Dovoz auta na diely z CR

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Dovoz auta na diely z CR

Príspevok od používateľa Rolfos »

EDIT.................
Naposledy upravil/-a Rolfos v 20.12.2023 11:55, upravené celkom 1 krát.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta na diely z CR

Príspevok od používateľa db69 »

prečo to auto v CZ neodhlási? A Ty dovezieš na Slovensko
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta na diely z CR

Príspevok od používateľa jaster-83 »

A nieje to v cechach tiez tak ze odhlasi, ale len na zaklade papiera ze bolo zosrotovane?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta na diely z CR

Príspevok od používateľa seven549 »

kupit,priviest na slovensko,vypitvat,zvysky toho co ostalo odniest na likvidaciu a papier zo srotoviska + technicak a aj spz,ak budu odovzdat fizlom u nas. hotovo.

ak by boli otazky rozhdol si sa ze je to vrak a dal si ho na recyklacne stredisko zlikvidovat

nikto ta za nic nahanat nebude pretoze uz budu vediet kde to auto skoncilo .nic ine eviedenciu nezaujima len kde to auto je.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta na diely z CR

Príspevok od používateľa db69 »

seven549 napísal: 18.12.2023 19:29 kupit,priviest na slovensko,vypitvat,zvysky toho co ostalo odniest na likvidaciu a papier zo srotoviska + technicak a aj spz,ak budu odovzdat fizlom u nas. hotovo.

ak by boli otazky rozhdol si sa ze je to vrak a dal si ho na recyklacne stredisko zlikvidovat

nikto ta za nic nahanat nebude pretoze uz budu vediet kde to auto skoncilo .nic ine eviedenciu nezaujima len kde to auto je.
papier o likvidácií ti daju len ked prinesieš "nevypitvané" auto ,alebo im dáš nejaké € na zalepenie očí
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta na diely z CR

Príspevok od používateľa fzubaty »

On nevie, ale radi.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta na diely z CR

Príspevok od používateľa Rolfos »

EDIT.............
Naposledy upravil/-a Rolfos v 20.12.2023 11:56, upravené celkom 1 krát.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta na diely z CR

Príspevok od používateľa db69 »

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta na diely z CR

Príspevok od používateľa seven549 »

Rolfos napísal: 18.12.2023 20:11 On to v Cechach odhlasi na vyvoz na moje meno, normalne ako by mi predaval hociake jazdene auto. Ja budem mat ceske papiere s odhlaskou na moje meno. Takze podstata problemu znie, ci ja mam povinnost to auto niekedy na Slovensku prihlasit?
najlepsie je celu tu vec do mesiaca uzavriet odozvdanim papieru o recyklacii.po mesiaci moze byt pokuta.zalezi od okresu

papier o recyklacii je vec medzi tebou a majitelom strediska.peniaze za auto nedostanes ziadne tu sa nejedna o predaj zeleza.vymenou je papier pre fizlov.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta na diely z CR

Príspevok od používateľa db69 »

Dá sa vyradiť a vozidlo ktoré už nie je kompletné?
Áno, Rozdiel je v tom, že zo zákona už nie je garantované prevzatie vozidla na recykláciu bez poplatkov. Inak povedané je možné, že ak na vašom vozidle bude chýbať jeden, alebo viacero prvkov definovaných zákonom, vaše vozidlo prevezmeme až po zaplatení poplatku za spracovanie nie kompletného vozidla. Aktuálnu výšku poplatkov vám zašleme na dotaz podľa konkrétneho prípadu. Podmienky prevzatia starého vozidla na ekologickú recykláciu

Vozidlo by malo byť kompletné, aby spĺňalo definíciu podľa §60 ods. 7 zákona o odpadoch č. 79/2015 Z. z. a mohli sme vám vyplatiť kúpnu cenu.
Potrebné doklady:
Veľký a malý technický preukaz, resp., OEV časť I a časť II,
tabuľky s evidenčným číslom (preukazy od 1.1.2014 ostávajú u nás a my zabezpečíme doručenie odovzdaných dokladov orgánu Policajného zboru v súlade s §65 ods.1 písm. u, TEČ sú spracované v súlade s §65ods.1 písm. w))
Pri odovzdávaní vozidla je potrebná osobná prítomnosť držiteľa. V prípade, že vozidlo neodovzdáva jeho majiteľ je potrebné splnomocnenie s overeným podpisom držiteľa, na manipuláciu s vozidlom. Ak je vozidlo písané na firmu je potrebná prítomnosť štatutárneho zástupcu firmy alebo splnomocnenie. Potrebné je priniesť pečiatku firmy.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta na diely z CR

Príspevok od používateľa Rolfos »

EDIT.............
Naposledy upravil/-a Rolfos v 20.12.2023 11:56, upravené celkom 1 krát.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta na diely z CR

Príspevok od používateľa db69 »

Rolfos napísal: 19.12.2023 16:45 Ale odkial ho budem vyradovat?

Ja ho na Slovensku vobec nechcem prihlasovat. Budem mat iba ceske doklady s odhlaskou do cudziny.
ešte raz https://forum.autobazar.eu/dovoz-zo-zah ... 74397.html nič nerieš a neprihlasuj! nejako to dopadne .alebo sa opytaj nejakého znameho fízla.Osobne si myslím že sa nič nestane.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta na diely z CR

Príspevok od používateľa wilz »

Rolfos napísal: 19.12.2023 16:45 Ale odkial ho budem vyradovat?
Ja ho na Slovensku vobec nechcem prihlasovat. Budem mat iba ceske doklady s odhlaskou do cudziny.
Presne ako píšeš, nič neprihlasuješ, tak ani nemáš čo vyraďovať, je to na tej úrovni ako keby si kúpil v Česku chladničku.
Doklady od predajcu z Česka sú ti hlavne na to, aby si pri prevoze toho auta mohol pri náhodnej kontrole dokladovať že je všetko poctivé. Ale po vybratí motora a ďalších vecí by som ich nehádzal do koša, človek nikdy nevie čo kedy bude a veľa miesta to nezaberie.
(Za mnou kedysi došli policajti že auto ktoré som pred 6 rokmi predal kohosi zabilo a stále bolo papierovo moje. Ešteže som mal všetky papiere a kópie odložené ).
Ale je dosť dobre možné, že nie je ďaleko doba, keď sa budú aj predaje áut v Česku hlásiť do nejakého centra na Slovensku, aby náhodou niekto neušiel kontrole.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných