technológiu od originál Wap.
robert6565
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.05.2013 20:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robert6565 »

Trochu ozivim starsiu temu, za tie 2 roky isto prislo nieco nove, a tak by som vas chcel velmi pekne poprosit o radu. Chcem si kupit wapku na auto. Chcel by som do toho investovat okolo 100€ no zaroven by som sa chcel spytat, ci je to dost na spolahlivu wapku, nechcem zbytocne kupovat lacne sroty, radsej uz tolko doplatim, ako kupovat neskor zas novu. Takisto by som vas poprosil o radu, po ktorej znacke sa pozriet, popripade konkretne modely. Dakujem vam velmi pekne za rady :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne kovové čerpadlo.Ja mám od 96-teho kúpenú Einhell a teda používaná ako v dielni tj veľa.Všetky kryty rozbité,ventilátor na spodu motora dávno niet,manometer rozbitý,zo tri roky sa zabudla v zime odložiť.stále ide ten žebrák úplne neskutočne,ale vyzerá ako bezdomovec.Čo odišlo prvý rok bola tá hračkárska rukoväť,tak som si zohnal z profesionálnej kovovú rukoväť s dvojmetrovou kovovou na konci zahnutou trubkou,dal urobiť miesto toho hov..na čo k tomu dali tlakovú hadicu na 300 barov,vymenil ten pol metrový idiotský káblik za 25 metrový poctivý a odtedy to ide a ide.Už aj na nervy ako vyzerá,ale ide a báječne.To bolo akože hobby bohviečo za korunu nožík
Už pri výbere si všímaj aj tlakovú hadicu,dnes tam ozaj dajú čokolvek z hov..a spletené,zohni ju či sa zalamuje.Ak ano,tam neskôr vystrelí a máš po vapkovaní
piero123
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 23.07.2006 19:40
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

KERCHER

Príspevok od používateľa piero123 »

Aj ja som mal kercher 7,91. Velka bomba 20000sk!!!!Zaruka 2 roky 3 krat pokazena! Dal som ju po treti krat do opravy s tym, ze ta ista chyba a chcem peniaze a prisla mi odpoved ze sorry ale nebola to ta ista chyba!!!Asi mesiac po zaruke zase komplet cerpadlo!!!! Oprava cca 250eur!!! Mal som dva cistice kercher a presne tie iste problemy. Kercher ma otrasny servis na cistice. Mam aj tepovac uz 10rokov vycistil cca 300aut a mnozstvo seédaciek a bes poruchy! Doporucujem.Ale urcite nie vysokotlakov cistice! Sam servisak mi povedal ze ked chces bez problemov nekupuj kercher.Teraz som kupil STIHL a uvidime.
piero123
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 23.07.2006 19:40
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

STIHL

Príspevok od používateľa piero123 »

tomi4806
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.12.2008 11:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomi4806 »

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 69 neregistrovaných