Přihlášení auta z ČR v Portugalsku

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

suchosp
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09.11.2015 11:56
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Přihlášení auta z ČR v Portugalsku

Príspevok od používateľa suchosp »

Zdravím :pa: ,

máte někdo zkušenost s příhlášením vozu ze Slovenska či Česka v Portugalsku? Či jiné zemi EU? Jak moc je to problémový proces a na kolik peněz příjde? Je to vůbec nutné? Po jakou dobu mohu v jiné zemi EU své auto s českou SPZ používat?

Díky.
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Re: Přihlášení auta z ČR v Portugalsku

Príspevok od používateľa denial »

nuz... a portugalsky vies dobre ?

https://eportugal.gov.pt/en/cidadaos-eu ... m-portugal

Portugal has a temporary admission procedure which allows vehicles registered in another Member State to remain in the country and be used without paying tax for a maximum of 6 months, whether consecutive or not, in each 12 months.

https://europa.eu/youreurope/citizens/v ... dex_sk.htm

Sťahujem sa z Belgicka do Portugalska a beriem si so sebou svoje auto. Registračná daň v Portugalsku je veľmi vysoká. Nie je to nespravodlivé, že musím znova zaplatiť takúto daň, keď som ju už zaplatil v Belgicku, pričom osoby s pobytom v Portugalsku ju platia iba raz?

Daň za registráciu osobného automobilu nie je harmonizovaná na úrovni EÚ. Členské štáty EÚ preto môžu slobodne určovať registračnú daň pri prvej registrácii auta na svojom území. Mali by ste kontaktovať portugalské úrady a zistiť, či je vo vašom prípade možné uplatniť výnimku.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Přihlášení auta z ČR v Portugalsku

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem či sa niečo zmenilo, ale odjakživa platilo, že ak v cudzej krajine napríklad pracuješ, tak si povinný preregistrovať svoje vozidlo do 3 mesiacov a platiť ich poplatky za prevádzku vozidla.

Problém je iba v tom že sa väčšinou na to serie...
To isté platí aj na SK ak tu pracujú rumuni, bulhari,... sú povinný si svoje autá preregistrovať do SK, zaplatiť si u nás prihlásenie, PZP...
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Re: Přihlášení auta z ČR v Portugalsku

Príspevok od používateľa denial »

co som pocul, tak napr v rakusku sa na to az tak neserie.
tam ked to "zabudnes" urobit, tak ta tvoji rakuski susedia velmi radi udaju a ked ti urady daju pokutu, tak pochopis, ze nieco treba zacat robit, ked si sa uz tam odstahoval za lepsim zivotom a platom, ale chcel si sa vyhnut ich poplatkom
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Přihlášení auta z ČR v Portugalsku

Príspevok od používateľa oco13 »

Vo švajci ťa úrady 2x upozornia a až potom pokuta. Inak dobré to majú aj s alkoholom -1x pokuta, 2x velká pokuta, 3x? - basa natvrdo a nie málo pol roka a viac. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: Přihlášení auta z ČR v Portugalsku

Príspevok od používateľa milkoTT »

Ivko, Denial ja poznam osobne ludí čo pracuju dobrych 15 rokov v Rakusku (legálne aj s tym ich prechodnym pobytom ), majú tam svoje autá zo SK značkami a teda doposiaľ nemali žiadny problem s tým. Chodia na tyždnovky hore dole. A zase opačný príklad, kamoš robí v Nemecku, kupil si tam dosť vykonné auto a ten si ho prihlasil tam. Kvoli vysokemu registračnemu poplatku na SK.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Přihlášení auta z ČR v Portugalsku

Príspevok od používateľa oco13 »

Chodia na tyždnovky hore dole.
v tomto je pointa , preto to nemajú na ich značkách lebo sú pendleri.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Přihlášení auta z ČR v Portugalsku

Príspevok od používateľa seven549 »

presne tak oco13.pre urady musis byt pendler.legalne mam v CH prihlasene na dopravnom a colnom urade 2 auta na sk spz uz roky rokuce.

ale ziadne vyhody z toho niesu.max ze netreba tu chodit na stk ek,platit ich pojistky,cestnu dan.

nevyhody --- vedia kam posielat pokuty a ak som v casti kde nemaju o mne udaje napr kanton zeneva,tak rovno na mieste odfotia tvoju spz s adresou byvania.a na buduce uz len poslu rechnung lol
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Přihlášení auta z ČR v Portugalsku

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

oco13 napísal: 18.06.2023 13:12 Vo švajci ťa úrady 2x upozornia a až potom pokuta. Inak dobré to majú aj s alkoholom -1x pokuta, 2x velká pokuta, 3x? - basa natvrdo a nie málo pol roka a viac. :300f:
Za chlast by som dal 1x veľká pokuta, 2x basa, 3x veľká basa.
U nás chytia pomáhači a chrániči cez 350 ožranov mesačne - a to dávajú fúkať len malému percentíčku vodičov! Už by naozaj bolo načase tých ožranov z ciest zlikvidovať. Keď s tým budú hotoví, môžu sa začať venovať debilom ďobkajúcim SMS počas jazdy...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Přihlášení auta z ČR v Portugalsku

Príspevok od používateľa oco13 »

Súhlas - velký bič a malý dvor to je to čo človek potrebuje k životu :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Přihlášení auta z ČR v Portugalsku

Príspevok od používateľa fzubaty »

Nie. To potrebuju iba menej inteligentny. Cize nieco ako ty.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Přihlášení auta z ČR v Portugalsku

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja mám na to gazdinú tak som v pohode, ale čo ten zvyšok ? samý alkohol a samé smrťáky na cestách, čo s tými? :2f93:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Přihlášení auta z ČR v Portugalsku

Príspevok od používateľa oco13 »

fzubaty napísal: 21.06.2023 19:05 Nie. To potrebuju iba menej inteligentny. Cize nieco ako ty.
Moja inteligencia stačí na pochopenie skutočnosti, že ak sa má človek dobre tak spoločnosť stagnuje. Kedy bol najväčší rozvoj europy? po vojne , kým ludia nemali sračky ako internet a socialne siete a museli makať aby prežili a postavili sa na nohy.
Aj dnes ideš po fabrike a vidíš čím chudobnejší človek tým lepšie plnenie noriem a menej flákania sa. A potom sú takí ako ja, čo sa zajebávajú a berú ešte aj za to eurá. :430d:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
suchosp
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09.11.2015 11:56
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Přihlášení auta z ČR v Portugalsku

Príspevok od používateľa suchosp »

Super, díky za názory. Po větším pátrání jsem zjistil, že to asi nemá smysl, přepis vozu by bylo tak drahé, že se to risknout 100% vyplatí, i kdybych nakonec musel platit nějakou pokutu. I v případě nějaké nehody to půjde řešit jednoduše.. nechápu, proč to není jednodužší..
Třeba v Austrálii ke změně SPZ státu stačí přijet do nového státu, a na počkání vám změní registraci a dají vám novou SPZ..
Ale chápu, tu v Evropě máme takové rozdíly, že ani Unie v tomdle nepomůže.. možná za 100 let? :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných