zimna udrzba ciest v EU

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

zimna udrzba ciest v EU

Príspevok od používateľa stano31 »

Zdravim , chcem sa spytat , aj ked to mozno priamo nesuvisi s temami v skupine , no neviete niekto ci sa da niekde pozriet ktore krajiny v EU pouzivaju chemicky posyp v zime na cesty ? ide mi o to ze pri niektorych ponukach aut "dovozcovia" udavaju napr. z Talianska ,kde sa vraj nesoli , cize automaticky auto je bez kuska hrdze .., skusal som to najst na webe ale nikde nic ,ujo google nespolupracuje.. lol
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

malo si googlil, resp. nepouzil si spravne klucove slova.

V drvivej vacsine Europy sa pouziva NaCl, nakolko je lacny a efektivny. Pouziva sa aj CaCl2 a MgCl2. CaCl2 je ucinny aj pri nizsich teplotach.

Nevyhodou NaCl je, ze jeho reakcia je endotermicka, to znamena, ze na svoj ucinok -potrebuje dodat energiu - napriklad kineticka energia od kolies aut.

CaCl2 naopak energiu pri styku s ladom uvolnuje.

https://www.ssc.sk/sk/cinnosti/udrzba-a ... dovice.ssc
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano31 »

no hej , to je fajn , len este keby sa nasiel niekde zoznam vsetkych krajin kde sa kolko solí , aby mal clovek prehlad comu sa vyhnut , ktoremu dovozu , lebo ked pozeram tak drviva väcsina aut v ponuke je z dovozu , kupene na SK je zazrak..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hladáš v zlom segmente, napríklad Dacie sú skoro všetky tuzemský predaj
Velka časť europy to má riešené regionalne. Počas dovolenky vo švajci sme si odskočili aj na druhú stranu kopca do Italie a čuduj sa svete aj v krajine kde sa nesolí, boli dialnice čierne a posolené :40bd: :40bd: Rovnako ekologickí švajčiari mali všetky cesty pekne biele a dialnica vedúca cez horský priesmyk bola čierna a slaná. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano31 »

takze v Taliansku by sa akoze solit nemalo ? aj ked sa solí ?..ja hladam v dobrom segmente :2f93: , len tu na SK sa take auta asi nepredavali , ked tak , velmi malo a dobre kusy si majitelia nechavaju .., lebo my sme tu "traktorovy " region ..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vieš čo je to "regionalne" - že na Sicilii sa nemusí soliť ale v talianskych Alpách ano.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano31 »

aha , jasne , dobre vediet , takze ked bude dovoz z Talianska, opytat sa na region odkial je :2f93: .
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 3 neregistrovaní