Skoda Superb III 1.8 TSI , 132 kw , 2017

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb III 1.8 TSI , 132 kw , 2017

Príspevok od používateľa Sparing1 »

No tých Mazd 6 od 2015-teho, tiež zrovna nebehá málo..

Súhlas s 1soda.. 1.8-2.0 TSI od 2013-14 majú tie hlavné prúsery odstránené a ničím dramatickým už neprekvapujú.. To v akej je kondícii ten ktorý konkrétny kus tejto motorizácie a ročníkov, na to už má vplyv veľa ďalších podstatných prevádzkových a servisných faktorov. Kupovať z druhej ruky neznámy kus týchto moderných priamovstrekových "už pomaly od voľnobehu naboostovaných na max." turbobenzínov (a to vo všeobecnosti) od neznámeho užívateľa, je proste väčší risk, než to bolo pred 15-20 rokmi u nepreplňovaných motorov s vačším objemom a nižšími litrovými výkonnmi a menej tepelne zaťažovanými.
branos
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 06.10.2015 20:30
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb III 1.8 TSI , 132 kw , 2017

Príspevok od používateľa branos »

Presne toto auto som dostal ako služobné, keď som nastúpil do novej firmy. Už bolo kúpené, nemohol som meniť. Mal som to do 175 tis. km a potom top išlo do AAA. Vždy mi je ľúto, keď nejaké auto, na ktorom jazdím ide preč, ale vtedy som bol rád. Motoricky to bolo OK, veľmi tiché, neuveriteľne hladký chod, výkon stačil, len to bolo treba točiť, napr. pri predbiehaní. Vtedy to malo vo vyšších otáčkach celkom pekný zvuk. Spotreba 7 L / 100 km. Celý čas bez jediného problému. Ku koncu občas blbol audio / navi systém a na môj vkus málo vydržali zadné brzdy. Ale tak všetko väčšinou začína až okolo 180 - 200 tis., takže čo bolo po predaji, už neviem.

Ale chcel som povedať, že samotný Superb, to boli muky v tom jazdiť. Nízke, chrbát ma zabolel už pri pomyslení, ako do toho sadám. Nízke čelné sklo, zlý výhľad, ešte zhoršený zrkadlom a tým veľkým plastom, kde sú všetky senzory. Keď som si dal sedačku nízko, mal som zlý prehľad o všetkom naokolo. Keď som sa dal vyššie, pozeral som pomaly do slnečnej clony. Vraj sú tieto autá určené na dlhé presuny. No neviem, keď som išiel na 1000 km služobku, v polovici ma to už vážne nebavilo. Za toto auto by som nedal peniaze ako nové a už vôbec nie ako jazdenku.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 83 neregistrovaných