Škoda Superb III, 2.0 tdi , 2018 - porucha adblue systému

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juraj105
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.11.2023 11:20
Zdieľať na Facebook

Škoda Superb III, 2.0 tdi , 2018 - porucha adblue systému

Príspevok od používateľa juraj105 »

Zdravím , má niekto skúsenosť s Poruchou adblue . Vypisuje na displeji že za 1000km nebude možné naštartovať . Dolial som adblue 5l ukázalo dojazd už 9000km . O 2 dni na to znova vypísalo že za 1000km nebude možné naštartovať . Auto sme dali do servisu nakoľko pri motori uniklo adblue a kryštalizovalo to . Vymenila sa cela hadica ktorá mala cc 2 m . Po servise hneď vyskočilo znova to iste že za 1000km nenastartujeme . Pri tom v servise odliali ešte dalších 5l . Má niekto skúsenosť čo s tým môže byt ? Ďakujem
Superb 2018,140kw
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb III, 2.0 tdi , 2018 - porucha adblue systému

Príspevok od používateľa seven549 »

v knihe od auta pise neocikavat plnenie adblue.

vzdy ak chce auto doplnit tu medicinu tak to treba plnit vzdy doplna. je to tak navrhnute ze pri kazdom doplneni si to auto mysli ze sa to dolialo doplna a vypocita si to kedy asi priblizne bude treba znova tankovat a robi si svoju statistiku.

ak sa narusi ten nauceny interval tym ze sa tam naleju 3 litre a jazdi sa kym znova nenaskoci hlaska jedneho dna si po par takych skorych hlaskach ten system skratka sam povie ze navstivte servis hoci to dolejes doplna.

je tam ultrazvukovy senzor nevie urcit kolko litrov toho adblue tam je akonahle zmizne hlaska vzdy to pocita ze sa to dolailo doplna.

v autorizaku tie ocikavacky robia bezne treba ist do skodovky spravia to na pockanie + poucia :2f93:

to ze sa prederavi hadica s tym sa pocita preto je tam rezerva aj napr 15 takych neplnych doplnani.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb III, 2.0 tdi , 2018 - porucha adblue systému

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ak je vsetko OK tak by som isiel do servisu nech odsaju vsetko adblue, resetuju senzor a naleju spravne mnozstvo, neviem aka je tam velka nadrzka ale problem moze byt aj ked sa naleje vela, senzor je zatopeny, nevidi hladinu, system to tiez vyhodnoti ako chybu
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb III, 2.0 tdi , 2018 - porucha adblue systému

Príspevok od používateľa fzubaty »

Adblue system ma snimac, ktory meria kolko adblue je v nadrzi. Nic sa neodhaduje. Dokonca to pisu aj v manuale k autu.

Obrázok

Niekedy staci citat.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb III, 2.0 tdi , 2018 - porucha adblue systému

Príspevok od používateľa seven549 »

podla servisneho manualu ten senzor nevie kolko toho ma v nadrzi.funguje to na ultrazvuk ak je uz malo naplne cize vidi dno tak nabehne pocitadlo prednastavene km za kolko km priblizne dojde kvapalina.male mnozstvo to uz sleduje.dokaze to uz merat.prezvukuje si to.tak je ten senzor nastaveny.

akonahle sa doleju napr 3 alebo 7 litrov senzor zisti ze uz dno nevidi automaticky to povazuje ze sa doplnila plna nadrz.

ak riadiacka zisti napr za 3000km ze je znova tej kvapaliny malo tak znova nabehne hlaska

ak sa to par krat opakuje ako by malo,tak uz oznamenie nezhasne a stale len odpocitava pretoze je to tak nastavene ze doslo k nejakej poruche.napr nejaky unik.

u francuzov sa meni cela kartusa adblue tam take veci nehrozia.no pokial to niekto tiez neocikava.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb III, 2.0 tdi , 2018 - porucha adblue systému

Príspevok od používateľa herin »

Neviem prečo si doplnil len 5 litrov ked tá nadržka má 13 litrov kapacitu...
Ono je to s tým aj po dotankovaní zaujímavé, pretože mne pri full dotankovaní ad blue ukazuje dosť hodnú chvílu pôvodnú hodnotu dojazdu a až po čo ja viem 15 km a vypnutí motora a opätovnom naštartovaní ukáže na dispeli plnú nádržku a dojazd teraz si nie som istý či 15 000 alebo 18 000 km...a tak mi to aj reálne vydrží...
a tankujem normálne zo stojanu na omw, alebo shell...hentie bandaskové adblučka sú neskutočne predražené..zo stojanu stojí liter ani nie 1 euro a v bandaske 5 litrov cez 20 eur...
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb III, 2.0 tdi , 2018 - porucha adblue systému

Príspevok od používateľa fzubaty »

Možno by fakt stačilo ten manuál prečítať....
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb III, 2.0 tdi , 2018 - porucha adblue systému

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Kolega mal na pásaku problém s AD dochádzala mu močovina , dotankoval a pri ďalšom štarte mu písalo malo ad ,, robili mu to v DE ale už sa nepamätám čo tam robili ,ja som bol snim v servise a platil okolo 3 stoviek . Riešil som to niekedy vo Februári, 2018 ročník 2 liter 4 motion
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb III, 2.0 tdi , 2018 - porucha adblue systému

Príspevok od používateľa seven549 »

herin napísal: 19.12.2023 13:24 Neviem prečo si doplnil len 5 litrov ked tá nadržka má 13 litrov kapacitu...
to by si sa divil kolko ludi to takto robi.dokonca aj taky co zarabaju po 3000 mesacne.pri tankovani na omw na to zabudne tak sa zastavi na dalsej uz nestiha do prace tak tam da 5 litrov a jazdi lebo v hlave ma uz nieco ine uz mu tam svieti ze nema vodu v ostrekovaci.tak to proste je.

alebo pri naplnani doma nedavaju pozor leju to po tme cez spinavy lievik,alebo pri naplnani sa im 3 litre rozleju po karoserii a na zem a uz to neni plna napln atd.skratka ludia si za to mozu povacsine sami ze to prestane fungovat.

u francuzov prepichuju kartuse a leju do toho napln lebo kupia nejaky 10litrovy sud za lacno.

na audi A4 z roku 2015 dotiahol som to zo svicarska pred 4 rokmi je to 2.0 tdi ale 100kw motor.tam si to viem vypnut cele ad blue cez diagnostiku.nie hocijaku kabel stal 400 euro s online pripojenim na server audi.tam je na to aj navod.

auto jazdi normalne ale ma vacsiu spotrebu nafty o 1 liter.cize radsej z adblue ono pri 1200km trase to je 12 litrov nafty naviac.

co to robi z dpf tiez netusim len som si to vyskusal s tym jazdit nejakych 3000km kedze isty cas som nemal moznost kupit lacno adblue,tiez kupujem v bandaskach a plnim doma.ale ak by sa stalo ze sa to pokazi tak sa to docasne vypne.

ci to ma aj superb netusim ale v cesku napr ponukaju autorizaky rozne sluzby za peniaze.napr vypnut pipanie nezapnuteho bezpecnostneho pasu sofera 1000kc hoci je auto v zaruke a nijako to zaruku nenarusa.atd atd vselijake upravy ake si majitel zaziada.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb III, 2.0 tdi , 2018 - porucha adblue systému

Príspevok od používateľa Moonshine »

Vidis, vymen audinku za forda. Tam močku nemáš do r.2019, soft zadara a káblik do 5e
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb III, 2.0 tdi , 2018 - porucha adblue systému

Príspevok od používateľa fzubaty »

Mna teraz na koncerne zaujala uprava, zamknutie nastartovaneho auta zvonku cez keyless.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 83 neregistrovaných