Prihlasenie auta z USA 2020

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MINIK171
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 17.02.2007 11:25
Zdieľať na Facebook

Prihlasenie auta z USA 2020

Príspevok od používateľa MINIK171 »

Ahojte páni, rad by som sa informoval ohľadom prihlásenia auta z USA. Viem že niekedy bola potrebná homologizácia pre cesty EU.
Nperihlasoval niekto toho roku auto z USA? Rád by som vedel čo všetko je potrebne. Ďakujem za každú odpoveď .
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Máš pocit, že by sa tu niekedy niečo zjednodušovalo a znižovali požiadavky? Ak áno tak sa mýliš. Ak je to skvost, ktorý nikdy nemal EU verziu, tak napr. nezoženieš svetlá.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Stále viac je tu príspevkov že od mája 2019 neprechádzajú stk ani americké autá čo boli normálne legálne prihlásené.
Mám pocit , že tá brána sa stál viac zatvára.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Kto veľmi chce cestíčku si nájde...
Koľko behá na SK aut na CZ značkách ?
Môžeš zamajlovať do autooutlet.cz nejak to zakamuflovat,že máš vážný záujem o nějaký model...
Aké sú okolo toho vybavovačky...možno pustia perie...
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

ak si nebodaj zo zahoria tak skoc do Hodonina, tam maju pobocku a verim ze na SK islo dost vozov cez nich
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
lagunagrand
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10.08.2013 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lagunagrand »

Mám záujem o dovoz auta z ČR, kde je už cca 8 rokov registrované v ČR. Prerobené na EU verziu svetlá ,smerovky a iné. Mám záujem ho prihlásiť na SR s tým, že ako laik som myslel, ze keď už raz bolo v EU registrovane , tak u nás to bude ako dovoz z členského štátu EU.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Tuto chlapik vysvetluje, ako doviezol Ford pickup do CZ

https://www.youtube.com/watch?v=fMotpu8UZK4


Na Slovensku tipujem, ze to bude este o cosi narocnejsie (napr. vyrazenie VIN cez Dekru na SVK zrejme nefunguje) a isiel by som tiez asi ceskou cestou.

Inak pochybujem, ze sa tu dozvies nieco viac ako bludy, spekulacie, posmech a osocovanie. Kto sa takym veciam rozumie, tak to robi za peniaze a nebude Ti tu zadarmo rozdavat svoje know-how...
gsxrr
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26.10.2008 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gsxrr »

lagunagrand napísal:Mám záujem o dovoz auta z ČR, kde je už cca 8 rokov registrované v ČR. Prerobené na EU verziu svetlá ,smerovky a iné. Mám záujem ho prihlásiť na SR s tým, že ako laik som myslel, ze keď už raz bolo v EU registrovane , tak u nás to bude ako dovoz z členského štátu EU.
Áno je to tak ako píšeš,tiež riešim dovoz z USA pôvodne ale teraz je už na PL značkách čiže dovoz z eú
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

musite rozlisovat medzi dovozom z EU a naslednou STKckou o rok alebo o dva.

Dovoz z EU je jednoduchsi, samozrejme. Mas auto prihlasene v Cechach/Polsku, tak pokial to nie je nejaka totalna zvlastnost ako napriklad Buick Avenue alebo nieco take co uradnici/policajti v zivote nepoculi, tak do toho nebudu rypat.

Neskor na STK si ale prides na svoje... Ved tak aj zaznelo hore od Oca - zrazu z nejakeho dovodu maju problem prejst STKckou auta, ktore uz na slovenskej STK presli !
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja mám US verziu JPN auta a na niektorej STK technik žundral niečo o tom že vraj počítadlo prejdenej vzdialenosti je PROBLÉM.
Akože neviem prečo, budíky majú stupnicu aj MPH aj km/h a osobne neriešim či mám celkový nájazd v kilometroch alebo mílach - ani ho nejak nesledujem. Vyslovene ale hovoril o počítadle...

Neviem presne ako to bolo, kedže na predošlej STK bol s mojím autom švagor a predtým brat

Auto už mám na SK vyše 9 rokov
lagunagrand
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10.08.2013 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lagunagrand »

Ja mám zaujem o CX 9 ,3,7 201kw, 7 miest, je v CR prihlásena cca 8 rokov a ma EU svetla, predné, zadné , stupne v celsia .....prejdená vzdialenost je v míľach...Pri dovoze, som si overoval, že absolvujem aj KO,STK a EK a podľa veľkého TP čo som im poslal, tak je to OK. Auto bolo predavané aj v EU , rovnaký motor, prevodovka, 4wd.
Myslel som, že ak doveziem auto teraz a budem mať novú EK,STK , tak by s tým nemal byt problem.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aj ked má auto platnú STK z vonku, tak mám dojem že platí že u nás musíš tak či tak na administratívnu
Tam zaplatíš za samotnú kontrolu, za vydanie známky, za vydanie protokolu...
Necháš tam zhruba polovicu z toho čo by stála nová STK+EK
lagunagrand
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10.08.2013 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lagunagrand »

Absolvoval by som aj STK a EK ako je potrebnu , ale aby som nemusel riesit to co pisali predomnou. Kedze som si myslel, ak je z EU, nie US svetla, smerovky atd...tak by to mohlo byt OK
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

skus toto znami to robil cez nich uz neviem ktora firma jedna stychto dvoch http://www.homologizacia.sk/ http://www.dovoz-usa.sk/
gsxrr
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26.10.2008 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gsxrr »

Veď ti hovorím že žiadny problém nebudeš mať,

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných