kupna zmluva a prihlasenie

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

teraz pojdes na obvodny urad, kde predlozis stk, ek, ko protokoly (sprav si kopie, ktore tam nechas), a tak isto aj zmluvy, kde musi byt dodrzany retazec, ako si auto nadobudol (originaly)... to, ze je tam pisany talian nevadi... potrebujes kolky 106 a zaplatit recyklacny fond 66 a potom s cistopisom TP na DI 66€ ECV...
Midi13
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 07.04.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Midi13 »

Velmi pekne DAKUJEM vsetkym "odbornikom" ktory davali velke rozumi nad ktorými som dlho rozmyslal a zalieval ma studeny pot!!! potom dakujem ostatnym ktorý mi npisali nieco normalne... Auto som uz prihlasil bez najmensich problemov :-)
votrelec2
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 20.05.2019 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa votrelec2 »

Ahojte, refreshnem tuto temu novou otazkou. Treba mi na okresnom urade predlozit kupnu zmluvu aj vtedy, ak uz som v nemeckom TP (cervene vyvozne znacky) zaznaceny ako majitel ja?
Ide mi o to, aby som nemusel platit a cakat na preklad. Resp. zmluvu budem mat, kedze auto chcem napisat na manzelku, tak ci staci napr. darovacia zmluva medzi mnou (aktualny majitel) a manzelkou?
copy
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17.08.2009 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa copy »

a prečo nenapíšeš dvojjazyčnú zmluvu medzi nemcom a manželkou?
votrelec2
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 20.05.2019 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa votrelec2 »

To by bolo mega komplikovane oproti 20 eurovemu prekladu nemeckej faktury:
- isiel som sam po auto, riesit splnomocnenie, srat sa s prekladom zmluvy do slovenciny? velka lizingovka mala svoju zmluvu.
- vybavit vyvozne znacky u policajtov v nemecku bez manzelky? tiez splnomocnenie atd...


INAK: mozno nova INFO, NIKDE SA O TOM NEPISE. Bol som teraz na okresnom urade sa informovat a dokonca uz netreba ani preklady nemeckeho TP!!! Staci prelozit len fakturu. Sa to celkom zjednodusilo za tie posledne roky.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Megakomplikované?! O čom prosím ťa točíš? O zdrape, ktorý si vytlačíš a podpíšeš doma? :::
votrelec2
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 20.05.2019 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa votrelec2 »

Jasne, mas pravdu aj zdrap Markizackej zmenky si kludne doma sam napisem. Vies isiel som tam sam, prvy krat, teda ziadne potencialne problemy som nechcel riesit. Ty by si napriklad uznal dake divne splnomocnenie zo zahranicia, ktoremu ani nerozumies co je tam napisane? (z pohladu bazaru, dopravnneho uradu)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

1. Je to dvojjazyčné tak snáď bude aj Nemec vedieť čo podpisuje.

2. Keď si to vytlačíš a podpíšeš doma namiesto Nemca tak to OÚ zistí? Ver tomu, že nie! True story. Dvakrát.
votrelec2
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 20.05.2019 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa votrelec2 »

Odrbavacske riesenia neberiem. To je taka nasa slovenska povaha, ako vydrbat so systemom. A neviem koho si predstavujes pod tym "Nemcom". Velka lizingova spolocnost sa ti vysere na dake tvoje znenie zmluvy. Ci ty myslis, ze prides do Orangu pre novy pausal a das im podpisat tvoje znenie zmluvy v madarcine? :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No vidíš - veď ty sa tomu sám najlepšie rozumieš. Všetci ostatní slováci čo tam išli sa snažili každého po ceste odrbať, aj velkú aj malú lízingovku. Teda ti neporadia v tvojom úmysle transparentne a čisto niečo spraviť.
Hm ,smola.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Odrbať sa ťa (a nás všetkých) snaží v prvom rade tento štát! Prečo by som mal platiť za niečo čo sa dá elegantne vyriešiť inak?

A ty nabudúce 1. napíš všetko poriadne hneď v zadaní a 2. píš len ak chceš radu!
matus2109
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07.03.2020 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matus2109 »

Ahojte, koľko stojí prihlásenie 10 ročného auta s výkonom 103kW?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní