Skoda Octavia II , 2,0 tdi - únik chladiacej kvapaliny

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erik2001
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.12.2022 19:20
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II , 2,0 tdi - únik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa erik2001 »

Zdravím. Mám problém kde mám už nervy.
Mám Octaviu 2,0 TDI CHFC po výmene rozvodov s vodnou pumpou mi ubúda G12. Keď otvorím nádobku je tam tlak ktorý vráti vodu späť ale najnovšie musím dolievať nie veľa. Pozerali sme nič nikde netečie všetko z motorovej časti je suché, olej mám taký ako stále drží sa na Max. ako som ho nalial mám ho stále auto sa neprehrieva voda v oleji a opačne nieje výfuk je taký aký má byť. Auto ide veľmi dobre s tým nieje problém.Mám Oktaviu 4 roky nerobilo to len mi pred výmenou VP hovoril že mi z nej tečie ale žiadne takéto úniky neboli nikdy ani taký tlak. Tlak tam teraz je síce nepozeral som IC aké je ale nemôže byť problém s vodnou pumpou aj keď nevyteka alebo ja už neviem. Ak ste sa s tým niekto stretol dajte vedieť ďakujem
fzubaty
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II , 2,0 tdi - únik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa fzubaty »

Aj nova pumpa moze tiect.
tuninka
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II , 2,0 tdi - únik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa tuninka »

po akom čase, po koľkých natočených kilometroch musíš dolievať? Nie moc je koľko deci, či liter? Na inom aute mi kvapkal spoj rúrok na kúrení, kvapkalo pomaly, ale stále, pol litra za mesiac...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II , 2,0 tdi - únik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokojne si zistite,priamo sa opýtajte že po výmene rozvodu (VP) ako bol plnený vodný systém.Pretože tento viacokruhový je NUTNÉ naplňať tak ako klímu.To znamená systém odsať a vyvakuovať,počkať (overenie úniku) a potom sa plní do vakua.Pokiaľ je netesnosť hoci maličká,vakum sa ani nedá vytvoriť.Takto sa nemôže stať že napr sa zabudne nasadiť pružná spona a pod. a auto sa pokojne zakrytuje.A to tam teda je čosi bordelu hadic a trubiek a kútov kde niet skoro šance niečo vidieť bez zrkadla či kamery.Tým je zabránené tomu aby sa kdesi mohol vytvoriť vzduchový vankúš ktorý jednak bráni dobrému chladeniu kritických miest (pozor na G13) a jednak klasickým dolievaním je problém systém úplne doplniť.Kým sa otvorí termostat na takto zavzdušnenom stroji sú to galerje,je nutná jazda aby sa motor ohrial.To všetko sú kritické momenty ktoré môžu skončiť podfúknutým tesnením z lokálneho prehriatia hlavy.Mechanik jazdí,až dôjde k prepadu vody v expanzke a zapípa nedostatok,zastaví a doleje ! Auto sa preberie,majiteľ ani netuší že si nosí mínu pod kapotou.
Stačí trochu vzduchu kdekoľvek v systéme,bude to teplom pracovať,vždy trocha vody vytlačí ako sa vzduch rozpína,majitel doleje a tak dookola,ale vzduch sa von dostane veľmi problematicky pokiaľ sa v nejakej kupole alebo ohybe nachádza.Ak by tam bola G13 tak si rovno koledujete o problém ani nie hociaký
erik2001
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.12.2022 19:20
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II , 2,0 tdi - únik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa erik2001 »

Vďaka ku komentárom mám G12 nie 13 čiže ale aj to je jedno neviem kde je problém hovorím nerobilo to len po výmene vodnej pumpy vzduch tam ako som písal je systém je zavzdušneny akonáhle otvorím nádobku voda sa vráti späť ale ako som písal nikde nič žiaden únik teraz som dolieval za cca 4 dní 1.dc G12 zajtra idem opäť k mechanikov tak ja už neviem tam to mechanikovi vymeniť rozvody a auto má problémy....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II , 2,0 tdi - únik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Točíš sa v kruhu,tak nič nevyriešiš.Napísal som ti...pýtaj sa ako bol systém plnený.Už viac to požuť nemôžem
fzubaty
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II , 2,0 tdi - únik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ono ta plnicka je brutalne draha, tak do nej nikto nechce investovat.

https://lincos.sk/sk/product/54160788-M ... zIQAvD_BwE
tatkotom
Príspevky: 734
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II , 2,0 tdi - únik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa tatkotom »

...viac roboty...a zákazník zaplatí len raz...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
tuninka
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II , 2,0 tdi - únik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa tuninka »

erik2001 napísal: 03.04.2024 15:52 Vďaka ku komentárom mám G12 nie 13 čiže ale aj to je jedno neviem kde je problém hovorím nerobilo to len po výmene vodnej pumpy vzduch tam ako som písal je systém je zavzdušneny akonáhle otvorím nádobku voda sa vráti späť ale ako som písal nikde nič žiaden únik teraz som dolieval za cca 4 dní 1.dc G12 zajtra idem opäť k mechanikov tak ja už neviem tam to mechanikovi vymeniť rozvody a auto má problémy....
veď ti to mhlavatý pekne všetko popísal a vysvetlil, problém vždy nastáva po výmene niečoho, lebo vtedy si začne bežný šofér všímať na aute veci čo si predtým nevšímal a pol roka nemal otvorenú kapotu. Máš tam niekde trocha vzduchu (a tvoj mechanik ti povie, či to vákuoval, alebo len zvrchu cez expanzku dolieval), ktorý keď prebehneš auto viacej, tak sa dostane z nejakého miestečka, kde bol vzduch, nahradí sa chladiacou kvapalinou a vzduch vbehne do expanzky, lebo sa snaží isť hore, lebo vzduchové bubliny vo vode idú hore, ty to potom otvoríš, vzduch unikne a natlakované hadice vrátia chladiacu naspäť do expanzky, možno keď to takto spravíš ešte 10x, tak sa ti to aj odvzdušní, hádam sa medzitým niečo neprehrialo, keď bol vzduch namiesto chladiacej. Ak doleješ za 4 dni deci, to nie je dobrý údaj, lepšie by bolo napísať, za 4 dni sa auto zahrialo na prevádzkovú teplotu 8x alebo 2x a prešlo 5km alebo 500km.... a potom by sa dalo odhadnúť niečo.... možno má tvoj systém 8l litrov chladiacej, mechanik dolial 7l a a zostal liter vzduchu.... a ten sa teraz dostáva preč a ty ho nahradzuješ tou chladiacou, čo dolievaš, ak sa nikde nestráca..... čiže možno za pár dní máš po probléme, možno sa medzitým stihlo niečo prehriať a poškodiť, možno aj nie.... treba sledovať..... ale po jednom deci dolievať, to neni až taká tragédia, myslel som že tam doliavaš aspoň liter....
erik2001
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.12.2022 19:20
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II , 2,0 tdi - únik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa erik2001 »

Jak za pár dní máš pokoj? Prešiel som stým od kedy som to vymenil cca 1500- 2000 km ja neviem a stále s tým chodím len nebaví dolievať chladiacu kvapalinu chápeš??? A nieje to v pohode pretože v pohode je nedolievat nič a žiaden tlak v nádobe. Mám okrem tejto 2,0 TDI aj 1,9 TDI ten istý model a tam žiaden tlak nieje tak niekde je problém preto sa pýtam ak niekto mal taký problém diskutujeme kde môže byť problém..... Pretože dali sme dekel dole spod motora. A všetko bolo suché ak niekde vytekala hneď by bolo vidno ružovú tekutinu a tu vidieť nebolo nikde.... Zajtra idem k mechanikovi a uvidím čo mi povie... Zdar chlapci a ďakujem za odpoveď....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II , 2,0 tdi - únik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No a toto sú tie omyly.Dole na spodnom kryte nemusí byť ani kvapka a únik byť môže.Niektoré motory majú dokonca "svoje" miesta výskytu takýchto akože neviditeľných únikov.Ale oni sú.Mám celú galériu fotiek ako to vyzerá tam,kde dlhodobo nevedia únik nájsť,pekne zasušená červená soľ,čo znamená že sa tam odparilo mnoho litrov nemrzky.Systém musí roky a roky stabilne existovať bez otvorenia víčka.Min od jedných rozvodov po druhé.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných