Dovoz karavánu z Anglicka

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

elfamystic007
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 30.10.2021 12:39
Zdieľať na Facebook

Dovoz karavánu z Anglicka

Príspevok od používateľa elfamystic007 »

Dobrý deň prajem, chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosti s dovozom a registráciou karavánu z Anglicka na Slovensko. Viem len, že anglický karaván má dvere na ľavej strane. V mojom prípade sa jedná o karaván z roku 2006. Chcem vedieť, že ako postupovať, na čo sa pripraviť, prípadne či sa niekto priamo tomu nevenuje ... Ďakujem za Vaše odpovede, rady a informácie :)
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz karavánu z Anglicka

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Ak sa dnes dá u nás prihlásiť anglické auto, tak s prívesom by už vôbec nemal byť problém... Že má dvere vľavo je síce fakt, ale to majú aj autá :-)
Zavolaj do ktoréhokoľvek bazáru, ktorý si aj sám vozí autá. Tí mládenci vedia o dovozoch úplne všetko.

Ako taký bazár spoznáš? Tak, že funguje dlho a nemá v ponuke povykupované vraky :d :D
Keby si napriek tomu nijaký nenašiel, napíš mi správu a dám ti kontakt.
elfamystic007
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 30.10.2021 12:39
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz karavánu z Anglicka

Príspevok od používateľa elfamystic007 »

Ďakujem za odpoveď. Ja len dúfam, že po Brexite to nebudú na Slovensku komplikovať!
elfamystic007
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 30.10.2021 12:39
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz karavánu z Anglicka

Príspevok od používateľa elfamystic007 »

Poznám iba bazáre s karavánmi z Nemecka, Holandska, Dánska .... ale nepoznám tých ľudí osobne. Ak máte nejaký kontakt na niekoho, kto sa tomu venuje, tak kľudne mi ho napíšte, ja sa rada poradím, pozriem ponuku jeho karavánov, prípadne si nechám aj priviesť karaván, ak niekto takéto služby poskytuje :)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz karavánu z Anglicka

Príspevok od používateľa seven549 »

ved to je privesny vozik je fuk ci to bude napr z australie.staci ze splna poziadavky eu.cigani take karavany vozia z anglicka na sk uz od nepamati.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz karavánu z Anglicka

Príspevok od používateľa leonNL »

vykopanafosilia napísal: 05.02.2023 21:23 Ak sa dnes dá u nás prihlásiť anglické auto, tak s prívesom by už vôbec nemal byť problém...
Odkedy sa da u nas prihlasit auto s volantom na pravej strane, na slovenske znacky?
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz karavánu z Anglicka

Príspevok od používateľa oco13 »

Posledný termín na zosúladenie s predpismi EU o volnom pohybe tovaru a obchode bol apríl pred dvoma rokmi. Aj sa čudujem, že okolo toho ostalo ticho, lebo vtedy boli plné noviny o kolko milionov prídeme z fondov unie. :300f: Ale takýchto natruc zákonov máme viac a často realne aj nedostaneme eurá, lebo sa to nestihne dať doporiadku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz karavánu z Anglicka

Príspevok od používateľa Rolfos »

Riesil som dovoz auta (LHD, nemecke auto vyvezene pred Brexitom do UK) a iba taky detail- plati sa 20% DPH a ked nemate doklad o povode (v zavislosti od ceny bud od predavajuceho alebo od vyrobcu), tak aj 10% clo.
elfamystic007
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 30.10.2021 12:39
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz karavánu z Anglicka

Príspevok od používateľa elfamystic007 »

Áno, čítala som na internete, že sa po Brexite platí DPH, aj CLO, ale nevedela som, či je to naozaj tak!
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz karavánu z Anglicka

Príspevok od používateľa leonNL »

milanovanocnamora napísal: 06.02.2023 11:16
leonNL napísal: 06.02.2023 10:18 Odkedy sa da u nas prihlasit auto s volantom na pravej strane, na slovenske znacky?
Dávno: https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/st ... m-riadenim
Dakujem, o tomto som fakt nevedel. Asi preto ze by ma ani vo sne nenapadlo kupit a soferovat auto v ktorom by som sedel pri krajnici… Nuz, osadnikom to je urcite jedno, a normalny si take auto nekupi…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz karavánu z Anglicka

Príspevok od používateľa oco13 »

Neviem či Supra alebo nejaké kultové Nissany sa nerobili len pre japonský trh. Na zrazy na štvrť míle je asi jedno kde máš volant. A zametacie autá tak jazdia denne. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz karavánu z Anglicka

Príspevok od používateľa seven549 »

osadnici mali u nas auta s volantom napravo hned akonahle sa to povolilo.3 superby passaty B7 a audi A4 B8.povozia sa tak pol roka rozoberu,rozpredaju na diely a znova dalsie donesu.a okolo toho aj karavany vozia.naraz tam kupia passata kombika aj s karavanom.nedavno co mi moj kamos cigan vravel 80 percent karavanov nechavaju v cesku.po ceste je to hned predane.

a jeden borec ma tu toyotu supra mk4.paradny turbo stroj.len skoda ze volant napravo.mne osobne by to vadilo.
copy
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17.08.2009 19:50
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz karavánu z Anglicka

Príspevok od používateľa copy »

Dovozu karavanov z UK sa venoval Ivan Cintula z Borského Mikuláša na Záhorí, mal niekde aj svoju stránku. Myslím, že sa tomu už ale nevenuje, už tam na tej záhrade žiadny karavan nestojí.
V ČR firma Burimex, aj nejaké ďaľšie.
Ak chcete poradiť s niečím konkrétnym, tak mi môžete napísať, čo viem, poradím. Ísť len tak na blink do UK hľadať vhodný karavan je riziko, nájdite si vopred niečo, čo vám vyhovuje na https://www.gumtree.com/ . A hlavne, ak ste predtým karavan nikdy nemali, nerozpoznáte na mieste, či je zatečený alebo opravovaný po havárii.
FB skupina o anglických karavanoch: https://www.facebook.com/groups/3838378 ... cale=sk_SK
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných