rychlost jazdy zo stresnym nosicom (pripadne s boxom)

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

rychlost jazdy zo stresnym nosicom (pripadne s boxom)

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Ahojte,
zaujimaju ma vase prakticke skusenosti co sa tyka jazdy zo stresnym nosicom. Ja som kupil montovany (skrutky do strechy - predpripravy) a tam pisu ze sa ma ist max 90 km/h .. predajca mi povedal ze by som sa mal drzat do 120-130km/h. Navod mam taky vseobecny k viacerym typom tak neviem ci by som mohol ist s tym nosicom 110 km/h. Planujem nan dat aj box a ten ma v navode odporucana rychlost do 130km/h.

Je mi jasne ze ked niekto pojde 140 s tym boxom po dobu 20 sekund tak by to nemalo nic narobit. To iste aj ked pojdem s nosicom 20 sekund 130. Ale ked s tym nosicom pojdem 3 hodiny 110 pripadne 120 tak uz je to otazne.

Prosim radte!
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
sipper
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 23.10.2008 23:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sipper »

ja s tým nemám skúsenosť, ale xy krát som išiel s otcom či na lyže alebo na dovolenku do Chorvátska a ten tomu dupal celú cestu v pohode 130-140km/h a sem tam ho trklo sa pozrieť či ešte drží, ale zatiaľ sa ešte nikdy nič nestalo..klop klop klop..tento rok som s ním z lyžovačky šiel aj s boxom, a tomu praskol cez 150 na minimálne 20minút, kedže sa potreboval trošku predviesť a dorazili sme so všetkým..
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

http://auto.sme.sk/c/5418784/naklad-zho ... reche.html

http://adam.cas.sk/clanky/6206/adac-tes ... lepsi.html

........... ono je ta rychlost pravdepodobne obmedzena kvoli ovladatelnosti , ale jasne ze nemozes ist 200km/h s boxom :4012:
chocho
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17.10.2009 18:30
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chocho »

Mám pocit, že zákon o CP max. rýchlosť pri použití strešného nosiča neobmedzuje. Výrobcovia nosičov a boxov udávajú väčšinou odporúčanú maximálku a samozrejme alibisticky nižšiu než je v zákone. Otázne je, či by napr. poisťovňa pri prípadnej udalosti neznižovala poistné plnenie s odvolávkou na výrobcom odporúčanú rýchlosť.
Ale pýtal si sa na praktické skúsenosti. Jazdím so strešným nosičom a 300 litrovým boxom bežnými povolenými rýchlosťami, čiže do 130 km/h a žiadny problém, veľakrát cez merané úseky a bez protestov polície. Problém môže robiť tak maximálne aerodynamický hluk a aj to len pri niektorých typoch nosičov. Ja mám taký trošku lepší s "aero" priečnikmi a ten šuští trochu len prázdny. Keď je na ňom box, tak je ticho :2f93:
Keď dáš pozor na poriadne upevnenie, tak si myslím, že sa niet čoho báť.
EssoSk
Príspevky: 435
Dátum registrácie: 15.08.2008 19:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EssoSk »

x77x napísal:ale jasne ze nemozes ist 200km/h s boxom
170na ochcáfke do chrovácka :2f93: bez problémov len je vačší hluk a proste cítiť že ho máš
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

S Thule truhlou na hagusoch na honde crv 140 dlhodobejšie a bez problému. Uchytenie vždy radšej 2x skontrolujem
denisschweier263
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.03.2022 08:51
Zdieľať na Facebook

Re: rychlost jazdy zo stresnym nosicom (pripadne s boxom)

Príspevok od používateľa denisschweier263 »

4 hodiny momentálne 150 tempomat pohodicka
cicmanec3
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 11.06.2022 14:41
Zdieľať na Facebook

Re: rychlost jazdy zo stresnym nosicom (pripadne s boxom)

Príspevok od používateľa cicmanec3 »

Popiči. Daj ešte niečo o porušovaní predpisov.
Som ukazkou nefunkcnosti tohto fora.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: rychlost jazdy zo stresnym nosicom (pripadne s boxom)

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...mna to len čaka,zhanam hagusy /len v chrome/,nosiče ,aj box /tie som este nevyberal/...Spotreba ma nezaujima,potrebne mi to na chalupu poprevažat bordel...
mh1avaty
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.06.2022 13:32
Zdieľať na Facebook

Re: rychlost jazdy zo stresnym nosicom (pripadne s boxom)

Príspevok od používateľa mh1avaty »

Ja bordel neprevazam. Pravidelne do neho chodim.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: rychlost jazdy zo stresnym nosicom (pripadne s boxom)

Príspevok od používateľa a566 »

Andrej7269 napísal: 15.06.2010 16:43 Ahojte,
zaujimaju ma vase prakticke skusenosti co sa tyka jazdy zo stresnym nosicom. Ja som kupil montovany (skrutky do strechy - predpripravy) a tam pisu ze sa ma ist max 90 km/h ..

predajca mi povedal ze by som sa mal drzat do 120-130km/h.

Prosim radte!
je to homologizovane a testovane, ze za danych podmienok to zarucene bude bezpecne.

chcem vidiet v pripade najhorsieho, ako ten predajca z vlastneho zaplati tebe skodu. :40bd:
vysere sa na teba kazdy , vratane poistovne.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubos zimovcak, mhlavaty, tatkotom a 57 neregistrovaných