Dovoz z Poľska

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0950411054
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2022 16:04
Zdieľať na Facebook

Dovoz z Poľska

Príspevok od používateľa uwa0950411054 »

Zdravím, chcel by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s dovozom auta z Poľska, pretože na internete som sa dočítal, že u nich neexistuje odhlásenie auta a taktiež prevozné značky, že môžem odísť na poľských značkách a rovno prihlásiť na SK. Vedel by mi niekto poradiť? Nemám skúsenosti ani s prihlasovaním na SK, tak ak by sa našiel niekto kto by mi vedel vysvetliť aj detaily, bol by som vďačný.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz z Poľska

Príspevok od používateľa martincichy »

Zle si sa dočital.

Poliaci majú červené prevozné značky. V roku 2021 ma stáli asi 120 PLN. Poistka bola okolo 100 PLN.

https://www.allianz.pl/pl_PL/poradnik-u ... cyjne.html
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz z Poľska

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked nemáš skúsenosti tak oslov niekoho kto sa vyzná, poliaci sú šikovný a je tam kopec áut čo majú za sebou ťažké veci.
Predpokladám že chceš auto z polska, pretože tam je "výhodná cena" a s tou výhodnou cenou bude súvisieť to čo som napísal o riadok vyššie
uwa0950411054
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2022 16:04
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz z Poľska

Príspevok od používateľa uwa0950411054 »

martincichy napísal: 01.01.2023 19:36 Poliaci majú červené prevozné značky. V roku 2021 ma stáli asi 120 PLN. Poistka bola okolo 100 PLN.
Ďakujem, takže stačí v Poľsku vybaviť prevozné značky a doviesť auto? A s odhlásením to je ako?
uwa0950411054
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2022 16:04
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz z Poľska

Príspevok od používateľa uwa0950411054 »

ivko1 napísal: 01.01.2023 19:48 Ked nemáš skúsenosti tak oslov niekoho kto sa vyzná, poliaci sú šikovný a je tam kopec áut čo majú za sebou ťažké veci.
Skúšal som nájsť niekoho z okolia kto by mi vedel poradiť, ale nikoho som nenašiel, preto píšem tu. Viem že v Poľsku je veľa "sfušovaných" áut, avšak auto o ktoré mám záujem má kompletnú históriu a viem si ho na mieste prezrieť.
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz z Poľska

Príspevok od používateľa denial »

chcel som kupit v polsku auto, ale napokon z toho zislo.

ale informacie mam a overoval som si ich priamo na okresnom urade odbore dopravy v bratislave na centrale, takze asi tolko k mojmu zdroju.

ziadne vyvozne ani prevozne polske znacky NEPOTREBUJES.
na ziadny urad sa v polsku NECHODI a nic v polsku NEODHLASUJES.

prides za predajcom hocikedy v sobotu o polnoci, ked sa rozhodnes, ze auto kupujes, tak s nim uzatvoris kupno-predajnu zmluvu a odchadzas na jeho znackach kamkolvek do tramtarie (na slovensko).

na slovensku si auto prihlasis kedy chces beznym postupom pri dovoze auta z EU.

kilometre a platnost STK [Badanie techniczne, Przegląd techniczny] (v polsku plati len 1 rok) a platnost polskeho poistena [Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC)] si overis ihned a zadarmo na ich statnom webe
https://historiapojazdu.gov.pl/

Takuto vynimku, ze netreba ziadne potvrdenie o odhlaseni v povodnej krajine ma viacero statov: Veľká Británia, Litva, Írsko, Poľsko, Luxembursko, Fínsko, Švajčiarsko, Švédsko, Dánsko, Francúzsko alebo Belgicko
https://www.ko.sk/Home.aspx?Menu=id:JDV
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz z Poľska

Príspevok od používateľa ivko1 »

uwa0950411054 napísal: 01.01.2023 22:55 Skúšal som nájsť niekoho z okolia kto by mi vedel poradiť, ale nikoho som nenašiel, preto píšem tu. Viem že v Poľsku je veľa "sfušovaných" áut, avšak auto o ktoré mám záujem má kompletnú históriu a viem si ho na mieste prezrieť.
Čo to je kompletná historia?
Ked to pol roka dozadu kdesi švacol o strom a dal urobiť mimo autorizák, tak v historii nebude o tom vôbec nič...

Pochybujem že ty si zrovna záujemca o nejakú exotiku typu Lexus IS-F a musíš do PL, lebo u nás nie je ani prd...
Ideš tam lebo dobrá cena, taká bude realita - tak to funguje vždy, že sa ide niekde do EU, lebo cena...
Dokedy si auto reálne nevidel a neskontroloval aspon hrúbku laku na dieloch, do vtedy je to mačka vo vreci.
uwa0950411054
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2022 16:04
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz z Poľska

Príspevok od používateľa uwa0950411054 »

denial napísal: 02.01.2023 13:19 ziadne vyvozne ani prevozne polske znacky NEPOTREBUJES.
na ziadny urad sa v polsku NECHODI a nic v polsku NEODHLASUJES.
Ďakujem pekne za informácie:).
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných