Predaj auta do CR

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peto700
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.01.2024 14:13
Zdieľať na Facebook

Predaj auta do CR

Príspevok od používateľa peto700 »

Ahoj,
predavam 2,5 roka stare auto a ozval sa mi zaujemca z CR. Viete mi napisat presny postup, ako bezpecne predat auto do CR? Nieco som si uz vyhladal, tak napisem par veci v skratke, ci sa teda takto postupuje:

1, ja ako predavajuci - musim dat 15 dni pred odhlasenim urobit KO - treba ho aj pri 2,5 roka starom aute?
2, prevozne znacky+poistka - toto si musi vybavit v CR kupujuci, alebo je to moja povinnost? napiste prosim ak viete aj s akou cenou sa musi pocitat, ci uz to riesi kupujuci v CR alebo ja v SR.
3, pri predaji, po obhliadke auta s kupujucim podpisat kupno-predajnu zmluvu - nebude potrebne pre urady v SR/CR aby bola kupna zmluva v slovencine aj cestine?
4,kupujci na mieste vyplati sumu za auto - najlepsie v hotovosti.
5, presun na DI - odhlasit vozidlo na noveho kupujuceho:
- doniest moj OP, kupujuceho OP
- osvedčenie o evidencii časť I + II (papierove časť II mi vratia a to odovzdam aj s autom kupujucemu)
- odovzdat povodne tabuľky s evidenčným číslom (tie si na DI nechavaju, na prevoz do CR pojdu na auto prevozne znacky?)
- doniest potvrdenie o mojom platnom PZP + platne nove/prevozne PZP (vybavuje si teda kupujuci?)
- doniest doklad o absolvovani KO (nie starsi ako 15 dni)
- zaplatit spravny poplatok (to je teda poplatok za vydanie osvedčenie o evidencii časť I + II) = 6+6 eur?
6, po odhlaseni odovzdat auto a osvedčenie o evidencii časť II kupujucemu. Osvedčenie o evidencii časť I pride neskor mne domov a to mu potom treba zaslat do CR? nebude ho potrebovat ihned pre prihlasenie v CR?

Postupu, pri ktorom odovzdam auto na mojich SPZ, na ktorych pride do CR, auto prihlasi a ja si ho doma nasledne odhlasim, sa chcem vyhnut.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných