Daihatsu feroza

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
kompis
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.06.2009 18:46
Zdieľať na Facebook

Daihatsu feroza

Príspevok od používateľa kompis »

máte niekto skúsenosti s týmto autom?Chcem niečo do lesa bez ŠPZ,rozmýšľam aj nad Mitsubishi pajero,ale dosť ma odrádza cena.
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

nie je to zlé auto, motor je spoľahlivý, priechodnosť v teréne je daná vodičom, rovnako ako u samuraja.

auto bez papierov nekupuj, ľahko sa to kúpi, ale ak náhodou dostaneš chuť, že sa s ním budeš chcieť previezť aj po ceste, veľmi ťažko ho predáš.

slabiny sú rovnaké ako u samuraja - pri častom jazdení vo vode a v blate korodujú brzdové piestiky v strmeňoch - oprava je veľmi lacná a jednoduchá, sem tam odtrhnutý nosník, ak niekto nevie jazdiť - poriadne si prezri auto, či neboli zvárané úchyty listových pier, ale to isté platí pre hociktoré terénne auto, nielen pre toto. podobne stav listových pier, kardanu a p.

najväčším nepriateľom je korózia.

V tomto aute je dobrý prístup ku všetkému, opravy nezaberajú veľa času, všetko je jednoduché, účelné. Ak odíde spojková lamela, vymeníš ju oveľa rýchlejšie ako na pajere, teda aspoň je to môj subjektívny pocit.
narko
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 10.02.2010 10:09
Zdieľať na Facebook

Feroza

Príspevok od používateľa narko »

Mal som Ferozu a bol som s nou spokojny len spotreba bola trosku vacsia.Taraz mam Rocky 2.8TD .Je to auto ako stvorene na polovacky a na pracu v lese.Na pol plynu dokaze nemozne .Ale neboj sa ani tej Ferozy.Ked kupis dobry kus budes s nou spokojny.Len nekupuj Anglicana lebo je tu navozenych vela peknych aut ale problem je pri predaji.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

feroza je velmi prakticke, ucelove a vsestranne vyuzitelne auto...nahradne diely relativne lacne, ale menej dostupne, jednoduchy pristup a jednoduchy servis, spolahlivost dost vysoka, volil by som radsej Daihatsu, ako Pajero...
SUV4
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 29.07.2009 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SUV4 »

Feroza a Pajero su vyborne a kvalitne auta s vysokou spolahlivostou.Ale do lesa by som nechcel ani jedno.Aj ked vela zavisi od sofera... .Ja by som volil skor suzuki samurai.Male,obratne,zivy motor,nahradnych dielov je kopec a hlavne je lahky.Co znamena ,ze nesadne na diferencial ako pajero alebo feroza.Ale prejde pekne po vrchu.Myslim tym rozbahneny teren,kde rozhoduje uz vaha auta.Na pevny teren je dobre kazde auto. :rouler: :rouler:
kompis
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.06.2009 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kompis »

Viete mi ešte niekto vysvetliť,aký je rozdiel medzi ferozou a rockym?
johny0980
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.08.2022 12:04
Zdieľať na Facebook

Re: Daihatsu feroza

Príspevok od používateľa johny0980 »

Vedel by mi niekto poradiť
Mám taký problém na dihatsu feroza 1.6benzin že ak stlačim plyn hneď na plno začne sa dusiť a zdochina
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Daihatsu feroza

Príspevok od používateľa srtdemon »

Zacni zakladom. Palivovy filter, vzduchovy filter, sviecky. To je pre kazdy benzinovy motor zaklad.

Ak to nevyriesi problem, treba zmerat tlak paliva. Takto sa moze spravat aj slaby tlak z cerpadla.
johny0980
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.08.2022 12:04
Zdieľať na Facebook

Re: Daihatsu feroza

Príspevok od používateľa johny0980 »

Mám tam čerpadlo ktoré tlači 6 barov
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Daihatsu feroza

Príspevok od používateľa srtdemon »

A odmerane, alebo je to na nom napisane?

6 barov je aj dost. Regulator je v cerpadle, ci na rampe?
johny0980
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.08.2022 12:04
Zdieľať na Facebook

Re: Daihatsu feroza

Príspevok od používateľa johny0980 »

Na rampe
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Daihatsu feroza

Príspevok od používateľa srtdemon »

Tlak na rampe byva u beznych aut 3 - 3,5 bar
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: contosm, golf333, mhlavaty a 97 neregistrovaných