Skoda Octavia II 1.6 TDi výmena za 1.9 TDi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patkan50
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II 1.6 TDi výmena za 1.9 TDi

Príspevok od používateľa patkan50 »

--vyriesene
Naposledy upravil/-a patkan50 v 24.02.2024 07:50, upravené celkom 1 krát.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II 1.6 TDi výmena za 1.9 TDi

Príspevok od používateľa seven549 »

tu daco nesedi otec ti ide dat svoje auto kde netreba riesit brzdy a rozvody a ty mu ides dat auto ktore caka investicia??? a este s tym aj suhlasi?

na 1.9 turbo chces menit na 1.6 egr chces menit to akoze naco????to sa meni tak casto?

a co tak citam tak obe su uz vraky.15 a viac rocne auta o ktore sa velmi nikto nestaral.

do jednej tecie druhej piska ventilator a kladky.

obaja asi nemate ziadne znalosti o autach.to su prkotiny ktore dobry mechanik ak ma diely na stole spravi za den.

ak uz sa vam zda drahe do tych aut investovat neni cas kupit nieco mlade z malo km?

trojkove octavie 1.6 tdi.ale aj tie su uz niektore 10 rokov stare.treba ist do pofaceliftu naj od 2018 rok.
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II 1.6 TDi výmena za 1.9 TDi

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Tvoju predaj ale daj do zmluvy NUTNA VYMENA ROZVODOV uz je davno po zenite. Nechaj si 1,9 TDI. Tie motory vydzia v pohode milion km. :41c2: :41c2: :41c2:

link:https://www.skodaoctavia.cz/magazin/sko ... n-kilometr

link:https://www.skodaoctavia.cz/magazin/rek ... tachometru

tu si precitaj preco odisiel motor
link:https://www.skodaoctavia.cz/skoda-octav ... -637731-km
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II 1.6 TDi výmena za 1.9 TDi

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

patkan50 napísal: 23.02.2024 15:36 Pani, mam moznost vymenit moju novsiu octavia 2 kombi (najazdene 165k), 1.6 TDI CAYC, 2011 za otcovu 1.9 TDI (najazdene 245k), 2009 rocnik.

Od kedy som si dal doviezt 1.6tku som zatial menil: kompresor klimy, termostat, baterku.

1.6tka ma na takmer 60% zaplnene DPF (ma dieselgate sw, celkom sa aj rychlo zaplna mam pocit), 1.9na nema DPF. Na 1.6tke treba vymenit celu spojkovu sadu + zadne brzdy + vyzera, ze aj EGR + rozvody este neboli menene, na 1.9ne bola spojka menena ani nie 20tisic km dozadu, boli vymenene aj zadne brzdy.
Naviac na 1.6tke piska ventilator kurenia pocas chladnych dni, takisto piska kladka na motore (pri minusovych teplotach).

Otec ma tu jeho oktaviu asi 100 tisic km, najdrahsie veci ma porobene, jedine mi hovoril, ze mozno turbo uz casom odide. Naviac zateka predne sklo, to treba vymenit, inak to auto je v dobrom stave.

Ak dobre ratam, do mojej potrebujem dat mozno aj 2 tisic eur..ako auto je momentalne spolahlive, nemam problem ale viem ze tieto veci si ma pockaju. Otcova je starsia, trochu viac obuchana. Vybavou su takmer totozne, 1.9na ma naviac multifunkcny volant.

Viem, ze cez forum neviete zhodnotit stav auta (hrdza,opotrebenie mech.casti) ale co si o tom myslite? Isli by ste radsej do starsej, uz s pomenenymi dielmi alebo nechat si novsiu a postupne si to porobit? Dik
CELNE SKLO netreba vymenit len vyrezat a nanovo nalepit. :o :o :2f93:
patkan50
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II 1.6 TDi výmena za 1.9 TDi

Príspevok od používateľa patkan50 »

seven549 napísal: 23.02.2024 19:32 tu daco nesedi otec ti ide dat svoje auto kde netreba riesit brzdy a rozvody a ty mu ides dat auto ktore caka investicia??? a este s tym aj suhlasi?

na 1.9 turbo chces menit na 1.6 egr chces menit to akoze naco????to sa meni tak casto?

a co tak citam tak obe su uz vraky.15 a viac rocne auta o ktore sa velmi nikto nestaral.

do jednej tecie druhej piska ventilator a kladky.

obaja asi nemate ziadne znalosti o autach.to su prkotiny ktore dobry mechanik ak ma diely na stole spravi za den.

ak uz sa vam zda drahe do tych aut investovat neni cas kupit nieco mlade z malo km?

trojkove octavie 1.6 tdi.ale aj tie su uz niektore 10 rokov stare.treba ist do pofaceliftu naj od 2018 rok.
ty si nejaky domyslavy jedinec...kde som napisal ze auta si ideme vymenit medzi sebou a otec s tym suhlasi? moju 1.6tku by som predal, otec si nechava ine auto z rodiny po dedicskom konani ale to sem vobec nemusim pisat. pytal som sa ci sa mne oplati nechat si 1.9 namiesto 1.6...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II 1.6 TDi výmena za 1.9 TDi

Príspevok od používateľa seven549 »

no tak potom ber tu 1.9.len si treba este zistit kod motora.v tych rokoch 2008-2009 boli take co trebalo dotahovat ojnice.a presne pri 250 000km sa to pytalo.
patkan50
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II 1.6 TDi výmena za 1.9 TDi

Príspevok od používateľa patkan50 »

nespomeniem si teraz aky to ma kod motora, ale viem ze BXE to nie je - ten by mal byt ten problemovy.
patkan50
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II 1.6 TDi výmena za 1.9 TDi

Príspevok od používateľa patkan50 »

ok, dakujem. idem kúpiť rovno nové. môžme zatvoriť tému.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II 1.6 TDi výmena za 1.9 TDi

Príspevok od používateľa fzubaty »

Zvlastne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II 1.6 TDi výmena za 1.9 TDi

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Radíte ako nepriateľovi. Rada od nepriateľa značky čo nikdy nevynechá príležitosť ju spláchnuť je skoro dojemná.V prvom rade ide o dve rozličné motorizácie.1,6 ka je už generácia CommonRail motorov tj novšia a v kadečom iná.1,9 na je generácia PD čiek,motor ktorému ide vytknúť snáď iba jednu vec...kultúra motora je dieslovejšia,hrmotnejšia.
Kým 1,6 ka je prejavom značne kultúrnejšia,stretlo sa v nej aj veľa vecí ktoré sa dajú zhrnúť ako značne zvýšené nároky na údržbu danú násobne väčšou zložitostou.Cenove je servis neporovnateľný v neprospech 1,6 ky,samozrejme je to dané typom a vlastnostami konštrukcie,takže vysoký počet km síce vedia dosiahnuť oba,ale z rôznymi nákladmi pretože do všetkého treba zarátať aj schopnosti (skôr neschopnosti) opravovať konštrukčne a funkčne neporovnateľne náročnejší stroj.Navyše spomedzi CR motorov je 1,6 dosť nešťastný výtvor a nekonkuruje svojmu takmer identickému 2,0 bratovi,resp čo do poruchovosti je značne lepšia voľba 2,0 CR. Takže...pokiaľ je hlavné kritérium náklady na údržbu,hladanie dobrej spoľahlivosti a nízkej spotreby rozhodne vyhrá PD na celej čiare.Pokiaľ ide o vek,kultúru prejavu...vyhrá CR.Ako jazdenky kupované pri väčších km je velkým a oprávneným strašiakom
u CR motorov osadenie filtrom DPF čo vedie buď k likvidácii filtra a väčného uplácanie EK,ale k problémom vždy.Je to vyšší emisný systém ktorý si žiada svoje.U PD motorov je filtrom osadených len málo motorov,snáď ani 5% všetkých.
Zhrnuté do ľahkého a krátkeho...kultúra a náklady...dva hlavné rozdiely.Jedno super a druhé nie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II 1.6 TDi výmena za 1.9 TDi

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba úplne otvorene napísať...pozor na "doproprajnosť" tunajších truhlíkov.Takto radíme len ľudom s ktorými chceme nejakým spôsobom vysr..ť,uviesť do omylu alebo zo svojej zlomyselnosti ich naštvať.Radšej žiadna rada ako takéto nezmyselné alebo vyslovene zlomyselné.Nie nadarmo sa hovorí...vždy pozeral kto to hovorí
patkan50
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II 1.6 TDi výmena za 1.9 TDi

Príspevok od používateľa patkan50 »

ďakujem mhlavaty.
"idem kúpiť rovno nové. môžme zatvoriť tému." bola samozrejme ironia, rezignoval som na odbornikov, ktory ma tu obvinuju aky sme s otcom lempli atd. Nikto tu nevie pozadie kup tychto aut, nase skusenosti s autami a idu hodnotit :angr:
ja nikde netvrdim ze som nejaky odbornik, ja viem o autach prd a preto sa pytam skusenejsich.

auto vyuzivam 2x tyzdenne, 200km po dialnici. ide mi o co najnizsi naklady. s oboma mam soferske skusenosti, traktorovy charakter 1.9 mi az tak nevadi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II 1.6 TDi výmena za 1.9 TDi

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keby bol každý odborník nemusí dávať otázky,kladenie otázok je normálne a rozumné.Nenormálne je s akou reakciou sa potom stretne.Že riešia jeho peňaženku,duševné schopnosti,konšpirujú alebo rovno urážajú.
K danej téme...výmena samozrejme rieši nákladovú stránku vlastníctva.A dosť dramaticky pokiaľ ide o auto jazdené ktoré má bezstarostné časy za sebou a začne vyžadovať obmenu dielov ktorým končí životnosť.Rozdiel v nárokoch na peňaženku sú obrovské.Mínus jediný,kultúra chodu motora,viac menej len volnobežná,otáčkami sa rozdiel zotiera.Takže ak to je nie práve dôležité kritérium,výmena je rozumný krok a poďakuje aj rodinný rozpočet.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 74 neregistrovaných