Superb/Octavia/Passat diesel/benzín na diaľnicu + BA

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Superb/Octavia/Passat diesel/benzín na diaľnicu + BA

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Zdravim páni,
Jazdím mesačne cca 1200km, 1000km diaľkové presuny a 200km po Bratislave.
Rozmýšľam nad 2 alternatívami pri kúpe auta:
Benzín 1.4 alebo 1.5 TSI alebo 2.0 TDI.
Rozpočet je cca 15-20tis euro a chcel by som veľké kombi, na diaľničné presuny jazdíme s rodinou poriadne nabalený čiže buď Superb alebo Octavia alebo Passat.
Pozeral som ročníky 2016-2020 s tým že buď by sa kúpilo auto s vyšším nájazdom okolo 200tis za cca 15tis euro a 5tis by ostalo na servis alebo by sa kúpilo auto s nájazdom okolo 100tis za 18-19tis a na servis by ostalo menej.
Auto by sa bralo z Nemecka a tam sa hlavne obávam 30tis servisných intervalov pri nafte. Oplatí sa zobrať auto drahšie s nižším nájazdom cca 100tis, dá sa tam ešte niečo zachrániť prechodom na 10-15tis olejovy interval alebo je to už neskoro?
Ako je to so servisnymi intervalmi pri TSI, dodržujú 15tis alebo aj tam sú predĺžené?
O spotrebu mi primárne nejde, ale chcel by som si auto nechať čo najdlhšie, 10+ rokov ak vydrží (strašne nerad mením auta, keď si na niečo zvyknem tak by som si to najradšej nechal už navždy).
Doteraz som mal benzínový nepriamovstrek ale ten sa porúčal do vecných lovist.
Moonshine
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Superb/Octavia/Passat diesel/benzín na diaľnicu + BA

Príspevok od používateľa Moonshine »

Mám z Nemecka mondeo 2.0 hdi, píšem zvlášť tento motor z peugeotu, lebo od 2015 do roku 2019 nemá močovinu. Dpfko sa vypaluje ani neviem kedy, má to pasívne aj aktivne regenerácie. Mám ho síce v manuáli, ale kupoval som ho na vela rokov. Pred rokom pri kúpe malo 130t.
Na aute som vymenil len olej. To bol celý servis po kúpe. 30 tisícové intervaly, auto bolo ešte k tomu firemné.
A za 15 000 som ho ešte kupoval draho. Sú dnes aj o 2 táce lacnejšie. Cena tam padá brutálne to asi luďom vadí, škodovka to neni no.
Dialničné tiché auto s parádnou spotrebou.
Keď dnes sedím v novom passate a vidím cenovku 50t, tak mi len poskočí kútik.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 71 neregistrovaných